Príplatok za zastupovanie

17. mar 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, koľko môžem dostať za zastupovanie kolegyne, ktorá je už 7 týždeň PN a robím jej prácu. Pracujem vo verejnej správe, viem, že za zastupovanie by mal byť príplatok. Vie mi niekto povedať koľko by to mohlo byť? Ďakujem

martinkatinka
17. mar 2022

Pozri si to v kolektivnej zmluve

veronika3110
17. mar 2022

ja pracujem v MŠ a v zákone o financovaní, odmeňovaní pg. zamestnancov (neviem z hlavy presne ktoré číslo) je napísané, že to platí pri zastupovaní vedúceho zamestnanca..a že na kolegyňu v triede sa to napr. nevzťahuje... tak neviem

zmrzlinka2021
17. mar 2022

minimálne ti to zohladnia v odmenach

veronika3110
17. mar 2022

ešte doplním, že ak zastupujem kolegyňu, tak mám nárok na náhradné voľno. Nepreplatia mi ho, musím si ho vyčerpať potom podľa vlastného uváženia.

autor
17. mar 2022

@martinkatinka v KZ som to nenašla

autor
17. mar 2022

@zmrzlinka2021 áno to si aj ja myslím, len by ma zaujímala tá suma

luccija
17. mar 2022

Spýtaj sa nadriadeného, alebo personalistky

mogaa
17. mar 2022

tak záleží naozaj od kolektívnej zmluvy, lebo zastupovať môžeš a nemusíš dostať nič....spýtaj sa nadriadenej, či to budeš mať zohľadnené pri odmenách....u nás sa napr.robilo HO pri chorobe....samozrejme si nebola na PN, len si normálne robila pri chorobe....

ibrunova
17. mar 2022

Mne dali prd makový, tiež vo verejnej.

luliu
17. mar 2022

Nemusia ti dať nic

alex49
17. mar 2022

moja kolegyňa pred dvoma mesiacmi nastúpila na materskú, zástup zatial nie je, takže robím robotu za dvoch a nič navyše nemám bohužial