Základná výbavička pre novorodenca

ni13
14. jún 2015

Ahojte baby co myslite staci tolko veci? Budem rodit v auguste 16-ho mam tetmin co myslite?co este potrebujem?
56 body s kratkym rukavom 5 kus s dlhym 3 kus
kosielky 2 kus
overal 3 kus
dupacky 2 kus polodupacky 1
ponozky 5 kus
ciapky 2 kus
rukavice 2 kus
podpradnik 3 kus

62 body s kratkym rukavom 7 kus s dlhym 5
dupacky 2 kus
ciapka 1 kus

Zavinovacka,osusky 2 kus,hrube,tenke deky,newborn jednorazove plienky aj textilne plienky 10 kus,ortopedicke nohavicky,proti zaparenie rybilka,vlhcene obrusky, vanicka, kocik 3 kombinovane,postielka,nepremokave plachta 2 kus, cumlik aj flasa 1 kus,
Budem este kupit chranic do postielky
Dakujem aj vopred

potvorka77
14. jún 2015

@ni13 babo sa ti narodi asi 50cm cize velkost 56 mu bude este velka na prvy tyzden/dva ja by som mala do zasoby cosi aj vel 50.
Neviem aku zavinovacku mas ale v lete bude teplo ja bynsom si kupila elasticku zavinovacku tenucku typu ulitka.
Monitor dychu/kamera-vysielacka mi chyba v zozname ale mozno nechces.
Este kozmetika-olejcek/kremik po kupkani, hreben/kefa, manikura, tycinky do usi a veci na cistenie pupceku-sterina gaza a lieh.
Nasa sa na nepremokavej plachte nenormalne potila a to bola narodena na jesen...

zuzkagu
14. jún 2015

Podľa mna na začiatok fajn. Veď potom ked tu uz bude aj babo tak zistíš ci ti nieco chyba a dokupis

bonaqa2013
14. jún 2015

no už si sa riadne zásobila. to ja som toho toľko nemala. Pri prvom sme kúpili plienky, a 2 ks oblečenia. ostatné mama. Ale ak ti niečo pochybne - pôjdeš na prechádzku a kúpiš. my sme išli s 3 dieťaťom nar. 18.6 z nemocnice rovno na zmrzlinu. Jedli sme a čakali kedy príde taxi - takže na prechádzky budeš chodiť hneď.

ni13
autor
14. jún 2015

@potvorka77 no kpzmetiku neviem ktore mam kupit? V lekarne alebo Nivea,Bupi atd. Nevirm ktore bude dobre a ten lieh tak mozem kupit vopred? pretoze ja som myslela ze to bide lekar vypisat potom

lennkka17
14. jún 2015

oblečenie zatial uplne staci, len tie body s kratkym 62 velkost podla mna nevynosi, lebo budes rodit v auguste a bude mu to dobre mozno v novembri a to uz bude zima na kratky rukav. a este by som mozno niečo teplejšie na vonka. bude síce v auguste este teplo ale sú aj chladnejsie dni a napríklad dáky tenší svetrík na vonka ak by sa ochladilo alebo aj na september a nejaké nohavice trošku teplejsie. a ešte tie určite bude treba lieh a nejakú vatu alebo vatové tampóny na pupok. a tiež detské vatové tyčinky do uška.

lennkka17
14. jún 2015

lieh nie je na predpis a bude ti ho treba uz v nemocnici, lebo hned treba natierat pupček. takze určite treba kupiť. a čo sa týka kozmetiky tak tým sa netreba trápiť, lebo také malé bábo nepotrebuje vela kozmetiky, úplne stačí nejaké mydlo na umývanie, prípadne miesto klasického detského mydla aj tekuté detské mydlo

raza
14. jún 2015

kozmetiku by som nekupovala... bábo stačí umyť čistou vodou.. akurát zadoček môžeš mydlom, žiadne značkové, obyčajné bupi je super 😉
50ku oblečenie by som ja nekupovala, podla mňa je zbytočné.. a ak budeš mať predsa drobca, dokúpiš, keď bude treba.. alebo manžel zbehne do tesca a rýchlo kúpi.. len by si si ešte mohla nejaký svetrík, alebo tenký kabátik dokúpiť..

ivet1371
14. jún 2015

Nivea značka je super telové mlieko aj do kúpeľa.

ni13
autor
14. jún 2015

@raza dakujem za odpoved este nejaku tensiu svetrik alebo kabatik to kupim urcite...
@lennkka17 vatove tycinky to uz mam to zabudla som pisat aj mydlo detske

esterba
15. jún 2015

@ni13 podla mna mas toho dost. Ja by som uz ostatne kupovala az po porode. 56 v pohode oblecies aj na mensie babo. Može sa ti stat, ze budes mat naopak vacsie a bude jej akurat alebo aj male. Napr. moja mala 53 cm a 56 niektore veci som jej ani neobliekla, co jej boli male (bola aj tucna).

