Nechuť na sex

30. mar 2024

Intimnejsia téma , ale ako ste to mali vy tak rok po pôrode počas kojenia zo sexom?

Ja som rok po pôrode a stále kojím. Sex sme nemali už skoro aj 2mesiace a ja vôbec ani nemám chuť. Proste vôbec sa mi nechce. Posledné razy keď sme aj mali ,som to len rychlo chcela mat zasebou. 🙄
Po prvom dieťati som to tak nemala (kojila som 8mesiacov vtedy)
Tak má zaujíma či to je bezne ? Či to je tým kojenim 🤔

Furt sa ohrádzam pred priateľom tým , že potrebujem aj iné veci vo vzťahu nie len sex a keď nemám iné potreby nemám chuť ani na to. (Spoločný čas ,objatia atd … )

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2024

Kojenim to asi nebude.

gleep1
30. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl preco by nie? Ja som menštruáciu nemala rok a pol a cely ten rok a pol som na sex chut nemala, lebo predstav si ze tie hormóny su vyblokobane. Hned ako som dostala menštruáciu chuť na sex prišla

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2024

@gleep1 ja som kojila velmi dlho a takyto problem som nezaznamenala. Skor by som povedala, ze za tym moze byt unava, nie dobre vztahy s partnerom atd.

gleep1
30. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl ja som kojila dalsi rok potom, teda dokopy dva a pol roka, chut nebola pokiaľ nebol znovu cyklus. A to, ze mi pride menštruáciq som vedela lebo zrazu som mala chuť.. A 3 týždne na to MS... Každá to ma inak, ine hladiny hormónov, inu frekvenciu kojenia a podobne, u mna nechuť na sex bola určite kvôli vyblokovanym hormónom z kojenia. 😊

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2024

@gleep1 Ja som kojila dlhsie, ale to je nepodstatne. Ked si precitas uvodny prispevok, tak autorka tam naznacuje, ze vztah nie je celkom OK, takze skor tu nechut prisudzujem niecomu inemu.

gleep1
30. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl a ako dlho si nemala cyklus? Cely cas co si kojila?
Ano, moze to byt aj nespokojnostou vo vztahu, celkovou vycerpanostou.. Hocičim, ale moze to byt aj tym kojenim. Hlavne teda ak este nema cyklus

danana20
30. mar 2024

A to sa "nebojis" že pojde inde?

hederamonstera
31. mar 2024

@danana20 a co sa ma nutit len aby jej chlap nezahol?

Ja mam menstruaciu od 2 mesiacov po porode a chut aj tak nie je, a to ma mladsi 10 mesiacov, ani si nemyslim, ze tak skoro pride. A je to tym, ze nemam cas na seba, svoj oddych a psychohygienu. Ked mam konecne klud, posledne co chcem, je zabit tu chvilu volneho casu, sexom. Tiez ma to trapi ale snad sa to zlepsi, ako deti povyrastu. A nie, nebojim sa, ze pojde inde. Mam muza, nie nadrzane decko. A ze nemam chut, je aj jeho chyba ;)

felycity
31. mar 2024

Z odborneho hladiska neporadim, mozno sa porozpravat s gynekologom co by pomohlo ..a mozno mat aj trocha iny pristup a zverit sa aj partnerovi ( sex nie je predsa len technicka zalezitost a je vo vztahu tiez dolezity) , ale skor rada, ries to, aby vas vztah neskoncil tak, ze sa odcudzite a budete len spolubyvajuci a cesta spat sa bude tazko hladat.

nevenka
31. mar 2024

Tak ja mam 4 deti.
Po prvom chut na sex nrbola asi prvych 9 mesiacov.
Po druhom v pohode, uz po sestonedeli nejak v norme.
Po tretom som bola nadrzana ako stepna koza a nevedela som sa dockat sestonedelia.
Po stvrtom je to uz skoro 15 mesiacov a nic. Stale sa nejak prekonavam.
Prve dieta - nastrih a sitie, dalsie bez nastrihu, bez sitia.
Dojcila som kazde cca 2 roky, necele teda.
Za mna je to hormonami a suvis s dojcenim to asi ma, ale nie priamo umerne. Tam budu aj ine faktory.

ivangeline
31. mar 2024

Dojcenim take u mna nie je. Skor unavou a nedostatkom pozornosti zo strany partnera.

magimi
31. mar 2024

Mám 5 detí a chuť na niečo intímne som znovunadobudla, keď najmladší mal asi 2 roky, ja som bola konečne po 10 rokoch vyspatá, teda som nepadla od únavy o ôsmej večer, mala som konečne čas aj na seba a cyklus bol opäť po 10 rokoch ako hodinky.

majlo1234
31. mar 2024

U mna to je materstvom ako takym, nedostatok spanku a vecne kojenie. Ale ja sa do sexu aj nutim, nenecham 2 mesiace bez, lebo cim dlhsie, tym horsie😂

greywolf
31. mar 2024

Tvoj argument: ,,potrebujem aj ine veci nie len sex,, a pritom pises ze 2 mesiace sex nebol. 😀🫣 chudak ten tvoj. Len pokracuj dalej a sanca ze budes slobodna matka sa zvysuje. 🙂

hellionka
31. mar 2024

@greywolf
@danana20 a on sa akože “nebojí” že pôjde inde? K chlapovi, čo jej dá aj objatia, lásku a spoločný čas?? To len žena sa musí stále báť o chlapové potreby?!? …

autor
31. mar 2024

@greywolf myslim že komentovať nemusím , komentár nadomnou snáď stačí 👌🏻
Verím ,že ty aspoň máš tu lásku a nespĺňaš len chlapove potreby aby ti nahodou neušiel 😇

jarnajar
31. mar 2024

Máš už menzes? U mňa to bolo veľmi citeľné, akonáhle sa mi obnovil, tak obrovská zmena. Dovtedy som sa musela nútiť, odvtedy naháňam muža ja 🙂

autor
31. mar 2024

@jarnajar no praveze stále nemám 🤔

jarnajar
1. apr 2024

Tak potom tam máš podľa mňa odpoveď. A ešte k tomu ten nie moc dobrý vzťah s mužom to zhoršuje. Skúste sa o tom porozprávať, vysvetli mu, že sú to hormóny, ale štatisticky to už dlho nepotrvá a dá sa to do poriadku a dovtedy chceš pracovať na vašom vzťahu, potrebuješ jeho oporu.