Ako uspať mesiac a pol staré dieťatko?

sisi2212
9. máj 2020

Ahojte zienky, mame trosku so syncekom problém so spánkom, od 6 rána je už tri týždne hore a plače a plače... Vecer ide spať, uspavanie trvá aj dve hodiny, zaspí až tak okolo 11, okolo jednej druhej sa zobudí, dame papať, chodíme, aby odgrgol, okolo tretej zasa zaspí, o pol 6 sa zobudí znova, dame papať, odgrgnut, ale uz nezaspí ani za svet, ked ho položíme do postieľky alebo aj k nám do postele tak plače, vyslovene už nechce spať, cumlík dáme, cumle, za minútu vypluje a plač, skúšali sme aj vreckovku cez oči, ze nech je v tom ze je ešte noc, ale nepomáha, nosenie na rukách nepomáha, najhorsie ze ani cez deň potom vôbec nespi normalne v postielke, max na rukách alebo v kociku, ked vozime, takže hento je v podstate jeho jediný normálny spánok od tej 11 do 2 dajme tomu a od 3 do pol 6.... Poraďte...

tramtada31
9. máj 2020

@sisi2212 asi tá nepotesim, ale podľa mna ho už o tej 5:30 neuspis, dcéra istú dobu tiež tak vstávala a bola už vyspata, potom to nejak posúvala k normalnejsej hodine. Skôr ho skus tie 2-3 hodiny pozabavat a potom uspat a spi vtedy, kedy ono, aby si bola vyspata a vládala si.

sisi2212
autor
9. máj 2020

@tramtada31 práve to by som rada, tiez som si vravela, ze ked tak ho uspim neskorej a pospim si, ale nezaspí mi ani neskorej, jedine na rukách alebo v tom kociku, cize to mi je na nic, co sa tyka toho, že by som si pospala trosku aj ja 😔 uz takto fungujeme asi tri týždne a začínam byť teda frustrovana trochu, lebo som vlastne trvalo nevyspata.... A fakt sa mi to ani raz ešte nepodarilo, ze by po tej 6 zaspal... Keby aspoň raz tak sa niečoho chytím, ze co som robila inak alebo tak, ale ani raz

nickpick
9. máj 2020

@sisi2212 za 2 tyzdne sa moze situacia radikalne zmenit, treba vydrzat, ked nepomaha kocik ani ruky, skus uspavanie v satke, nosici, fit lopte, pomaha aj biely sum - digestor napriklad, skus jemnu hudbu (uspavanky, spievanie)...

ivec16
9. máj 2020

zo zaciatku to je narocne a je to normalne... moja tiez vecer zaspava dohsie, na to sa treba pripravit ze vecerne uspavanie je jednoducho dlhe... ak kojis skus po leziacky, a kojene deticky nemusia si odgrgnut, nechaj lezat... ak bude dietatku tazko a bude potrebovat odgrgnut tak sa zobudi a bude davat najavo nespokojnost, ale nam v noci netreba odgrgavat, dam jej papat tak ako tebe aj moza zaspi okolo 23 hod a potom papa okolo 3 a potom okolo 6 ale spime dalej do 9... kojim po leziacky takze si ju len z postielky dam k sebec ked sa nakoji prelozim spat do postielky spiacu, davam papat este skor ako da preberie, takze papa v vpolospanku... to je podla mna zaklad aby sa nezobudila uplne... takto mi zaspi pocas kojenia a spime dalej... nad ranom ak je nahodou uz viac prebrata tak uz ju po kojeni nepreklada. do postielky ale necham pri sebe... drzim palce...

