Nepapáme a so spánkom je to tiež bieda

tatiana1329
12. feb 2017

Ahojte 🙂 prosím poraďte mi. Mám 10 mesačného synčeka. Šikulka to je veľká, už dokonca sám prejde pár krokov. Problém máme inde. Nechce nám veľa papať. Stále je kojený. Jediné čo mi spapá je hruška, rohlíček prípadne iné pečivo, chrumky a podobné veci. Normálne jedlo si dá tak 2-3 lyžičky a stačilo. S pitím problém nie je, čajík mi síce piť nechce ale vodičku veľmi lúbi. Ďalší problém je so spánkom. Stále sa mi budí každé 2 hodiny a píta papať. To by sa ešte dalo, no potom mi už nechce spať v postieľke ale chce spať na mne alebo vedľa mňa. Čiže ja zo spánku veľa nemám. Keď aj náhodou spinká v postieľke, ráno sa zobudí a neskutočne plače (je najedený, prebalený, odgrgnutý, proste má všetko). Plače tak veľmi, že sa ledva nadýchne. Prestane až keď ho zdvihneme ale nie je normálne aby sme sa každé ráno riadili podľa neho. Cez deň je to tiež niekedy krásne usmiate slniečko, niekedy mrnčí stále a všade kam ide. Nič sa mu nepáči. Prosím poraďte mi čo s ním mám robiť. Prípadne je tu niekto kto má doma niečo podobné alebo rovnaké? Moc ďakujem.

ewelyn3
12. feb 2017

Uplne normalny zdravy chlapcek 😉. Moje dve dcerky boli presne take iste. S jedenim aj so spanim. Ked je kojeny, nevadi az tak velmi ze menej papa ine...zatial len skusa papat..nenaje sa z toho...ale dopapa do mlieckom. A ze ti zje 2-3 lyzicky normalneho jedla? Bud rada..niektore nezjedia ani tolko. Neboj, postupne sa rozpapa..ale moze to trvat aj pol roka. Ale ked je na tom vahovo OK..netreba sa bat. A spanie...hihi...neviem co cakas, chce byt proste pri tebe..aj moje chceli byt..hlavne ked sa pri tom ponukala aj didka. A ze sa nebude podla neho riadit den a rano? A podla koho by sa mal riadit? On je este velmi maly...prisposobit sa nevie..len citi ze ho nechcete pri sebe. Ja som to vyriesila tak ze som dala jednu mriezku z postielky dole a prirazila postielku k manzelskej posteli. Deti boli rady ze su pri mne..ale zaroven mali svoj priestor a ja zas svoj. A kazdy sa vyspal...sice sa tiez budili kazde dve hodiny a chceli papat..alebo prdat..ale som to vsetko riesila leziac alebo sediac v posteli..nemusela som vstavat a bola som rano ovela menej unavena. A prvykrat mi prespali celu noc ked mali 20 mesiacov a druha 16 mesiacov. Takze teraz zazraky necakaj. Hlavne klud a uzivaj si matersku..strasne rychlo to prebehne a este budes chciet aby s tebou spal v posteli a tulil sa k tebe..ale on uz nebude chciet...takze tak 😉

tarvika
12. feb 2017

podla mna to mas uplne normalne a je velmi vela deti ktore su ovela narocnejsie. s tym jedlom uplne v pohode, deti ochutnavaju, zoznamuju sa s novymi chutami a texturami, nieco chuti, nieco nie, niektore veci zacnu chutit az po vela ochutnaniach a niektore vobec. cize ponukat stale jedlo, ale nenutit, nechat nech si dava mliecko.
a co sa tyka spanku, dve hodiny je este v pohodke. pokojne ho vezmi do postele nech nemusis vstavat.
a k tomu ranu? no, ak mas dieta tak rozhodovat kedy vstavas budes najblizsie o 15 rokov :D

hettinka
12. feb 2017

čo sa týka papanie, zruš všetko, čo nespadá do kategórie "normálne jedlo". 10-mesačné dieťa nepotrebuje žiadne pochúťky typu chrumky a podobne, o to viac, keď má problém s jedením. Zaveď mu presný režim papania, niekedy je menej viac, ale hlavne, aby jedol pravidelne a kvalitné veci. Množstvo sa časom zvýši, uvidíš, len nebude to zo dna na deň.

No a spanie, sú deti, ktoré potrebujú maminu. Naša dcéra s nami spala v spálni do 4 rokov, najskor s nami v posteli do asi 2 rokov, potom už prespala aj v svojej posteli, ale mala ju pritlačenú k našej manželskej posteli a zaspala len ak sa niekoho z nás dotýkala. Bolo to náročné, tiež zle spávala, budila sa, v noci sa chcela hrať, aj mlieko kým pila z flašky. Ale dnes na to už len spomíname ...

" nie je normálne aby sme sa každé ráno riadili podľa neho" ... je to normálne, úplne normálne, že ked dieťa vstáva, vstáva aj mama. Teda ja som vstávala ešte pred deťmi, aby som sa v klude vychystala do práce, alebo apson vypila kávu v klude. Vlastne to tak robím doteraz, natiahnem si budík o 20 minút skor, ako treba budiť deti do školy.

tatiana1329
autor
12. feb 2017

malý mal postieľku vedľa mňa a aj napriek tomu ráno vyvádzal, tak snáď sa to časom upraví. Ďakujem vám baby veľmi moc ste mi pomohli a hlavne ma ukľudnili 🙂