Základná výbava látkových plienok - skúsenosti

siss98
11. jan 2018

Ahojte, chcela by som poprosiť mamičky, ktoré majú s týmto skúsenosti či by mi vedeli poradiť. Na trhu je toľko druhov, all in one, tie ktoré sa skladajú a som v tom kus stratená. 🙂 našla som na nete túto sadu, myslíte že to bude fajn alebo je to blbosť alebo čo k nej ak tak dokúpiť? Ďakujem pekne 🙂

https://www.bambino.sk/latkove-plienky-a-nohavi...

janci05
11. jan 2018

Ak by som mala za seba poradiť, tak ja som používala len obyčajné biele plienky a tie som dávala na jednorázovky, len na rozšírenie klbov, aby bolo dieťa vyviazané na široko. Nakúpila som ich desiatky a doteraz ich mám niekoľko uložených a vôbec nepoužitých. Po pár mesiacoch som ich vôbec nepoužívala, takže si myslím, že to asi nevyužieš všetko. Bolo už viac rokov dozadu, tak sa možno nájdu mamičky, ktoré majú dobré skúsenosti. Ak by si sa predsa rozhodla ich kúpiť, tak tu ich nájdeš trochu lacnejšie https://www.mall.sk/plienkove-nohavicky/bambino....

siss98
autor
11. jan 2018

@janci05 Ďakujem len by som chcela látkovať tak či to bude stačiť alebo nie 🙂

janci05
11. jan 2018

@siss98 Tak to neviem úplne povedať. Ja som látkové plienky používala len na rozširovanie nožičiek. Možno sa nájdu mamičky, ktoré s látkovaním majú priamo skúsenosti a poradia ti.

lindusss2016
11. jan 2018

@janci05 autorka sa ale pyta na nieco uplne ine ☺
@siss98 takze takto, ja som pred porodom bola uplne rozhodnuta latkovat, ale...rychlo ma to preslo 😂 takze ak nie si povaha, co ide aj cez mrtvoly a nic ta nezastavi, tak toho nekupuj na zaciatok vela. Kup si trebars len jednu all in a sama uvidis, vyskusas, zatial das drobcovi ostatne jednorazove, ved to mu zas nijak neublizi a ak by sa ti to pacilo, rychlo dokupis ostatne. Ale inak ta vybava na zaciatok je ozaj dost draha. Tak ja len tak, ze aby si nekupila hned za stovky eur a potom to nebudes pouzivat. Ja za seba hovorim, ze som to okamzite vzdala pri novorodencovi, ale okolo desiateho mesiaca sme sa k nim vratili, ale vzdy len na doma, von sa neodvazim, lebo kopu krat to precikala. Dobre posluzili napr v lete, ked behala len v tom. Ale skus pockat, mozno ti tu napise nazor aj niekto, kto len latkuje (vopred hovorim, ze ma moj obdiv)

lindusss2016
11. jan 2018

@siss98 otvorila som ten odkaz, no 4 nohavicky ti iste nebudu stacit 😕 teda ak chces len plienkovat

janci05
11. jan 2018

@lindusss2016 Ďakujem za upozornenie, ja som to už potom pochopila.😉

lenadka
11. jan 2018

@siss98 mne sa osvedčili bum génius nohavičky a do toho vkladačky stay dry. Žiadne žehlenie, rýchlo schnú a sú celkom pohodlné. Kapsovych plienok som mala len pár, sú všelijaké krásne naparadu ale rýchlo som ich posunula. Aj keď boli nádherné a pohodlné hrozne veľa miesta zaberú v práčke na sušenie aj skladovanie. Takže tri štyri páry vrchných nohavičiek bum génius a cca 20 ks vkladačiek úplne stačí. A pár krasotiniek keď aj kapsovych. Oplatí sa kúpiť ich aj v bazáriku.

lindusss2016
11. jan 2018

@lenadka ako si to zvladla s 3-4 nohavickami? Ja mam teda ovela viac, netusim presne, ale vobec mi to nestaci na ciste latkovanie

lenadka
11. jan 2018

@siss98 tá sada čo si dala by mala stačiť je to niečo podobné ale tá cena????!!! Kokso 🙈

lenadka
11. jan 2018

@lindusss2016 práveže úplne stačilo lebo tie bum génius sú fakt geniálne 😁 ak sa dieťa len počula výmena len vnútorná plienka ak viac vrchnú len vyvetrať na radiátor a ak by si ju aj preprala išlo to ľahko a rýchlo schli. To za pol hodinu bolo suché. Ale priznám že som iba výhradne nelatkovala na noc papierové ak k dr a tak no nechcelo sa mi z nákupu trepať aj ocikanu či okakanu plienku 😋 a mala som aj cca 30 ks obyčajných socikovych bavlnenych plienok no tie sú fajn ale tá babracka s nimi nič pre mňa. ☺

deedol
11. jan 2018

Ahoj, ja este sice nemam prakticke skusenosti, ale tiez to riesim a toto pdf sa mi zdalo ako celkom fajn zdroj info: https://www.plienkovysvet.sk/fotky23485/E-BOOK_...

