Jedlo pre detičky

m226
4. feb 2024

Ahojte mamičky prosím vás o radu
Viem že sú tu aj také ktoré má budú kritizovať a najradšej by ma zabili ale nevadí
Nemám už možnosť inú ako žiadať o radu
Mám synčeka chcel by strašne jesť všetko čo mi ale nedarí sa mu nabrať niečo na príbor snaží sa ale nejde to odmieta kŕmenie všetko chce sám papa len z ruckami viem z ruckami by nemal ale nechcem aby bol hladný ak chce nech papka
No bohužiaľ už neviem aké jedla mu variť
Šúľance,rezne, zemiačky na kocky,zeleninka lokše a iné z nápadmi som v koncoch
Poraďte mi ako ho naučiť s príborom alebo čo variť
Nechce aby som mu ukázala on je príliš samostatné dieťa odmieta pomoc hodí z príborom keď mu niekto ukáže alebo nedajbože ho ide kŕmiť pozerá na nás ako jeme
Ďakujem

viestta
4. feb 2024

Vsak nech je rukami, treba mu stale ponukat pribor a casom sa nauci aj priborom.

januska12323
4. feb 2024

Daj mu lyžicu do ruky a nech skúša. Koľko má?

patka06
4. feb 2024

Nepíšeš koľko má rokov, chce to jedine trpezlivosť, vhodný príbor a skúšať.
Vy ste pre neho dobrý vzor, postupne bude po vás opakovať, variť úplne bežné jedlá aj také, ktoré sa rukami jesť nedajú a zistí, že lyžicou alebo vidličkou mu to ide.

anjelicek26
4. feb 2024

Daj tanier, na vidlicke 1 kúsok jedla nech papa tak. Dá do úst,vráti vidličku,zasa napichnes a fungujeme. Po pár dňoch na tanier kúsok jedla a nech skúša napichovat tou vidličkou sám.. po pár dňoch to zvládne. Prepáč, ale rukami fakt nie, nikto ta neukamenuje ale zas.. bud kŕmi mama,alebo mame detský príbor, jest rukami maximálne tanier ovocia,zeleniny,chrumly, ale obed,kaša,polievka,proste nie... a nieco ako "hlavne nech papa" sa vypomsti v skolke... musí to proste natrenovat aj za cenu nervacenia. A hlavne jedzte spolu ako rodina,nech vidí,že tým príborov jedia všetci.

m226
autor
4. feb 2024
m226
autor
4. feb 2024

@patka06 má 2,5r príbor mu dám stale

m226
autor
4. feb 2024

@anjelicek26 ďakujem určite vyskúšam aj to napichovanie som neskusila dávam mu pribor aj aj skúsim ďakujem krásne

m226
autor
4. feb 2024

@viestta ďakujem

viestta
4. feb 2024

@m226 nas mal jeden cas obdobie ked si rukou napichol na vidlicku a tak dal do ust. V troch rokoch uz vedel aj priborovy noz pouzivat na maksie jedla. Ale my sme mu dali sancu naucit sa, svoj prvy jogurt zacal tym, za pchal lyzicku do kelimku a tu olizoval, zvysok vyjedol rukou. Jogurt bol zjedeny, maly spokojny a ruky a tvar sme umyli. Vsetko bola v najlepsom poriadku.

simona20201309
4. feb 2024

@m226 prečo varis synovi také hlúposti?????
Ryžu s mäsom, zeleninové rizoto, privarky- tekvicový, šošovicový, strukoviny, cestoviny s brokolicou, ryby, ....
Co dáš jeho telu sulancami a loksami?

simona20201309
4. feb 2024

@m226 rezne sú vyprazane, tie tuším dieťa nesmie do 3r..... ved si pozri nápady na internete. Mäso na prírodno, s cestovinou, ....

stannkal
4. feb 2024

@m226 kľud, je to male dieťa, môže kľudne papať rukami. Nevšímaj si iné matky, ktoré majú doma géniov. V 2,5 roku už môže jesť presne to iste co vy, proste mu daj vždy lyžičku, vidličku ale nechaj to naňho. Dôležitejšie je nezniciť mu chuť do jedla, lebo potom zas budeš riešiť, že ti dieťa nič nechce jesť. Je ešte malý, má právo nebyť dokonalý.

m226
autor
4. feb 2024

@simona20201309 varím mu aj prívarky a ryžu kuracie mäso atď ale riedke vylize jazykom a mäso berie tiež do rúk

m226
autor
4. feb 2024

@stannkal ďakujem

m226
autor
4. feb 2024

@simona20201309 nie mám teplovzdusnu fritezu

januska12323
4. feb 2024

Ako bude jesť v škôlke? Minimálne lyžicu musí ovládať. Rob také jedlá, ktoré sa ľahko naberu a nech trénuje.

simona20201309
4. feb 2024

@m226 a ak mu to nedovolite jest rukami, ostane hladný?