katuska2709
15. jún 2015

Ja tiez nekupujem 50 tku, ak sa mi narodi taky drobcek, tak poslem muza/svokru kupit kym budem v porodnici

lilimoni
15. jún 2015

Polodupacky su uplne super. Tych si kozes kupit aj viac. Velmi inteligentny clovek ich vymslel 🙂 "plienkove" osuska som mala 4. A odporucam save podlozky, tie plienky pd babicky s unikom mocu 🙂 a odsavacku ak nemas 🙂

koskaaa
15. jún 2015

babatko umyvaj v cistej vode, a kup len pripadne nejaky detsky olejicek, kup si caje na podporu dojcenia...pripadne ja som mala v zasobe ze keby nahodou to male balenie nutrilonu...aby som nemusela niekde o polnoci zhanat, a maj aj cumlik v zalohe...

potvorka77
15. jún 2015

@ni13 no kozmetiku by som odporucila iba olivovy olej z lekarne, staci ti aj 100ml, potom zistis co treba ine vyhovuje alebo nie, bezna kozmetika typu johnson, nivea a pod neviem nemam dobre referencie ani skusenost.
babo budes umyvat iba vo vodicke a potom ho mozes naolejovat, rybilka staci na ritusku.
a lieh mozno ani nemusis kupovat ale aj tak je dobre mat taku vec na dezinfekciu doma, mne dali v nemocnici malicku flasticku, rodila som na kramaroch v BA.
este ma napadlo ze ak planujes dojcit, tak je taka skvela knizocka - prirucka ktoru vydala mamila najdes na webe, je vhodne podla mna ju mat do porodnice lebo spravny rozbeh dojcenia je dolezity uz tam. vela stastia.

ni13
autor
19. jún 2015

kabatik alebo svetrik aky mam kupit uz mozem aj 62ku alebo to bude velmi velka este staci 56ka?

potvorka77
19. jún 2015

@ni13 jasne staci jeden mat svetrik a staci ppdla mna 56 ved ked bude babo mensie tak rukavky zahrnies. keby bola moc kosa zakryjes deckou a uvidis akenbude pocko. Niekedy aj sept je teply a ak bude vsetko jak ma byt o 3tyzdne mozes uz aj menit velkost oblecka ak bude babo papkos🙂

lilimoni
19. jún 2015

@ni13 nekupuj svetrik 🙂 kupis neskor podla vahy dietatka 🙂

ukulela
19. jún 2015

@ni13 ja by som si este kupila - zo 2 overaly (tie som minala dokola - ale uz 62 mozno) .... a kabatik uz by som kupila 62 v pohode, len taky, aby sa dal dobre zapnut ku krku. rukavy vyhnes. a ja som mala viac polodupaciek - take tie teplacky so spodnymi zavretym, maly bol vacsinu casu cez den bud v overale alebo body a na tom polodupacky. a na noc v overale a podla toho, ak bolo uz chladnejsie, v zime mal pod overalom aj body s kratkym.
a ja som urcite potrbovala viac plienok, malemu som davala pod hlavku, okrem toho dost grcal, takze aj 5 denne mi len ogrcal.
50ku nekupuj zbytocne, moj mal 53 centi a nosil normalne od zaciatku 56 aj 62.

modrofuzik11
20. jún 2015

my sme napr. potrebovali cca 15 podbradnikov, pretoze ondrejko dost slinta🙂. cumel zase vobec nemal. ale suhlasim, ze jeden pre istotu treba🙂. zavinovacku sme nepotrebovali. rada som nosila babatko hned bez nej. krem na zapareniny sa mi osvedcil bepanthen. aj krem proti striam, bepanthen. co je este super, tak to baby vak, ten sme vyuzili pri vsetkych troch detoch. este aj nejaka tenka deka by sa mohla zist. tiez bundicka, ked bude von chladnejsie. drzim palce. uzi si to 🙂

ni13
autor
20. jún 2015

@ukulela
@modrofuzik11 dakujem pekne za odpoved

petra122
21. jún 2015

Zienky ja budem v mat 3 babatko ale predtym som rodila v lete.A teraz v zime co takeho by som mala mat doma pre bábätko na zimu lebo mam v tom trochu chaos.Overal teply uz mam ale ostatne vecicky neviem ze ako to ho obleciem a tak.

lilimoni
21. jún 2015

@petra122 dupky a polodupky, teple ponozky, tenka ciapocka dnu a tepla na von. Fusak, zavinovacka tepla 🙂 body, nejaky teply svetrik alebo nieco na bodycka aj nadoma 🙂

ukulela
21. jún 2015

moj je oktobrovy. v zime som dnu davala body s rukavom, poldupacky a tenky kabatik / alebo len taku kosielku na zapinanie namiesto svetrika. na von body,hrubsie teplacky, hrubsi svetrik, overal a do fusaka/pod deku, samozrejme ciapku, rukavice. mnesa v zime osvedcil teply nakrcnik, nie vsetky bundy/ overaly sa daju dobre zapnut,