misiacik31
12. jan 2018

Ahoj pridaj sa do skupinky https://www.modrykonik.sk/group/1818/ nájdeš tam všetky praktické info a sú tam žienky so skúsenosťami a rady poradia ;)

womankc
12. jan 2018

@siss98
no ja som ešte pri prvých deťoch mala klasické biele látkové plienky , vtedy bolo len to + také zavinovacie umelé nohavičky k tomu , na dve deti som potrebovala 80ks plienok a každý mal tak cca 3kusy tých nohavičiek .... pri menšej už boli aj tieto jednorázovky a to ti poviem, že je to vyslobodenie ale dávala som prvé tri mesiace na tú jednorázovku tú bavlnenú kvôli nožičkám . Látkové plienky sú možno zdravšie , ale je to max pracné o sušiacich sa plienkach všade nehovoriac , možno max prvý mesiac by som do tej jednorázovky dávala pre pokoj duše látkovú . Čo sa týka mojich detí tak mali tie zápaly z plienok prvé decká ako aj tá najmenšia ... možno sú tie látkové aj ekonomicky lepšie , ale ten konfort pri umelých sa nedá nahradiť.
Ak teda ale stále chceš predsa len látkové , tak isto treba mať v akej koľvek forme , či už plienkové nohavičky , či klasické biele štvorcové , minimálne tých 30 až 40 kusov a teda určite ešte tie vložky do plienok , aby si mohla ho....vienka rovno vyhodiť a tým pádom aj plienky ostanú zachovalejšie ....

zlaticko118
12. jan 2018

Ja mám 40ks štvorcových plienok ktoré vkladam do vrchných nohaviciek a periem to zhruba kazdy 3-4 deň, tie vrchné nohavičky mám asi zo 12 a keď veľa kaka tak mi to príde aj malo. Mám tie ktorym sa dá veľkosť nastaviť, pride mi to praktickejsie, na noc a na dlhé cesty ale dávame jednorazové lebo veľa pije a latkova by nám stále pretekala.

virivka
12. jan 2018

Ja ked som zacinala tak som najprv kupila nejake tri plienky z bazara, ze vyskusam a az potom kupovala dalsie a drahsie🙂 Preto byt tebou, najprv kupim len par kusov a rozne typy, nech to vidis nazivo ako vyzera ktory typ plienky, napr. jednu kapsovu kup, vrchne nohavicky jedny, par klasickych plienok. Z vrchnyh nohaviciek som mala najradsej bum genius a do toho klasicku plienky.

lusyc
12. jan 2018

Tiez by som povedala, ze ta sada, ktoru si našla vyzera pekne, ale je na vyskúšanie príliš drahá. Ja som mojej dávala do tri a pol mesiaca jednorazovky (12 kapsoviek stalo v skrini), lebo bola taká malinká, ze jej boli obrovské. Ale najprv si treba vyskúšať napriklad s dvomi kapsovkami a potom sa da rychlo dokúpiť. Na začiatok mi stacilo 12 kusov all in one, ako vkladacky pouzivam klasicke bavlnene plienky 70x70 cm. Spociatku som nemenila kazdy raz nohavičky, dala som len preschnut, ale teraz uz menim pokazde, cize treba mi tych 12-18 kusov. Veperiem, vyvesiam, poskladam, ziadne zehlenie. Na noc ale davam jednorazovú plienku, lebo nejako sa rozcikala.

borkaiz
12. jan 2018

Ahoj🙂 Ja som na zaciatku mala tiez asi 4 vrchne nohavicky, dalo sa to ale teraz asi 7 (asi 4 znacky) a je to lepsie. Asi by som na zaciatok nebrala vsetky rovnakej znacky lebo nemusia vyhovovat. Plienky na vkladanie mam viacvrstvove a par na pripinanie s cvokmi. 20ks je podla mna malo hlavne preto, aby si nemusela prat kazdy den. Inak tiez na dlhe cesty pouzivame jednorazovky a v poslednom case aj v noci.