sisi2212
autor
9. máj 2020

@ivec16 ďakujem za rady, to je presne to, ze ideálne, keby nie je úplne prebraty, len ono tým ako je svetlo, on sa mi o tej pol 6 budí vlastne už s ociskami otvorenými na plné pecky 😁 cize potom vlastne spat nechce, ale teoreticky, môžem skúsiť ho nechať o tej tretej spat v posteli, otočím ho k sebe od okna, aby nevidel až tak to svetlo

sisi2212
autor
9. máj 2020

@nickpick skuuusim tu šatku, pripadne nejaké tie uspavanky... Aj rozmyslam ze kúpim nejaku tu uspavaciu ovečku, co sa pustí a hra to a tak, len mam pocit, ze jemu vadi to svetlo

nickpick
9. máj 2020

@sisi2212 mame ju, funguje u nas skor ako hracka, svetielka ju bavia, ale uspavanky zial neuspavaju...

evitka83
9. máj 2020

@sisi2212 ja mam 7tyzdnoveho syna. Nespi a reve ked ma koliku.

pracujucazienka
9. máj 2020

Maly ma už dva roky a budí sa od narodenia okolo 4 najneskôr o 6..Koľko by si preboha chcela aby to dieťa v kuse spalo?Vsak to je nereálne..na tomto svete je pár deti čo prespia celu noc a vstávajú okolo 9 ale chodia spat o pól noci..

ivec16
9. máj 2020

@pracujucazienka moj vzdy spal 11-12 hodin od narodenia s prestavkami na jedenie, mozno sme vynimka... mala teraz spi od 23 do 9-10 a spala by aj viac keby ju vecer brat nebudil a rano tak isto... ale jasne je vela deti ktore stavaju rano o 5-6... ale hadam potom spia aspon cez den, moj spal takto dobre v noci ale cez den uz potom nepotreboval, a cez den spal tak pol hodinku a od 3,5 roka uz vobec

ivec16
9. máj 2020

@sisi2212 ked sme na slovensku tak tiez mame problem s tym svetlom... skus pouvazovat o vonkajsich roletach alebo celotieniacich zavesoch, my sme vo francuzsku a tu ma kazdy jeden byt vonkajsie zaluzie, francuzi su nauceny spat v absolutnej tme.... tu slniecko vychadza neskor o hodinu a aj tak zapada, takze zaluzia su dobry pomocnik aj v lete kedy tu je svetlo pomaly do polnoci a drobec sa stale pyta preco musi ist spat ze este nie je noc 🙂

pracujucazienka
9. máj 2020

@ivec16 maly chodí spat o 19 až 20 preto vstáva tak skoro ráno..spat chodí už len raz okolo 11-12 a spi aj dve hodinky..podľa mna ma malé dieťa minimálne o 21 už davno spat..jasne že keď ponocuje dlho spi..možno som divná ale maly pôjde v troch rokoch do škôlky a režim ma už teraz nastavený aby bol hore a nemusela som ho budiť a učiť chodiť spat normálne..áno keď ho dáš spat o jedenástej v noci je jasne že spi dlho..skús dať okolo ôsmej a uvidis že vstane skoro..inak musíte mat veľmi ohľaduplný susedov že im nevadí hranie sa dieťaťa po desiatej

sisi2212
autor
9. máj 2020

@evitka83 maly práve aj kaka aj všetko a hlavne reve a ked ho zoberieme na ruky tak je ticho, cize to si vravim, ze keby ho bolelo niečo bude revat aj na tých rukách

sisi2212
autor
9. máj 2020

@pracujucazienka nemyslím vkuse, ale dosť poznám deti, že sa zobudí, napapa a potrebujem m zasa spinka, ani teraz mi do 6 nespi vkuse, zobudí sa na papanie a to je tak hodinu hore

pracujucazienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pracujucazienka
9. máj 2020

