Existuje príplatok za nosenie vlastného notebooku do práce?

victoriab
10. feb 2015

ahojte, viem, že sú tu múdre baby, tak snáď mi niekto poradí... do práce si už vyše roka nosím vlastný notebook, na ktorom pracujem. existuje niečo ako príplatok od zamestnávateľa, na ktorý mám nárok, keďže si vlastne "opotrebovávam" vlastnú súkromnú vec a na nej vykonávam svoju prácu? vďaka vopred za odpovede! 🙂

mircalla
10. feb 2015

Neporadim.....Asi nie....Ale dost ma prekvapuje, ze firma ti neda pocitac, skor by som ziadala ten. ja naopak pouzivam firmeny NB aj na sukrome ucely a nechali mi ho pocas rodicovskej....za tie roky mam uz 3. vzdy upgraduju za novsi typ

mimla
10. feb 2015

Dať si žiadosť o pracovnú pomôcku, ktorú nevyhnutne potrebuješ k práci, nakoľko tvoj počítač sa ti kazí, stále sa prehrieva a už dlho nevydrží. (Nemusí to byť pravda.) Prípadne si na neho nárokuje iný člen domácnosti. Nový si si kupovať neplánovala, ale teda ak chcú, aby si niečo na počítači robila, nech ti k tomu poskytnú nástroje. Ak to nezaberie, prišla by som jedného dňa do práce s tým, že na Slnku boli zase erupcie a tebe sa ten počítač už úplne pokazil. Že kedy dostaneš firemný. Myslím, že nejaký z tých lacnejších by ich nezrinoval, ale potom by sa toho chytili aj ostatní zamestnanci a aj oni by chceli firemný. Možno by chceli aj toaleťák na záchod a podobný luxus. Nerozumiem firmám, ktoré nekúpia zamestnancovi počítač. Raz som robila vo firme, ktorú v noci vykradli a pobrali všetku elektroniku. Do pol dňa boli všetky kancelárie vybavené novými počítačmi.