Vyčítajú vám partneri koľko na vás minuli?

2. máj 2024

Sme s priateľom spolu 6 rokov. On ma vyšší príjem, ale len asi o 10%. Počas vzťahu platíme veci väčšinou 50/50, ale niekedy zatiahne viac on, zaplatí dovolenku, večeru, celý veľký nákup atď. Keď to spočítam, tak je to viac ako tých 10% čo zarobí viac. Problém je, že, mi to občas pri hádke vyhodí na oči. Že napríklad zaplatil takmer celú dovolenku, kúpil TV za ktorú som nič neplatila atď. Máte niekedy tiež problem s tým, že Vám partner vyhodí na oči čo platil?

paty277
2. máj 2024

Bývate spolu ?
Mne nikdy nič partner nevyčítal. Teraz bývame spolu mame už deti a peniaze sú naše, ani moje ani jeho iba naše. Ja som momentálne na materskej o mesiac budem mať len rodičovský a bude to on kto “nás bude živiť”.

olivia_c
2. máj 2024

Nie, nevyhodi mi to na oci, lebo si platime vsetko 50 na 50. Bez ohladu na vysku nasich prijmov.

rachel36a
2. máj 2024

Raz by to urobil a uz by sme spolu neboli...nikdy sme neriesili kto co plati, kto kolko zaraba....zijeme spolu, vsetko je spolocne...

really8
2. máj 2024

Ja neviem co su toto za vztahy v dnesnej dobe. S manzelom sme spolu 13 rokov, brali sme sa asi po 10 rokoch co sme boli spolu a v tom case sme uz 8 rokov spolu zili. Zariadovali sme si byt ako partneri a v zivote v zivote nikdy ani jeden z nas neriesil kto platil co. Jednoducho islo vsetko nejak prirodzene a dohadovali sme sa iba na najme a energiach.
Ja neviem ale podla mna ak svojho partnera vidis tak nejak na cely zivot nekalkulujes (hovorim vseobecne). A co ze kupil telku. Sak nech si ju aj necha keby nieco.

ada12345
2. máj 2024

Ja tiez nerozumiem tomuto vycislovaniu 50 na 50. Ked s niekym chcem stravit cely zivot, tak peniaze su nase a v zivote nikto nikomu nevyhadzoval na oci, co sa platilo z ktoreho uctu. Toto 50 na 50 plati zrejme vo vztahoch, ktore su uz vopred myslene na dobu urcitu alebo u extremnych zgrlosov.

nyusika
2. máj 2024

ja nikdy nepochopim to delenie 50:50, pokial obaja partneri nemaju rovnaku vysku prijmu...najma to, ze to ten partner s vyssim prijmom vobec pripusti.

strasne ubohe sa mi to zda...a ked si potom (vacsinou to tak, zial je) najde chlap novu partnerku, to povodnu aj castokrat s detmi posle kade lahsie...a ona, hrtdinka, nulova rezerva, lebo bola hrda na to, aby sa nechala "zivit".
x rokov na materskej predsa znamena, ze prihadzas o moznst karierne rast, netvrdim, ze je to tak vzdy, ale velmi casto...

januska12323
2. máj 2024

Niekto ho núti kupovať telku, dovolenky a neviem čo? Nech si to dá do svojej izby a na dovolenku ide sám.

sevrin
2. máj 2024

Nie, v žiadnom partnerskom vzťahu som takého nikdy neriešil, vlastne mi to ani nenapadlo.
Ale raz sa na mňa nalepila jedna pijavica, s ktorou som chodil von z času na čas sa zabaviť - spolu sme nechodili, takže žiadni partneri, ale po roku a pol keď na žiadny účet neprispela ani centom, tak už mi to začínalo vadiť. Tohto času už nie sme v kontakte a nechýba mi. Viete prečo.

evcagabi
2. máj 2024

Ano, takeho som RAZ mala 😅

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
2. máj 2024

@sevrin
😀 😀 😀

a kvoli comu mala prispievat, ze ju mozes potrtosit ?? 😀 😀

sevrin
2. máj 2024

@nyusika nikdy sme nič spolu nemali, inak často zdôrazňovala aká je silná a nezávislá. Jej sila a nezávislosť sa vyparila v momente keď pristál na stole účet.

