Môžem mať na krst namiesto perinky bielu zavinovačku?

dada318
16. jún 2014

Milé mamičky, chcem sa opýtať, môžem mať na krst namiesto prečačkanej perinky obyčajnú bielu zavinovačku? Niečo ako je na fotke? Lebo tie perinky sa mi brutálne nepáčia a ani by som to už potom nikdy nevyužila. Ďakujem za odpoveď 🙂

zuzik307
16. jún 2014

jasne, ze mozes, je to cisto Tvoja vec...ja som mala presne tuto 🙂

matricia
16. jún 2014

Preco nie, veď je krasna, čo na tom, že nebude leskla

tajka1986
16. jún 2014

🙂ked budes mat aj tigrovanu co koho do toho🙂?

ranya
16. jún 2014

presne tak, je to tvja vec, nikde nie je napisane, co mas mat....ani ja tie perinky neznasam.....

bahira1962012
16. jún 2014

daj si čo chceš,my sme dcerku krstili ako 1 a pol ročnu a bola v tmavých nohaviciach zimných,pršalo a zima bola riadna mala bielu bundičku len a chodila už samozrejme,lietala po kostole 🙂

standu
16. jún 2014

mozes mat cokolvek. my sme deti krstili ako 3-4 mesacne, starsia mala taky flisovy kompletik, saticky lemovane stuzkou, bolo dost chladno a mladsia krstena v juli bola v madeirovom bodynku 🙂 do periniek by sa mi uz aj tak neboli zmestili. zaklad je svieca a kosielka.

lulasu
16. jún 2014

ja som mala malu v zavinovacke ako z deky bleduckej nie cistej bielej, ktoru som potom mala v kocari tiez som neriesila specialnu na krst, lebo ta co som mala sa mi velmi pacila i ked mi chceli poziciat taku satenovu perinku 😀

maruska.s
16. jún 2014

Kludne, je krasna...uricte krajsia ako tie precackane...

ikke
16. jún 2014

my sme krstili v bielej deke z ikea, co stala asi 2,50 eura 😀
asi nikde na svete sa nestaraju o to, co sa "moze a nemoze" obliect, ako na slovensku.
okrem ineho, perinky a zavinovacky nie su prave najvhodnejsie pre zdravy vyvoj dietata...

stanislavao
16. jún 2014

nikde neni prikazane, napisane, ze musite mat perinku, ci zavinovacku. dieta si mozete odniest ako chcete. vobec nemusi byt zabalene. ved sa krstia aj starsie deti a hadam su neni v perinke, ked maju pol roka, ci rok.

bijan
16. jún 2014

moju dcérku sme krstili v tých naj horúčavách a mala na sebe biele šatočky a držala som ju v náručí. Mala 3 mesiace a bez problémov sme prežili celý krst. No krstili sme 2 rodiny naraz a keď som videla ako mamička vedľa má zabaleného chlapčeka oblečeného v oblečku a zaduzneného v perinke,nečudovala som sa,že jej celú dobu reval.Takže aj z praktického hľadiska sme boli bez nej a malinká má krásne fotky,ako anjelik aj bez perinky

strociatka
16. jún 2014

Moooja, co sa trapis, ved je to krst tak krasneho, cisteho dietata. Uprimne a z lasky ho odovzdavate do ruk Bozich a ver mi, ze Jemu je jedno ako pridete, ci bude perinka vysivana zlatom, alebo pridete v teplakoch. 😉

nivalis
16. jún 2014

My sme prvu krstili v perinke- satenovej, nacackanej- od svokry... mala sa mi celu omsu suchala dole, kedze perinka bola velka a smyklava... ku koncu obradu ju uz ani nebolo vidno, museli sme ju odtial vytahovat!!! 😖 horor! syna som supla do zavinovacky kremovej farby a na to kremovy fusak, kedze bola zima a hotovo!!! blbe pohlady boli... ale kritizovat sa neopovazil nikto 😀 😀 😀 inak ta zavinovacka na foto je krajsia ako vsetky perinky, co som doteraz videla 😉

jaja018
16. jún 2014

Prvá dcérka mala 3 mesiace a bola v ruzovych satoch bez perinky lebo bolo horkooooo a druha tiez nemala perinku lebo uz sa nezmestila ale mala biely overal 😀 je to len a len na tebe aj ked bude mat slonikovu.... Nikde neni pisane co musi mat oblecene 🙂

niki928711
16. jún 2014

Kľudne môžte. 🙂 Aspoň to využijete.
My sme kupovali takú "prečačkanú" na krst + taký ten "fusák" na krst lebo bol 26.december, ale poviem vám, že to bola hlúposť. Malý v tom bol iba raz, na krste a nikdy viac. Tam mi to stojí v skriny, v sfukovacom sáčku. Keby som bola vedela, že to nevyužijeme viac, tak to nekúpim.

