Kariéra po RD

6. jún 2022

Ahojte, kde by ste hľadali pracu, v akej oblasti. Mam ukoncenu VŠ - spolocensko vedny smer - takze nic moc. Specialne zrucnosti ani nemam- word, excel, powerpoint. Anglictina B2, nemcina A2. Idealne zacat asi v Bratislave, ale zvazujeme aj Cesko. Neviem, ci statna sprava, korporat, firma. 🤔 ked pozriem profesiu, nic moc teda tie ponuky. Vsetko vysokozdvizny vozik😃

laurar1
6. jún 2022

Tak to si nedala vela zrucnosti, podla toho, co pises, nevies vlastne ponuknut nic. Nieco v odbore, co mas vystudovany? Pripadne zlepsit aspon nemcinu si nepremyslala?

pukina
6. jún 2022

ahoj a co prac. skusenosti? Ak nemas, skus porozmyslat mozno nad nejakym rekvalifikacnym kurzom. Tieto znalosti co si pisala su uz vsade minimum, takze v tom pripade mozes hladat nejaku vseobecnu admin pracu - fakturacia, recepcia, asistentka, back office v korporate.

mimimoje
6. jún 2022

Zameraj sa na jazyk, ak ti už skončila RD, tak si teda zmeškala pár rokov ale aspoň začni. Takisto excel, prípadne word,powerpoint, urob si nejaké školenia, kurzy, sú aj ny YT. Ja viem, že človeku sa nechce a milión dôvodov (výhovoriek) prečo nie ale to ti nepomôže. Potom máš podľa mňa šancu ísť do korporátu.

stvura
6. jún 2022

s tym co mas/ovladas je nazov temy max smiesny 🙂 - "kariera". Nenapisala si skoro nic. Ako dlho trvala materska, skusenosti, predchadzajuce zamestnaia - pocet a roky atd. Moj osobny nazor - max o nicom VS ako keby ani nebola, zrucnosti ma lepsie moj 13r syn (oba jazyky ma urcite lepsie). A co chces robit? Poistovacku, v banke prvy kontakt, telefonistu, za pokladnou, manualnu pracu?

autor
6. jún 2022

@pukina pozriem ten bac office. No som si toho vedoma, ze nemam nic extra, ale nejako zacat musim.nemam sa koho spytat, aj som zvazovala ist do personalnej agentury sa popytat na pomoc s hladanim prace.

autor
6. jún 2022

@mimimoje word, excel powerpoint ovladam dobre. Aj anglictinu, v pohode sa dohovorim, aj s nemcinou sa dohovorim aj rozumiem, len nemam kurz,len maturitu z anglictiny

mimimoje
6. jún 2022

tak potom si asi len neveríš, keby si videla, akí sebavedomí ľudia chodia na pohovory na miesta, na ktoré nemajú vedomosti, skúsenosti, znalosti ale vedia sa predať. Podľa mňa teda základ máš, popozeraj ten korporát, pošli si životopis, naformuluj motivačný list a pôjde to. A držím palce.

siska53
6. jún 2022

Sak si normalne poposielaj cv a uvidis..

stvura
6. jún 2022

Tak ked sa v pohode dohovoris to uz nie je A ani B uroven a mozes pozriet hocico - tak ako si to napisala vyssie by si bola zaciatocnik a pokrocily. Posli si zivotopis a uvidis.

spadnutaslivka
6. jún 2022

😀 ja mám na toto vždy príklad jedného kamoša- 1. písal si, že má aktívnu angličtinu (v čase, keď sa rozlišovalo na aktívnu a pasívnu, ešte neboli extra zaužívané nejaké úrovne), ale nebol schopný sa so mnou chvíľu učiť na maturitu a 2. išiel na pohovor na nejakého vedúceho alebo čo to bolo, proste fakt vysoká funkcia a pritom nemal NIJAKÉ pracovné skúsenosti, neviem, či vôbec niekedy niekde brigádoval. Ale veril si 😀
skús porozmýšľať, čo si ty kedy robila, s čím máš skúsenosti a čo by si vedela ponúknuť. Alebo sa treba dovzdelať. Dnes máš skoro neobmedzené možnosti. Nehovorím, stane sa, že niekomu sa fakt nedá, ale takých je málo. Väčšinou sa ľudia len vyhovárajú.

autor
6. jún 2022

@stvura neviem sa ohodnotit, ale ja aktivne aj pozeram vsetko v Aj aj citam, alenradsej si dam menej nez viac..nemcina detto...tam nie som zbehla, ale rozumiem, mam aj kurz z nemciny

autor
6. jún 2022

@mimimoje ano, len mam dieta a dost si neverim.

autor
6. jún 2022

@spadnutaslivka ano, pozeram si nejake kurzy a orientujem sa. Len som mozno chcela povzbudit/usmernit...

autor
6. jún 2022

@mimimoje najradsej by som isla do skolstva, len nemam vysoku skolu mam inu a neda sa inak. Mam rada fyziku, biologiu, chemiu, to mi vzdy islo. Rodicia mi ale kedysi vraveli, ze to nema uplatnenie, tak som isla na humanitarny smer a ja som v praci dost trpela. Darmo, ked raz na to nemam, tak nemam. Rozmyslala som aj nad nejakymi preduktami pre farma firmy. Nemam ale na mysli medicinskeho reprezentanta, ale skor niekoho kto prezentuje pristroje a zaskoluje ludi...neviem veru, ako sa ta pozicia vola. Googlim a nic som nenasla. Viem, ze tam treba minimalne Aj, ale to mam, fakt som v anglictine komunikovala aj slovom aj pismom. Len tam treba asi vzdelanie

mimimoje
6. jún 2022

oslov personálnu agentúru, agenta nejakého

pukina
6. jún 2022

Autorka, ak sa ti nedari nic najst alebo ta neoslovuju, skus popracovat na kvalitnom CV, forma je dolezita, na nete je mnoho clankov, ako ma kvalitne CV vyzerat a co ma obsahovat, na co sa personalisti zameriavaju. Pripoj fotku - kvalitnu, nie selfie z gauca. Skus si zverejnit CV na profesii, linkedin, posli CV do agentur. Napis motivacny list. Uvidis, s akymi ponukami sa ti zacnu ozyvat a podla toho sa odrazis, ci na niecom treba zapracovat. Pytaj si feedback po pohovore, ak ta nahodou niekde nevezmu, v com sa mas zlepsit a pod. Drzim palce

autor
6. jún 2022

@pukina toto by ma nenapadlo...skusim to aj takto, CV som robila podla nejakej anglickej predlohy, len vzdy posat motivacne listy, bez nejakej spatnej vazby je otrava

autor
6. jún 2022

@mimimoje aj toto by bolo fajn celkom 🙂