@sisi2212 maly je predcastniatko takze my sme ho museli budiť každé tri hodiny aby papal aby priberal a nemuseli sme ísť do nemocnice..takze režim vyzeral tak že ja som vstala o hodinu skorej odsavala následne ho viac ako pól hodinu budila nakŕmila prebalila a išla spat takze normálka..ja by som povedala že ani netreba hľadať čo meniť na dieťati ale zmieriť sa s tým že si spravilo svoj režim..iba pokial môžem poradiť netreba komunikovať a zasvietiť si iba malú lampičku..potom som už neprebalovala keď bol starší

ivec16
9. máj 2020

@pracujucazienka moj maly ked bol sam chodil od narodenia spat o 19-20 hod... a spal do 7-8 rana... teraz chodi o 21 hod ale tu vo fr nam skola zacina o hodinu neskor ako na sk (ma 5,5 roka), teraz mame babatko, a to babatko davam spat o 20 tej ale este mi ho syn stihne zobudit kym on zaspi o 21 takze babatko definitivne zaspi az okolo 22-23 hod lebo ho musim druhy raz uspavat... a vsetci potom spime do 8-9 hod, babatko pospava do obedu...

pracujucazienka
9. máj 2020

@ivec16 dobre ale je rozpätie hodiny keď si zoberieme že tuto pani sa sťažuje že sa zobudí o 6 a nechce ďalej spat..myslíš že keby sa ti maly zobudí na hlad o 6 dáš mu jesť a je svetlo spi ďalej?ak áno tak ti gratulujem a máš super deti ktoré prespia všetko..však to je malé babo keď s zobudí o 6 tak okolo 8-9 znovu spi

ivec16
9. máj 2020

@pracujucazienka ak dam papat v polospanku ze sa nezobudi tak spi dalej, ak sa preberie nezaspi ani keby su 3 hodiny v noci a musim s nim byt 1-2 hodiny hore

pracujucazienka
9. máj 2020

@ivec16 a čo robíte keď je hore?

ivec16
9. máj 2020

@pracujucazienka vacsinou sa snazim znova uspat nosenim... alebo polozim a ak neplace alebo nedava hlasne zvuky necham lezat po tichu, ak potrebujem nieco povedat tak len sepotom a ostava zhasnute...

ivec16
9. máj 2020

@pracujucazienka moja ma teraz nieco cez 3 mesiace a nastastie spi dobre a davno som nemusela pochodovat, to sa stavala tak do 2 m... teraz spi super, je fajn ze ona nepotrebuje kakat v noci, takze neprebalujem, prve 2 mesiace kakala aj v noci tak pri prebalovani sa mi ju podarilo zobudit... syn kakaval v noci 1-2 krat az do pol roka, takze tam som pochodovala castejsie v noci...

sisi2212
autor
9. máj 2020

@pracujucazienka ja v noci teda prebalujem len raz, lebo po prvom zobudeni mi zaspí rýchlo, že napapa, odgggne a zaspí, ale po druhom zobudeni uz sa mrvi a v podstate je už zobudeni, tak ho aj prebalujem, ale v noci mi nekaka teda, keby kakal prebalila by som aj po prvom raze...

sisi2212
autor
9. máj 2020

@ivec16 to je super naozaj, to mate teda na spánok super babatko

sisi2212
autor
9. máj 2020

@pracujucazienka ano ako píšete, mne malý ked sa o 6 zobudí na papanie, potom už po papani, prebaleni, odgrgnut spat nechce, to je to, ze proste vidi to svetlo a koniec, skúsim mozno nejaké tmavé zavesy ešte alebo niečo... Alebo o tej druhej uz ked sa zobudí mi dám vreckovku na ocka a mozno ho potom o 6 nezobudi to svetlo

pracujucazienka
9. máj 2020

@sisi2212 ja som tiež kúpila rolety tmavohnede v asku ale nepomohlo..prosto som sa len zmierila s tým že proste dlhsie spat nebude..najskôr som vyskúšala všetko ale zistila som že proste sa to neda naučiť že spat dlhsie a vieš všetci ti poradia šatku,nosič,skákať na lopte ale keď bude mat malé 10 a viac kil tak budeš písať ako ho od toho odnaučiť lebo chrbát bude trpieť ..Ja som napríklad malého ani nezdvihala s postieľky keď som mu dávala mlieko ...pokial sa zobudil buď som si ho dala k sebe a zaspal alebo sme potichu a potme ležali v posteli

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz