Plienkovanie látkovými plienkami od narodenia

nikasun93
27. máj 2016

Čaute potrebovala by som poradiť. Chcela by som maličkú plienkovať od narodenia látkovými plienkami. Ale pravdupovediac veľmi sa v tom nevyznám a na internete je toho toľko že mám v tom chaos. Nevedeli by ste mi poradiť nejakú výhodnú sadu, ktorú by osm potrebovala od narodenia do toho času keď skončíms plienkovaním? teda uplne odmalička po koniec? neviem si dať rady, či štvorcové, či vkladačky, ako je to s vrchnými nohavičkami, atd... ďakujem 🙂

pjotrush
27. máj 2016

Ahoj, ja som na tom takisto, rozmýšľam nad látkovaním, ale úplne som zmätená z toho veľkého výberu. Ale trochu svetla do toho mi vniesol tento článok a tabuľka http://www.plienkovysvet.sk/www-svetplienok-sk/...
Tiež som uvažovala nad nejakou sadou, ale nakoniec som sa rozhodla ostať pri klasických štvorcových (kt. moja mama odložila z mojich detských čias 😀), k tomu vrchné nepremokavé gaťky a hotovo. Po čase uvidíme ako sa nám to bude pozdávať a dokúpili by sme do výbavy ďalšie.

martina646
27. máj 2016

ja som zacala s latkovanim az s druhym dietatom a to dokonca vo veku 13mes. mojim kriteriom bolo teda co najlacnejsie riesenie. ako pise pjotrush, dobrou volbou su klasicke latkove stvorce poskladane na novosklad, k tomu spnappi sponka a nepremokavy gatky - PULky. este by som odporucila separacky, aby sa lahsie oddelilo kako od plienky. existuju jednorazove, ktore sa mozu vyhodit alebo splachnut alebo z roznych nesavych materialov, ktore nielen, ze plnia ulohu separacky, ale su zaroven a stay dry vrstvou. na separacky som si kupovala metraz a nastrihala. kedze syn je uz starsi a cika viac, potrebovala som savejsie jadro nez samotny stvorec, tak som si tiez kupila metraz bambusoveho frote a nechala usit. vkladacky ma tak vysli o polovicu menej ako origos. postupne som dokupovala aj ine typy - nohavickovu plienku, kapsovku, AIO plienku ... velmi dobre sa daju najst aj tu na bazare a aj na aliexprese. odtial mam krasne a plne funkcne pulky s dvojitymi gumickami za menej ako polovicutretinovu cenu ako na SK eshopoch. myslim, ze mam celkom slusnu a siroku vybavu a investicia menej ako 100e

babatkoling
27. máj 2016

my sme latkovali od narodenia, klasicke stvorce a nepremokave vrchne gatky, mali sme aj obycajne aj take s kapsou medzi nozickami. Az neskor som objavila vsetky ostane viacvrstvove vynalezy. My sme si ale vystacili so stvorcami, ak som potrebovala vacsiu vypln, nastrihala a obsila som si obdlzniky zo starych uterakov, tie boli doslova neznicitelne, kedze som vsetku bavlnu prala na 90C.

pjotrush
27. máj 2016

@martina646
@babatkoling
Mňa by ešte zaujímalo, že koľko ks tých štvorcových plienok a tých pul nohavičiek by ste odporúčali mať v zásobe tak na začiatok?? A ešte otázka 🙂 s tým praním a sušením to je znesiteľné?? Ja sa toho celkom obávam, lebo máme malý bytík, bez balkóna, tak trochu ma desí predstava, že všade kam sa pohnem sa budú sušiť plienky 😀

babatkoling
27. máj 2016

No, budes susit kade tade, tomu sa velmi nevyhnes. Ako da sa to prezit, ale to hovori ta, co ma zahradu na susenie 🙂 ja som mala tusim 30 mensich a asi 40 vacsich stvorcov, mame velku 9kg pracku, takze som prala len tesne predtym, ked sa mi minali, stacilo to, pracka to zvladla naraz aj so vsetkymi dodatocnymi stvorcami. S nohavickami je to horsie, tie sa mozu prat len na 40C a tych som mala na zaciatku mozno 10 ale potom som podlahla caru vsetkych moznych vzorov a mala som asi 20-25 roznych kapsoviek + 5ks cisto vrchnych nohaviciek na noc.

babatkoling
27. máj 2016

Ak mate problem s priestorom a da sa vam to namontovat do kupelne - kupte si tie vytahovacie snury, super uspora miesta.

behulka
29. máj 2016

@pjotrush pre novorodeniatko na začiatok postačí 40 ks štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky. Neskôr pár bambusových vkladačiek na noc ( nasajú viac a netreba prebaľovať tak často). My sme mali šnúry nad posteľou, tam nezavadzali. Tiež tu máme veľmi málo miesta a vonku to nie vždy ide.

pjotrush
30. máj 2016

Ďakujem vám veľmi pekne 🙂