siss98
autor
12. jan 2018

Ďakujem vám veľmi pekne 🙂 odkúpim teda menšiu sadu a uvidíme ako nám to pôjde 🙂

lindusss2016
12. jan 2018

@lenadka takze si prepierala v rukach? No to u mna nehrozi 😂 tak preto si myslim, ze 4 ks malo, lebo som to ratala, ze aspon na dva dni

lavieenrose
12. jan 2018

@siss98 ahoj je normalne ze mas v tom spanielsku dedinu ja som mala tiez, tuto sadu ti neodporucam

lavieenrose
12. jan 2018

@lindusss2016 ja mam 5ks pull nohaviciek a to iba za to ze z bambi roxy mi poslali ako darcek jednu pokusovu lebo menili strih...nie som povaha ktora ide cez mrtvoli ale skladanie plienok ma bavi...horsie je cistit hovienka ...alebaj to si clovek zvykne

lavieenrose
12. jan 2018

@lusyc
@borkaiz na noc sa dava nocna plienka..mne sa precikavala v jednorazovke

lavieenrose
12. jan 2018

@zlaticko118 ina latkova by nepretiekla tzv nocna, ako skladas stvorec do pullky ? mne pulku okaka len vynimocne..a to sa vie dobre doliapat

lavieenrose
12. jan 2018

@siss98 mas susicku alebo ju planujes kupit v buducnosti? ak ju nemas tak budes potrebovat ovela viac plienok...tie lepsie schnu strasne dlho 2-3 dni v zime ...ale aj makkostou sa to neda porovnat plienky uschnute na susiaku su ako smirgel zo susicky su ako vata..a vkuse rozlozene susiaky to je tiez hruza..stvorce schnu najrychlejsie ale snimi sa zle latkuje na von , do obchodu, na vylet..na noc pretecu hned..kapsovky by som neriesila lebo to nemozes dat ani do tej susicky..ak ide o obrazky tak tie su vsade krasne ci na obyc plienke ci na pulke

matulabe
12. jan 2018

Ahojte ak by mal niekto záujem
Mám na predaj celu súpravu plienok od narodenia až po nočník značky Bambino Mio. Prane len v prášku miofresh (dezinfekčný), po jednom dieťati, veľmi pekný stav, kombinovala som s jednorazovými. Mám nafotené, ale nemám ich v bazariku

borkaiz
12. jan 2018

@lavieenrose ano ja viem, mam take, ale to som musela prebalovat v noci aby nebol uplne precikany a jednorazovka vydrzi celu noc ;)

lenadka
12. jan 2018

@lindusss2016 iba tie vrchné nohavičky so boli mokré pocikane veľmi. Ale tieto idú fakt ľahko, trošku tekutého mydla pošuchat len toľko ako keď si ruky umývaš, opláchnuť a je to. Tiež som moc pohodlnã na nejaké špeciálne pranie 😊 zvyčajne to boli jedni gatuše za deň.

zlaticko118
12. jan 2018

@lavieenrose : zial ale na nočné neviem prehovoriť partnera lebo on v noci stáva k malej a prebaluje... a ja to nejak poskladam do obdlznika a je to okej, este dám separacnu vložku nech nie je úplne v mokrom a lepsie sa od tial odstraňuje kaka.

lenadka
12. jan 2018

@lindusss2016 a áno na výlučné latkovanie treba viac. Mala som aj zopár kapsovych asi 4 ks také naparad

willino1
12. jan 2018

ja som látkovala s dvojičkami... kupovala som sadu 20 plienok... jednoveľkostné... stačilo mi to ... ale prirodzene sme prali každý deň (niekedy 2x) a máme aj sušičku... takže takto sa dali zvládnuť dvojičky len na 20-tich plienkach 🙂 pri dvojičkách sa mi investícia vrátila cca za 3-4 mesiace 🙂 špeci starostlivosť o ne som nemala... oprať, usušiť poskladať hotovo... ani som ich celé do pračky a sušičky nerozoberala... odopla len jednu stranu vkladačky a tak išli do prania... na stolicu som kupovala také jednorázové vkladačky ... ja som látkovala čisto z ekonomických dôvodov 🙂 keď som si len tak zhruba vypočítala cenu najlacnejších jednorazoviek pre dve deti za obdobie minimálne 1,5 roka skoro ma pot oblial 🙂