dkethe
2. máj 2024

Mate temer rovnake platy. Ste frajeri. Pises ze idete 50:50 ale tiez ze on kupi tv ci dovolenku, a to su fakt velke polozky.
Pozval ta na dovolenku? Dohodli ste sa ze zacvaka on? Alebo len tak prirodzene bola vzdy jeho penazenka blizsie po ruke?
Alebo telku chcel on za 1000 a tebe by stacila za 200? Tak ju vybral on a teraz banuje?
Takze naucte sa komunikovat o vydavkoch vopred. Nie po funuse sa hasterit.

nyusika
2. máj 2024

@sevrin tak naco si s nou jeden a pol roka urdrziaval konkat ?

hederamonstera
2. máj 2024

Nie, nikdy som to so ziadnym partnerom neriesila. Vzdy platil kto chcel.
Ale poznala som par, kde si aj cigy pocitali, kto komu dal a vratil

huginko
2. máj 2024

@rachel36a takéto reči mám rada, verím tomu....😀

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
2. máj 2024

Moj ma teda vela chyb ale toto mi v zivote nikdy nevytkol

sevrin
2. máj 2024

@nyusika to sme von vybehli len raz za čas, čo ja viem, dva krát za pol roka, to človek nejako nerieši kto čo platí, ale keď sa viac krát zopakuje tá istá situácia, tak už začne blikať kontrolka.

sevrin
2. máj 2024

@chodec15 presne tak. Boli to malé účty preto som to nejako neriešil, ale po čase už to začínalo byť trápne že ani hubu neotvorila. Však som zaplatil, vybavené, nie? 😁

katka533
2. máj 2024

Môj mi nevycita, on len hovori, aby som si kupila a potom sa čuduje,kde sa minulo toľko peňazí 🤣

caroline_
2. máj 2024

Nie nevycitaju... Mam manzela sme spolu od 14 rokov, väčšinu času on pracoval a ja som bola nezamestnaná, a nikdy mi to nevycital ci ako priateľ alebo manžel, naco ti je taky chlap?

personality
2. máj 2024

Skúsil by a bolo by to to posledné čo spravil.

13uzivatelka11
2. máj 2024

@nyusika a prečo by nemohla aj ona obcas zaplatiť účet v reštaurácii? Nemyslel prispieť na jeho bankový účet.

rachel36a
2. máj 2024

@huginko nemusis verit, ale v normalnom vzťahu to tak funguje...ja zase nepochopim ako môže niekto ked spolu ziju riesit moje-tvoje peniaze...ked raz spolu zijene uz ziadne moje-tvoje nie je, vsetko je nase...

luciaruz
2. máj 2024

By som ho asi velmi vážne varovala, ze ešte raz moj zlaty ☝🏼toro trpieť nebudem, akoby si ma zivil niekolko rokov. Hodila by som mu na stol nejake peniaze ze Staci to?

danniiee8
2. máj 2024

Nie nikdy nič, dokonca kým som študovala tak platil väčšinu on a nikdy s tým nemal problém. Teraz tiež vacsinou platí on, už spolu byvame... Osobne by mi to veľmi vadilo na tvojom mieste.. keby si sla na materskú a mala minimálny príjem tak čo? Neviem si predstaviť

mane01
2. máj 2024

Nie, ale ja by som si dovolenku nenechala platit, ked viem, ze zarabane priblizne rovnako. Mozno veceru obcas, to aj tak robime, ze niekedy ja zatiahnem, niekedy on. Vacsinou vsak 50:50. My mame kazdy svoje peniaze, take ze nase znie sice fajn, ale je to len dovod na hadky, ked jeden z partnerov viac rozhadzuje, alebo proste ma nejake hobby a mina na to.

nyusika
2. máj 2024

@13uzivatelka11 mohla, prerco by nie.

kocky, ja mam 50 rokov, slusne sa viem o seba postarat, s par chlapmi som randila, s dvoma zila...a teda x rocne skusenosti mi potvrdili, ze pokial si chlap necha v podniku za seba zaplatit, bude tam do buducnosti nejaky probkem.

pozor - nepisem o situacii, ked ten chlap dopredu vie - zlato, dnes pozyvam ja.
a ani o situacii, ked maju partneri spolocnu kasu, tam je uuuplne jedno, kto vytiahne kreditku k spolocnemu uctu.

pisem o RANDENI

stanulienkat
2. máj 2024

Nikdy nevycital. Ale mna by zas hanba fackovala nechat si vsetko vsade platit. Na dovolenku prispejem aj ja. Aj na domacnost.... neriesime co kto kedy plati.