Koniec pracovného pomeru počas materskej

anet235
30. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa Vas opytat, ci mi neviete poradit 🙂
Od dnes mi zacina Materska dovolenka a nasledne konci PN , zajtra idem tieto papiere odniest zamestnavatelovi. Koncom marca mi u neho konci pracovny pomer, kedze mam zmluvu len na dobu urcitu. Pracovny pomer mi urcite nepredlzi, tak by som sa Vas chcela opytat, ako to potom bude pokracovat s materskou ? Budem musiet ist na urad prace alebo na socialku ? Budem mat dalej narok na matersku (tych 270 dni mam odpracovanych) alebo budem poberat rodicovsky prispevok? Dakujem za rady 🙂

lucka_ke
30. jan 2022

normálne si na materskej dovolenke 34 týždňov, potom požiadaš o rodičovský príspevok, ak máš nárok na podporu tak si ju môžeš čerpať do 2 rokov od skončenia PP

elzus
30. jan 2022

@anet235 mne skončil pracovný pomer počas MD nemení sa nič. Keď ti skončí normálne MD ako má pôjdeš si vybavovať rodicak. A ak máš nárok na podporu tak chlap nech poberá rodicak a ty podporu. Ale musí aspoň 1den mať chlap MD uznaní nech má vyšší rodičovský inak by povedal ten nižší.

vala14
10. jún 2022

Ahojte,skúsim či mi nebudete vedieť tiež poradiť. Počas MD mi skončil PP na dobu určitú 19.8.2020 Po MD som plynule prešla na RD ktorá mi končí v marci. Čo v prípade,ak by som v r. 2023 nastúpila na materskú,bola by mi materská priznaná(viem,že musím byť 270dni nemoc. poistená, čo v mojom prípade asi nespĺňam.) Mali ste niektoré podobný problém?