Začíname prikrmovať

motogirl699
4. mar 2023

Ahojte, od budúceho týždňa by som chcela začať dcérku prikrmovať. Čítala som veľmi veľa diskusií, článkov, kníh, no už mám z toho hlavu ako melón 😂 preto to skúsim tu od skúsených maminiek. Dcérka bude mať 5 mesiacov a je na UM.
Ako pripraviť prikrm? Uvariť zeleninu, rozmixovať a prepasirovat?
Môžem to dať zamrazit? Ako to potom rozmrazit? Nechať v chladničke a prihriat v hrnci?
Kedy počas dňa ho ponúkať? Okolo obeda? Pred UM alebo po ňom? Ponúknuť po prikrme vodu?
Chcela by som vyskúšať aj nemliecne kaše na spánok.
Môže to byť akákoľvek kaša alebo "nočná"?
Bude po nej ešte potrebovať UM, prípadne vodu?
Prípadne mi viete ešte s niečím poradiť?
Moc ďakujem 🙂

bluemoon24
4. mar 2023

@motogirl699 ja jsem zeleninu naparila a popucila vidlickou (klidne pomixuj). Zeleninove prikrmy jsem nezamrazovala, maso pak ano - uvarila jsem ve vody, pak pomixovala maso s vodou a dala do tvoritek na led, pockala az vychladne a zamrazila.
Kase bych pockala, az po zelenine (idealne az po ovoci). Nekupuj ty ochucene kase (ani vecerni) obsahuji plno cukru, kup napr. v DM ciste a ty priprav. Synovi treba na noc vubec nesedli, tak davam na snidani.
Ze zacatku je idealni nahradit zeleninovym prikrmem desiatu - uvidis, jak velky bude papkac, pokud sni malo, dokrm mlekem. Prvni prikrm pak mleko. Pokojne zkus ponuknut vodicku pri jidle.
Brzo zjistis, ze to neni zadna veda a pojedes automaticky 🙂

motogirl699
autor
4. mar 2023

@bluemoon24 ďakujem veľmi pekne, pri tom mixovani mi išlo o to, že či je najlepšie aby tam neboli žiadne kúsky, aby to bola čisto iba kaša, alebo kúsky nevadia. Neviem ako to je pri malom bábätku. A ako si rozmrazovala? V chladničke a potom prihriat v hrnci?
Kaše určite nemám v pláne ochutené, ani ja nie som moc na sladké jedlá a nápoje.
A ako riešiť prikrmy keď pôjdeme na výlet/dovolenku? Ak nie je možnosť pripraviť čerstvé a nechcem dávať kupované.

bluemoon24
4. mar 2023

@motogirl699 ja jsem to rozpucila vidlickou s trochou vody a tuku (nejcasteji repkovy olej) - bylo to fakt jemne, skoro jako pomixovane. Urcite aby tam ze zacatku nebyly kusy.
Ano - maso jsem nechala pres noc v lednicce a pak podavala. Prihrivala jsem v hrnci i v mikrovlnce.
Ja jenom, ze ty kase (napr. nutrilon, sunar) se tvari jako top strop a pritom jsou plne cukru.
Ja jsem na vylety/dovolenky kupovala hotove prikrmy, takze v tomto neporadim. Teoreticky bys asi mohla prikrm zavarit a pak nechat ohrat, ale v praxi netusim.

jankamiskova
4. mar 2023

@motogirl699 odporúčam na ovocné či zeleninové príkrmy parný mixér 🙂👍 za mňa veľký pomocník

simona92101
5. mar 2023

@motogirl699 v lidli maju akciu na parny hrniec Badabulle,ja som s nim mega spokojna.nakrajas zeleninu,pridas vodu,napari-cinkne ti ze hotovo,preklopis do mixeru,2-3x zmagnes a mas hotovo.vzdu toho robim viac,tak aby na 3 dni vyslo,a ostatok dam do nadobiek na lad,oznacim a sup do mrazaku.