07022007
22. jún 2015

ja napíšem svoj zoznam pre inšpiráciu, ak by sa náhodou zišiel niekomu 🙂

5 ks body dlhý rukáv veľkosť 56
10 ks body dlhý rukáv veľkosť 62
5 ks dupačky s dlhým rukávom veľkosť 56
10 ks dupačky bez rukávu ( klasické ) veľkosť 62
1 ks bundička teplejšia veľkosť 62
1 ks overal jesenný od 0 do 3 M
5 ks čiapočka
5 ks ponožky

7 ks plienkové osušky
2 ks froté osušky
vanička
lehátko do vaničky
teplomer do vaničky ( niekto nepotrebuje, no ja áno ... nemám odhad )
kozmetika KLORANE z lekárne ( gél na vlásky a telo, olejček na masáž,sprej na zapareniny)
nožničky na nechtíky so zaoblenou špičkou
vatové tyčinky to uška
gáza a lieh
kefka na vlásky

pampersky
30 ks látkové plienky
poštolkové nohavičky
sudocrem
teplomer
vlhčené utierky

1 ks tenká deka
1 ks hrubá deka
2 ks zavinovačka
nepremokavá podložka do postielky
2 ks plachta
2 ks sada do postieľky ( baldachýn,obliečky, hniezdo, vreckár )
kočík 3 kombinácia
multifunkčná deka do vajca
3 ks cumel
fľašky a sterilizátor
monitor dychu

07022007
22. jún 2015

a zabudla som odsávačku soplíkov

ukulela
22. jún 2015

@07022007 otazka - na coti bolo tolko osusiek plienkovych? predpokladam, e nie len na kupanie 🙂 tak ma to zaujima. ja mam 3 a teraz v lete niekedy pouzijem namiesto deky v kociku len tu plienkovu ususku ...

07022007
22. jún 2015

@ukulela každý deň čistú, napr. aj svoje čo mám tak sa utriem max 3 krát a už ju nechcem 😀

mysha
22. jún 2015

Osobne som pouzivala len body kratky, prevazne dlhy rukav, dupacky a poldupacky s uzavretou spicou a pyzamka, vratane "opalovaciek" (maju kratky rukav a kratke nohavice – 2x), ciapocka a ponozky samozrejme. Tieto kusky sa mi najviac osvedcili, boli prakticke vdaka moznosti lahko a rychlo vyzliect/obliect/prebalit. Nejaky ten svetrik, ci mikina na chladnejsie dni je nevyhnutnost. Zavinovacku som nikdy nemala, pouzivala som spaci vak – na von do kocika miesto deky a doma klasicky v postielke. Ale to je cisto individualna zalezitost. Len v reale uvidis co ti viac vyhovuje a co budes pouzivat, pretoze kazdemu vyhovuje ine... obe deti som mala letne a narodili sa skor, cize miery mali 47cm a 48cm, behom 2 tyzdnov dorastli a uz som musela menit satnik z cisla 56 na 62. Deti rychlo rastu, lepsie je ak maju volnejsie a dlhsie oblecenie akoby malo byt kratke. Co sa tyka kozmetiky a prebalovania, instrukcie dostanes v porodnici, alebo u pediatra v ramci poradni (my sme pred porodom absolvovali 2 hodinove sedenie, kde nam vysvetlili ako spravne drzat, kupat, prebalovat, co budeme potrebovat atd, tieto informacie vsak dostanes aj v porodnici). V dnesnej dobe sa priklanaju k „lepsie je menej ako viac“, na kupanie obycajna voda, detsky olivovy olej z lekarne na cistenie necistot v plienkovej oblasti, sterilne gazove stvorceky, sudokrem na zapareniny. Na prebalovanie stacia jednorazove plienky, ak by boli problemy s klbikmi, upozorni nato ortoped a ukaze spravnu techniku balenia na siroko. Ak pouzivas vlhcene utierky, je potrebne utriet aj na sucho (vyskusat na sebe). Mnoho mamin utiera s vlhcenymi utierkami a nasledne babatko len zabali do plienky, neskor sa cuduju, ze babatko ma stale cervenu vystipanu ritku!
Myslim, ze mas v zasade vsetko, relativne aj pocty su dostacujuce. Po case uvidis, co ti vyhovuje a co treba dokupit.
O. i., nasla som celkom dobry a kompletny zoznam vybavicky, aspon inspirativne: http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/tehot...

mysha
22. jún 2015

Este by som odporucila na leto – sietka proti hmyzu a slnecna clona na kocik – obe dostat v dm drogeriach, za priatelnu cenu. Odsavacku na hlieny napojitelnu na vysavac, na cesty taku tu na fukanie s ustami, obe dostat v lekarni.

ukulela
22. jún 2015

@07022007 tak ja zas kupem kazdy druhy den maleho a ked ho v "nekupaci den" umyam po kakani, tak na to mam urcene plienky ... a ja periem kazdy druhy den, tak mne stacia tie tri 🙂