Mám strašných kolegov

5. aug 2021

Prosim poradte co by ste robily na mojom mieste. Pracujem v jednej firme 4 roky, mam super sefa, no kolegovia su strasny. Praca je fyzicky dost narocna. O vypovedi som zacala rozmyslat uz od zaciatku roka. No stale som si hovorila ze ved este par mesiacov vydrzis a potom uvidis co dalej. Teraz mam zdravotne problemy, z casti aj kvoli praci a momentalne som na Pn. Myslim ze dalej to uz v praci nedam. Co by ste robili na mojom mieste? Dali vypoved? Na jednej strane mam pracu 10 minut od domova, no ak dam vypoved ostanem bez prace pretoze som si zatial nic nove nenasla.
P.S. do firmy sa pred par dnami vratil moj byvali co som sa od kolegine dozvedela a fakt nemam ani chut sa snim denno denne vidiet v praci 🙄🙄🙄

1aduliatko1
5. aug 2021

máš deti, rodinu? ja by som neodišla bez toho, aby som nemala novú prácu (kvôli peniazom), ak nie si odkázaná pracovať, kľudne odíď

autor
5. aug 2021

@1aduliatko1 nie nemam deti. Nieco mam aj nasetrene, ak by som bola aj pol roka bez prace na zakladne veci by som mala

katkati
5. aug 2021

Poznám dokonale. Iba jedna je strašná, ale iba ja som s ňou 8 hodín denne ☹

sasha10
5. aug 2021

No nechuť chodiť do práce ti vezme pár rokov zo života, poznám podľa seba, aj ja som si vydobyla zmenu a konečne "žijem" ak máš našetrené a vieš si predstaviť zmeniť robotu tak skús ved PN sa dá aj pretiahnuť kym nebude možno niečo na obzore, aj ked táto doba je taka zvláštna na nájdenie si novej práce. Ale podla seba viem že s nechutou chodiť do práce je boj...držím prsty

1aduliatko1
5. aug 2021

@katkati ja taktiež 🙂 naša účtovníčka ☹ tiež by som rada odišla, no zatiaľ nie je kam

autor
5. aug 2021

@sasha10 no uz pol roka bojujem skoro kazdy den ci este ist do prace alebo nie. Pn mi bude o chvilku koncit takze by som sa musela prihlasit na urad prace. Na jednej strane mam strach zacat nieco nove, no na druhej strane ma tato praca a cely kolektiv psychicky nici.

autor
5. aug 2021

@katkati tiez poznam, ja mam jednu vedla seba kazdy den ktora je asi psychicky narusena. Co ta dokaze vyvadzat. Najhorsie je ze sef o vsetkom vie ale nemoze nic urobit

luci_ba
5. aug 2021

ak nemáš zatial rodinu, hypoteku a tak... ja by som to skúsila. Budeš sa zožierat v praci ktorá ťa nebavi koľko ešte a myslis ze sa to zlepší? Ved ešte vypoved nedavaj, skus hľadať robotu uz aj teraz, možno sa rýchlo zadari. držím palce😇

katkati
5. aug 2021

Presne. Nedá sa s ňou. Skúšala som všetko, aby to bolo normálne. Teraz úplný ignor z mojej strany, okrem pracovných vecí.

kittyna5
5. aug 2021

Obdivujem, že si tam tak dlho vydržala od začiatku roka. Mne keď sa v nejakej práci niečo nepáčilo a začala som tam chodiť so stresom a nechuťou, tak som výpoveď dala hneď a nečakala som. Ak máš odrobených dosť rokov budeš mať nárok na podporu a môžeš pol roka doma oddychovať. Mne to napr veľmi pomohlo 🙂

autor
5. aug 2021

@kittyna5 pracujem tam 4.rok. Mne sa tam velmi pacilo, no za posledny rok sa toho tam dost zmenilo. Hlavne dost vela ludi odislo a prisli dost cudne individua 🙄🙄🙄.
O tom som tiez rozmyslala dat si jednoducho pauzu, urobit si nejaky kurz, na par tyzdnov ist prec do zahranicia...

katulkagajdos
5. aug 2021

Odišla by som a určite ešte ak nemáš iné záväzky - deti a pod. Tiež som pracovala v prostredí, kde som totálne vyhorela- už by som sa do toho znovu nenútila.

qetka
5. aug 2021

v kazdej robote sa najde debil, este som nezazila, ze by tam nejaky nebol. Ja som si vzdy povedala, ze moze byt aj horsie a dala som to. Nakoniec vzdy dotycny/dotycna odisli. Ja by som odisla iba v pripde, ze by som mala nieco naozaj lepsie. Lebo nemat nic, hladat si a nakoniec si najst nieco za menej penazi, dalej od domu a este tam natrafit na vacsieho blbca, to je vyhra 🙂
Ale zas ja vydrzim toho vela, som vecny optimista, oblubena v kolektive 😂😂

autor
5. aug 2021

@qetka ja som toho tiez vydrzala dost. Ale momentalne je v mojej firme situacia ze robim pracu za 2-3. Tiez je to praca ktora sa neda robit do penzije.