beatrice28
16. jún 2014

určite áno

siska53
16. jún 2014

Urcite ano.. My sme dokonca mali kosielku este po mne,tie take biele s limcekom,na ktorom boli vysite kvietky (modre) a deti boli oblecene uplne bezne,obe mali okolo 7m.a bolo chadno.
ale to,v com mozu/nemozu byt oblecene,som konzultovala s fararom.

ileas
16. jún 2014

Ano,moze mat. 🙂

sandrika1986
16. jún 2014

áno, môžeš mať 😉

tehulka2011
16. jún 2014

my sme krstili syna v horucavach, mal na sebe len opalovacky - a modre 🙂

janka9898
16. jún 2014

prveho sme tiez krstili v tej nacackanej obliecke naperinku kupovala svokra(nezabudla pripomenut ze stala 17eur)
a potom mi lezala v skrini a aj tak bol este vo fusaku takze ju ani vidiet nebolo...
a druheho sme krstili v niecom podobnom ako na obrazku biela zavinovacka s vystuzou pekna nebola hladka taka ina mala vysivku macka a tu somt eda vyuzila aj k lekarovi a nesko do kocika ako prikrivku a tuto navlecku od prveho som vyuzivala na doma ako na perinku... a veru dlho nevydrzala🙂

miriem
16. jún 2014

Pokiaľ viem, tak nikde nie je určený dress code, ako prísť na krst. Je to len tvoja vec, ako dieťa vystrojíš. My sme krstili v marci, bola zima, tak maly bol v tvavo sivom fusaku. a nikto nic nepovedal. Mala bude mat uy aj pol roka kym okrstime, tak bude mat nejake saty, myslim ze biele nie... Fakt je to uuuple jedno. Myslim, ze princip krstu spociva v niecom inom ako vo farbe ci tvare perinky 😉

vejula
16. jún 2014

jasne že môžeš. Tým, že ja malu takmer od narodenia šatkujem, tak nebola vôbec zvyknutá na perinky ani zavinovačky a vedela by som, že by preplakala celu omšu ak by nebola na mne. Takže malu sme krstili tak, že bola celu omšu v šatke, len na samotný obrad krstu som ju vybrala zo šatky, poliali jej hlavičku atd a opäť šla do šatky. Ved je to v podstate uplne jedno v čom tam bude 😉

zuzika219
16. jún 2014

Jasné že môžeš 🙂
Je to na Tebe čo si zvolíš 😉
...niekto dáva perinku klasickú, niekto zavinovačku, niekto deku a niekto aj nič 🙂 len tak držia bábo...

lieska
16. jún 2014

sviatost krstu nie je o tom, v com je dietatko zabalene a oblecene!! 😉 Takze kludne podla toho co sa tebe paci a co uznas za vhodne dat mu na taku prilezitost!

pribinak
16. jún 2014

My sme krstili v juni a vonki bolo 35 stupnov, krpec lezal v kociku len v bielom body a ponozkach a potom sme ho takmali na rukach, bez nicoho, nikto nic nenamietal, farar akurat, ze hned si aj pripime na zdravie a pekny zivot, pitny rezim treba dodrziavat vzdy a vsade ;)))

oktobermimi
16. jún 2014

Mna krstili ako 11ročnú, chela by som vydet zavinovačku do kerej by sem sa dala 😀 😀 😀
jasné že si možeš dat takúto običajnú sak to je tvoja vec 🙂 a kludne aj dečku 🙂) a ked je teraz horúco len dake pekné lahke šatôčky a malú/malého na rukách len 🙂

seahorse27
16. jún 2014

My sme krstili v podobnej a este bola mala zabalena v zelenej deke, lebo bola zima. Tato je naozaj pekna 🙂

ln16
16. jún 2014

ako sorry ale to sú "problémy", nechápem už...nabudúce sa to kvôli čomu založí otázka? veď čo si dáš to budeš mať..alebo potrebuješ na to súhlas ľudí z MK?

matozazzo
16. jún 2014

Ahoj, vobec nemusi byt perinka. Nase dcerky male obe od krstnych krasnu ruzovu deku, no a my sme kupili nasemu krstniatku (chlapcek) peknu modru, vhodnu do krstu, vysivanu. Myslim, ze klasicke perinky sa uz skoro vobec nepouzivaju 🙂