Zavádzanie prvých príkrmov už od 4.mesiaca?

xxxmarfa
3. mar 2020

Ahojte všetci!
Chcela by som sa tu informovať.. Dnes sme boli očkovať našu malú 3-oj mesačnú Princezničku a pýtala som sa pediatričky, kedy začať s prvými príkrmami (btw. bábätko je plne kojené). Chcela som sa uistiť, nakoľko ,,internet píše" až od 6.tého mesiaca a babky, tetky hovoria už aj. Tak som z toho 🦌.
Ona mi jednoznačne odpovedala, že podľa najnovších poznatkov, sa majú deti prikrmovať/ochutnávať prvé zeleninky už od začiatku 4.tého mesiaca (mrkva, zemiak, ..) tak, ako to robili naše mamy, staré mamy .. Vraj práve vtedy je nižšie riziko vzniku potravinových alergií. Už ste niekto dostali takúto odpoveď a aplikovali ju na svoje dieťatko?

Ďakujem za odpovede a podelenie sa so svojimi skúsenosťami. 🤱😉

kate_cs
3. mar 2020

@xxxmarfa mne zas naopak pediatrička odporučila pri plne kojenom synovi začať až v 6 mesiacoch a tak som aj urobila, lebo jej dôverujem. Keby však drobec javil záujem ochutnávať jedlo skôr, tak by som asi skúsila. Podľa mňa je dolezite odsledovať dieťa, či je pripravené a jedlo ho zaujíma. Ja na imunologické okno neverím.

nikola6694
3. mar 2020

Moja bola plne kojena a doktorka nám povedala že na 4 a pol môžeme začať

vesijka
3. mar 2020

@xxxmarfa každý lekár vraví svoje my sme na umelom mlieku a začínali sme až od 5. mesiaca .... Mne sa to zda dobre malá začala papať hned pekne a vyhli sme sa aj mixovaniu stačila vidlička vo by vo 4. Mesiaci určite takto nešlo

paulinkaa2
3. mar 2020

@xxxmarfa moja je na UM a začínali sme od 5m. V 4m jej nechutilo ešte

xxxmarfa
autor
3. mar 2020

Ďakujem za rady. 🙂
Tak ja jej tie prvé zeleninky teda dám ochutnať a uvidím, ako bude reagovať. Keď dobre, budem pokračovať, keď nedobre, ešte počkám mesiac.

kvietocek05
3. mar 2020

Detičky na UM od ukončeného 4 mesiaca. Je treba im dávať ochutnavat zo všetkého aj keď len trosicku. Od ukončeného 5 mesiaca podľa pediatricky aj lepok.. Využiť imunologické okno.. Vela maminiek čaká napr s lepkom do ukončeného roka a potom toľko celiatikov..

smejko25
19. mar 2020

@xxxmarfa ahoj tak ako ? 🙂 moja bude mat o tyzden 5 mesiacov a nedavno sme zacali skusat 😁

xxxmarfa
autor
30. máj 2020

@smejko25 my si už fičíme na všetkom (teda skoro všetkom 🙂). Maličká je veľký jedák, chutí jej.
Akurát...z marhulí sa vyhádzala pod bradkou, tak máme s nimi chvíľu prestávku. Tiež som nedávala paradajky, lebo z toho sa mi tiež vyhodila a to ešte z môjho mlieka.

smejko25
30. máj 2020

@xxxmarfa no moja tiez ficala a posledne 3 tyzdne totalne sekla s vsetkym 🙂 zje 1-2 lyzicky a konec....