Biela výbavička pre novorodenca - komplet balík

bielavila
9. sep 2018

Ahojte baby poradite mi kde kupim balik veci pre novorodenca v sedej, ciernej, bielej ci kremovej farbe? Nevieme pohlavie babatka a chcem kupit iba najmensie cisla 50, ale aby tam bolo vsetko- body dlhy rukav, dupacky, deka, svetrik,ciapocky, overal hrubsi... babo sa ma narodit zaciatko novembra... myslite te nieco take zozeniem? Dakujem

romiada
9. sep 2018

@bielavila HM-ko mava take basic veci v neutralnych farbach. Pozri stranku na nete,da sa objednat dovoz kurierom.

romiada
9. sep 2018

@bielavila a inak ak mas klasicke babo - priemer udavany v statistikach tak 50tka cislo mu bude za 2-3tyzdne mala tak tam by som vela toho nekupovala. Skor 56tku 😉

romiada
9. sep 2018

@bielavila este aj v Zare sa daju obcas neutralne tieto pyzamka a minidupacky vybrat

beky1813
10. sep 2018

Cierna farba pre babatka nebyva, alebo velmi ojedinele. Tesco ma dost neutralnych veci.

zuzuliennka1
10. sep 2018

50 by som nekupovala, to je velmi malinka velkost, pre predcasniatka, a ak, bude mu to dobre tyzden... ked uz balik oblecenia, radsej velkostne 56-62, a cierne veci pre babatka nie su, maju jemnu pokozku a mozu dostat z farieb v textile exem. preto cisto biele sa nosi, najma u najmensich.... neutralne veci ma hlavne tesco (f&f) a H&M, pripadne Lindex

zuzuliennka1
10. sep 2018

nas sa tiez narodil v zime v strede decembra a rovno velkost 62, 56 nosil v nemocnici erarne veci tyzden, a to sa narodil pred terminom

ellieellie
10. sep 2018

Neviem ti poradiť v tom, na čo sa pýtaš, ale z mojej skúsenosti - ja by som 50 nekupovala. Môj krpec mal 47 cm a 3,2 kg a teda 50 sme nedávali vôbec. Rovno 56. Zas ja osobne nerada vidím tie bábätká doslova “narvaté” v bodyčkách, radšej som vždy preferovala aj preferujem trošku voľnejšie veci, aby sa mohol slobodne hýbať.. (a výhoda - aj sa to lepšie oblieka 😉). Radšej napr. rukáv zahrnem, voľnejšie tepláčiky nevadia, veď také bábätko len ležká... Ale to som ja 🙂 Každopádne toho veľa v tejto veľkosti nekupuj.

A ďalšia vec - ja by som teda čiernu min. do 1 roka určite nekúpila a zvlášť takému novorodeniatku. Veď tá čierna bavlna je tak silno napustená farbou, uf, radšej prírodnú alebo “normálne” jemné farby. A nie takú silnú chémiu priamo na tú krásnu jemnú pokožku 😞

lenadka
10. sep 2018

@bielavila 50- tku nekupuj, mám tri deti, žiadny obrici, klasické 3 kg aj kúsok mali a 56 im bolo fajn, strašne rýchlo priberajú a rastú prvé dni. V bielej a krémovej dostať pidi vecičky všade, H&M, Tesco, KiK,je osobne prvé dni pomohli zavinovačka body japitex slovenský výrobok, ľahko sa obliekli. Samozrejme v bielom a krémovom prevedení ich dostať.

janulka2811
10. sep 2018

Krasne veci som videla predeti.sk ja som tam spokojna nakupovat.

bielavila
autor
10. sep 2018

Ahojte baby dakujem moc za rady, idem obehat obchody😊 co sa velkosti tyka babo vyzera ze bude velmi malinke uz teraz mi lekarka povedala ze bude moc drobne, kiez by bolo vacsie... ja som aj prveho mala iba dvojkiloveho... 45 cm...preto 50 tka, on zacal tie 62 nosit az ked mal 4-5 mrsiacov praveze, ale chcem iba par kuskov kedze nevieme pohlavie, casom budem dokupovat uz podla toho ci to bude chlapcek ci baba😊

asia83
10. sep 2018

@bielavila V čiernej? 😱Ach môj Bože. Nemá byť novorodenec krásne voňavé bábätko, šťastie rodičov? V čiernej???

bielavila
autor
10. sep 2018

@asia83 V ciernej nemoze byt krasne a vonave? Navyse chcem iba par kuskov nie celu vybavicku v ciernom to len preto ze nevieme pohlavie a cierna je neutralna rovnako ako biela

zuzuliennka1
11. sep 2018

@bielavila len čierne také malé nezoženieš, bývajú aj také bodyčka, ale už väčšie veľkosti; a neodporúča sa to, ja som syna tiež obliekala do “farieb” (zelená, červená,..) a dr. mi kázala len biele alebo svetlé farby, normálne sa mu z toho vyhodil exém, a to boli len “farby”, čierna je brutálna chémia

bielavila
autor
11. sep 2018

@zuzuliennka1 primarne zhanam cybavicku c vielej farbe co je aj v nadpise, ta cierna a seda bola uvedena len ako neutralna farba pre babatko kedze nevieme pohlavie a tak ci tak by som kuoila ak vy bolo lej jeden dva kusky

yanni
11. sep 2018

@bielavila Balik bude asi tazko kupit, len ak second hand, ale biele dostat hocikde. Kukni japitex, to sa sije priamo v BB a maju aj biele veci, potom C&A a H&M v oboch najdes biele a aj v bio kvalite a dalej uz neviem ake moznosti su na SK. Este po internete popozerat.
Z 50tok si kup len par kuskov, trebars len nejake body. Najsej copani napr. aj tie 50tky boli velike, doslova sa v tom stracala a to mala pressen 50 cm ale len 2790 g a donosena. Doteraz je dlhy chudas. 50tku nosila cely prvy mesiac. Ja som dokonca 50tky doobjednavala z Anglicka. Ich 50tky su totiz mensie ako klasika 50tky.

bielavila
autor
11. sep 2018

@yanni dik za typ, dufala som ze kupim balik, ale nevadi asi si to obeham... moj maly nosil 44 do 2 mesiacov😊

solinkarka
11. sep 2018

@bielavila skuste next m vela bielo ciernych veci

thoughtfulweirdo
11. sep 2018

Sa z tej čiernej nezblaznite 😄 ja som mala pre moju od narodenia aj pár čiernych veci a nijaký diabol sa z nej nestal 😄 jedine naozaj dať pozor na reakciu pokožky, ale ak to bude fajn, iný problém v tom ozaj nie je.

angelheart
11. sep 2018

https://www.kojeneckeobleceni.cz/soupravicka-5-...
čierne tam určite nie sú, ale biele, krémové určite áno, s obrázkom, aj bez

zuzuliennka1
12. sep 2018

najviac bielych vecí má tesco.. f&f... a zblázniť sa z toho nikto nejde, ale riešiť potom exém, je dosť na dlhé lakte

simsalabim
12. sep 2018

@bielavila Next ma vselico https://www.nextdirect.com/sk/sk/baby/unisex/un..., aj v sivej a ciernej