Je zdravá strava zárukou zdravia?

fiafia
8. sep 2022

Zaujímalo by ma či sa nájdu detičky,ktoré sú ukážkový jedaci,zjedia všetko, veľa ovocia a zeleniny ,všetko čo má v zdravej strave byť a napriek tomu sú stále chorí? Je zdravá strava zárukou zdravia? Moja dcéra je presný opak, zlý jedák,ovocie minimálne, zelenina žiadna a chorá býva veľmi často. Som z toho zúfalá 😐

marci77
8. sep 2022

hm, moj starsi vymyslal tiez pri jedeni, mal asi 10 jedal, ktore chcel jest, ked bol maly ......ale chory byval tak raz za kvartal v skolke, ked tam niekto doniesol nejaky bacil
takze ta imunita nezavisi asi iba od stravy, ale viacerych faktorov
teraz sa to s jedenim u neho nastastie uz zlepsilo, a chory byva minimalne, ma 11rokov
laik

salamistka
8. sep 2022

otázne je, čo je zdravá strava, pre niekoho je to mäso z domáceho chovu, pre niekoho avokádo vypestované ktovie kde...moja zjedla všetko, ovocie a zeleninu od narodenia, napriek tomu v škôlkárskom období a ešte aj v škole sme bojovali stále s nejakou virózou...ale choroby sú u detí normálne, musia si vybudovať imunitu, inak to nejde

dagmarovita
8. sep 2022

Jedlo ako liek, jedlo ako jed. Zarucit sa nedá vela veci v zivote tak ale to je snad uz dokazané tisickrat strava..

marcellka32
8. sep 2022

By si musela mať všetko domace-zelovoc, mäso, vajíčka...

sense
8. sep 2022

Moja je aj ovocie aj zeleninu, ryby, mäso minimálne, údeniny typu parky, salám atď nie,, aj sladkosti kupované občas à chorá nebyvala ani nebýva zatiaľ ma 9r

janickacrazy
8. sep 2022

@fiafia nie, nie je to zárukou zdravia, moj najstarší syn býval v školke často chorý a jedol veľmi zdravo, miloval všetky druhy ovocia a zeleniny a nepomohlo, ale pri chorobe zohráva úlohu viac vecí, napríklad aj psychika, deti, ktoré nerady chodia do školky bývajú častejšie choré

mandzula
8. sep 2022

Zarukou zdravia nie je nic. K lepsiemu zdraviu tou dobrou stravou mozes vyrazne prispiet, rovnako dolezita je vsak psychicka pohoda v rodine. Velmi vseobecne sa da povedat, ze v zlej spolocnosti ti uskodi aj ten najzdravsi salat, v dobrej zvladnes bez ujmy aj vyprazany rezen.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
8. sep 2022

@fiafia aku zdravu stravu mas na mysli?

fiafia
autor
8. sep 2022

@oli18 myslím mäso iné ako kuracie, hovädzie,ryby napr, myslím ovocie,zeleninu, strukoviny, mliečne výrobky atď,atd

oli18
8. sep 2022

@fiafia vies, za kolko dni je z vajicka 1kg-move kurca? Za 13 dni. Vies, cim krmia dobyrok, ako sa chovaju a krmia ryby? Vies, cim praskuju zeleninu, cim a kolko krat striekaju ovocie. Ja to vsetko viem, takze o zdravej strave uz nie som presvedcena. Aj gazda, ktory ti preda z dvora, ak to chova na biznis, krmi granulami. To by musel mat vlastne pole a tam dopestivat krmivo pre svoje sliepky, prasata a vsetko, co chova na biznis. Rovnako trhovnici so zelenonou. Ak ti to nevypestuje vlastna rodina bez postrekov, tak vsetko je niekolkokrat striekane. Lenze, aby sme nezomreli od hladu, musime jest. Zial aj toto, lebo velmi na vyber nemame.