Ako správne postupovať pri zavádzaní prikrmov?

sasa2810
19. mar 2020

Ahoj maminky prosim viete mi poradit ci mozem podla vas prikrmovat takymto stylom? Mam kupovane prikrmy davala som tri dni mrkvu teraz tri dni mrkva zemiak a mozem dat teraz tri dni napr samotnu tekvicu dalsie tri dni samotnu brokolicu atd...alebo mam to pridavat ze mrkva zemiak tekvica a potom mrkva zemiak tekvica brokolica?Prikrmujem v obednom case co potom ked vyskusam vsetky druhy zeleniny?ovocne napr na desiatu alebo olovrant?Samozrejme vsetky druhy zeleninove prikrmy nemam takze chcem aj varit.Vopred Dakujem za rady 🙂))

katulienocka999
19. mar 2020

@sasa2810 ja s tiez nedávno zacala s prikrmami a osobne to robim tak, ze najprv davam iba jednu zelenini a potom dam dvojkombinaciu a tak dalej. Kvôli tomu zatial iba jednu aby som zostila ci maly je alebo nie je na nieco alergicky 😊 Mal uz mrkvu, zemiak, batat, brokolicu a dalej chcem dat este cuketu, hokaido a maslovu tekvicu a potom začnem postupne a 2 kombináciami.. Tak mozno o 2 mesiace zacnem asi kasami na desiatu ale to budem volat pediatricke a ktorou sa o tom poradím.. Zatial vsetky prikrmi co davam a chcem davat tak su z čerstvej zeleniny... No a ked prejdem nejaké tie kombinácie tak tam mam pridat aj maso a neskor aj zltok... Maso mi radila pediatricka, aby som vyskusala kuracie, morcacie, hovädzie a teľacie... A ďalej to este nemam naplánované 😁 zatial iba tie prve cca 2 mesiace co sa tyka zeleniny a kombinacii 😊

sasa2810
autor
19. mar 2020

@katulienocka999 takze po jednom druhu 🙂) nam kasu poradila pediatricka na vecee tak davame bananovu na dobru noc od nestle

lula313
19. mar 2020

@sasa2810 nájdi si skupinu o prikrmoch, je tam kopec super rad. Ja som varila zeleninu a dávala 3 dni nový druh, pripadne dvojkombinaciu, trojkombináciu s už zavedenými surovinami. Instantné kase sú bordel, normálne uvar ryžu, kus kus, atd a vymixuj, máš to najviac vyzivne pre dieta

nickpick
19. mar 2020

@sasa2810 najprv by sa malo zacat cisto so zeleninou, neskor kase, potom masko a ovocie az na zaver, ak davas ovocie uz teraz moze sa stat, ze ti zeleninu bude odmietat (ovocko je sladsie a chutnejsie), takisto nie je nic lahsie ako si kupit aj tu v bazari parny varic (ktory ti zeleninu/masko spari a nasledne vymixuje), nemusis kupovat prikrmy ktore su obsahovo aj chutovo hnus a zaspinis v podstate len 1 nadobu....

misickaa4
19. mar 2020

@sasa2810 a ste spokojna ? Kolko davate? Este potom aj mlieko? Nezapeka z toho?

sasa2810
autor
19. mar 2020

@nickpick davame na obed zeleninu a vecer kasu zatial tak nam doktorka povedala a dokonca sama povedala ze kludne mozeme davat kupovane prikrmy ale rozmyslam ze kupim ten parny hrniec s mixerom a skusim aj normalne a aj kupovane ked uz ich mam nakupene.

sasa2810
autor
19. mar 2020

@misickaa4 zatial mi tie kupovane zje vsetko co mu dam do misky na kazdom prikrme je napisane kolko treba ale ja mu naberiem 5 lyziciek cajovych a zatial vsetko spapal. A nezapeka kaka kazdy den zatial

seliad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz