Budem zamestnaná cez agentúru. Ako to bude s maródkou?

d198815
27. dec 2012

Ahoj, od 2.1.2013 budem zamestnana dlhodobo pod agenturov, proste hlava firmy si to takto vymyslela aj ked nam slubil ze budeme kamenny zamestnanci, ale to je jedno, hlavnou otazkou je, ze ci budem mat narok na PN, dovolenku aproste taketo veci. Lebo viem ze ked nie je robota tak kamenny zamestnanci su doma napr. na dovolenke a agenturny su doma zadarmo. tak prosim ako to bude s PN a dovolenkami?budeme mat na to narok???dakujem vopred za odpovede

Pytam sa hlavne aj preto lebo som po materskej a chceli by sme sa pustit do dalsieho🙂no neviem z coho mi budu ratat matersku a ci budem mat narok na PN bo pri prvom som bola na PN pol roka. po materskej je toto moje prve zamestnanie

sabina1975
27. dec 2012

pracujem vo firme kde z casu na cas vypomahaju agenturnici a oni nemaju narok na dovolenku ani PN maju zaplatene len dni co odrobia a na tie dni maju aj gastrace

miskalevica
27. dec 2012

@d198815 robila som cez agenturu 2x, mala som riadnu zmluvu na dobu neurcitu a s PN alebo dovolenkou nebol ziaden problem

renata5
27. dec 2012

ja som pracovala 4 roky cez agenturu a mala som aj dovolenku aj pnku mi platili

dadli
27. dec 2012

vsetko zavisi aku zmluvu dostanes na podpis. od agentury mozes mat klasicku zmluvu na TPP, kde budes mat narok na vsetko-dovolenku PN, atd, ale mozes od nich dostat aj dohodu o vykonani prace- ked nebudes mat narok na nic spominane. takze zalezi len na tom, co ti ponuknu, lebo mozu ponuknut oboje....

maruska24
28. dec 2012

to ideš pracovať na personalny leasing? tam by mala byť zmluva na TPP, nie na brigádu, či ako to máš? ja som robila na personalny leasing a už sa nikdy takto nedám obabrať. Vo firme ma brali ako brigádnika, mala som síce nárok na dovolenku aj na PN, ale napr. o odmenách sa mi mohlo len snívať. Potom keď prišlo na rad prepúšťanie, tak mňa samozrejme prepustili lebo som cez agentúru. Už by som takto nikdy nešla.

d198815
autor
28. dec 2012

@maruska24 ano malo by to byt na TPP a keby som mala ny vyber tak tiez nejdem pod agenturu ale ucty musim z niecoho platit dobre teda tak sa spytam pri podpise ci mame na to narok dakujem vam zienky🙂

amouramour
28. dec 2012

ak je to ako ten personalny leasing a normalne kontrakt na rok, tak na PN, dovolenku mas normalne narok...len si mozes byt takmer sto percent ista, ze po dalsej materskej, ked ti uz vyprsi kontrakt ta spat bohuzial asi nevezmu...

maruska24
28. dec 2012

@d198815 nárok na to máš určite, ide len o to že nebudeš pracovať pod firmou, ale pod agentúrou ktorá za teba dostane províziu. Pri prepúšťaní poletíš prvá a a po materskej ťa nevezmú do danej firmy späť na 90/ určite. Takže ak iné nemáš, snaž sa tam odrobiť ak sa bude dať presne toľko aby si dostala tých pár mesiacov materskú, si to skús tak nejako vypočítať a snažiť sa o bejby. Bohužial, agentúrny trend sa teraz rozmáha, a ľudia sa buď dajú nachytať /ako ja/ alebo to berú ako z núdze cnosť.

d198815
autor
28. dec 2012

@maruska24 a to kolko musim odrobit aby som za to dostala matersku?