Poraďte s príkrmami

lisacka1
12. feb 2024

Ahojte moja mala už jedla zemiaky,mrkvu,kaleráb,petržlen,brokolicu mäso kuracie,morčacie,hovädzie aj jabĺčko papa a je kojená 😅 neviem už čo jej mam davat ake kombinácie a kedy je vhodne ovocie ráno či poobede ?? Ma 7 mesiacov ..áno jedla masko lebo nám to doktorka odporučila 😂za rady ďakujem

pribinak
12. feb 2024

Však masko jedia aj 5 mesačne deti. Takze v pohode
Mizes masko prestriedat s vajecnym zltkom. Bielok nie, to až od 1. roka.
Mizes uvariť a primiešať do zeleniny.

rurutiax
12. feb 2024

Rozšír zeleninu, cuketa, tekvica, hrášok, karfiol atď. Ovocie detto. Lepok už má zavedený? Žĺtok?

matkahelka
12. feb 2024

@lisacka1 ake kombinacie? vsak je milion druhov zeleniny. spenat, hokaido, baklazan, ruzickovy kel si davala? lepok mate zavedeny? tak trebars: zemiak +brokolica+ maso, cestoviny+kalerab+baklazan, ryza + hokaido+ mrkva, pohanka+ zltok+ akakolvek zelenina. co je zlozite na tom miesat zeleninu a prilohy?
ovocie som davala doobeda, jablko, banan, hrusku, neskor aj bobulovite ovocie. poobede som davala chrumat surovu mrkvu alebo uhorku.

gabriela2952
13. feb 2024

@lisacka1 ovocie ktoré nemá ešte zaradené, vy som dala do obedu, pre prípad žeby bolelo bruško.. inak hocikedy cez deň dávam.
A kombinácie rôzne, fajn ig profil je mamkin svet alebo pekne papkaj🙂

marianarem
13. feb 2024

@lisacka1 Okrem vyssie spomenutej zeleniny.by som zaradila este cviklu, bataty a petrzlen. Moj.mal.velmi.rad kombinaciu zemiak+mrkva+petrzlen a do.toho.este.maso alebo.inu zeleninu. Velmi.chutila aj kombinacia zemiak+hrasok a spenat+zemiak+zltko+mlieko (UM)

enoula
13. feb 2024

Tekvice, karfiol, lusky, hrasok, cervena sosovica, spenat, cuketa.. este sa najde toho. Mozno aj ryzu onedlho.
Dieta nepotrebuje kazdy den ine mat, ale princip prvych prikrmov je hlavne o skusani/zavedeni roznych potravín, aby sa zistila rekacia, či toleruje alebo nie danu potravinu. Preto pri zavadzani sa caka 2-3 dni s 1 novou potravinou, lebo reakcia nemusí prist hned prvy den prikrmu

vasjar
16. feb 2024

@lisacka1 ak máte Instagram, odporúčam sledovať Pekne papkaj, a tam je plno receptov! Ja som si už od pani kúpila aj knižnú verziu