Má taký vzťah význam?

30. apr 2024

Pokusim sa v skratke opisat problem nasho vztahu. Sme spolu pomaly pol roka uz spolu aj byvame, zaciatky boli samozrejme super, partner ukazal aky je charizmaticky pozorny a celkovo mi prisiel ako vhodny chlap pre mna do zivota. Potom prislo obdobie kedy sme sa dotahovali aj pohadali za hluposti, on vela casu travil aj travi v praci a ja som sa citila sama a vznikali aj kvoli tomu nezhody. Posledne tyzdne mam pocit, ze voci mne celkovo ochladol, je to aj unavou z prace no citim, ze nielen preto. Tiez mam pocit akoby sa zlakol nejakeho zavazku, dlho bol sam a tiez mam pocit, ze nema celkom v sebe este uzavretu nejaku minulost co sa tyka vztahov. Akoby sa nevedel rozhodnut..tak teraz uz aj ja rozmyslam, ci sa oplati pockat este a dat tomu len cas, alebo to radsej ukoncit uz teraz a netrapit sa dalej. Lebo ja chapem, ze ma toho vela, ale mne ta pozornost proste chyba

stvura
30. apr 2024

po pol roku? - nie, nie je to normalne

zmrzlinka2021
30. apr 2024

Chybu si spravila v tom, ze si sa k nemu nastahovala bez toho aby si ho spoznala a videla ake ma v zivote priority a ake miesto mas ty v jeho zivote.

sevrin
30. apr 2024

"Tiez mam pocit akoby sa zlakol nejakeho zavazku, dlho bol sam a tiez mam pocit, ze nema celkom v sebe este uzavretu nejaku minulost co sa tyka vztahov."

Toto môže byť problém, pol roka je krátka doba a bývate už spolu, podľa mňa za daných okolností je to trochu prirýchle.
Ako dlho spolu bývate?

haley7897
30. apr 2024

"Potom prislo obdobie kedy sme sa dotahovali aj pohadali za hluposti, on vela casu travil aj travi v praci a ja som sa citila sama a vznikali aj kvoli tomu nezhody."

tam niekde by som hladala pricinu jeho "ochladnutia" a prehodnocovania vztahu. asi by som sa na jeho mieste citila rovnako. vycitat niekomu po pol roku vztahu, ze travi vela casu v praci a ty sa "citis sama" znie ako "toddler behaviour". tiez by sa mi tazko vracalo domov ked viem ze namiesto privitania a pohody po praci ma cakaju vycitky a "psie oci", toboz tak kratko vo vztahu. ak takto zacinate, tiez by som zvazovala a prehodnocovala ci to potrebujem a co bude nasledovat napriklad po rokoch alebo v pripade, ze budeme mat dieta, rodinu... Skús byt trochu viac nezávislá, to ze spolu bývate neznamená, ze on musí denne napĺňať tvoju potrebu pozornosti. Takéto správanie ma zvyčajne opačný efekt ako by si chcela.

stvura
30. apr 2024

@sevrin podla mna cas nie je problem, skor ten ze obaja nemaju uzavrete veci, nevedia spolu fungovat, zrejme malo komunikuju....ja som sa s muzom spoznala v zahranici a ako sme sa vratili sme sa hned stahovali spolu - cochvila sme 20r manzelia a problem nie je a ani nebol...po pol roku ochladnut mi pride extra rychle, ako keby tam ta laska ani nebola, oni ani nemaju na com "stavat" partnerstvo. Toto je taky vztah ako mavaju pubosi - pol roka jeden, potom druhy a idem dalej.

haley7897
30. apr 2024

Ak bol dlhodobo sám (to som prehliadla) tak môže byť zvyknutý na svoj kľud a tvoja denno denná potreba pozornosti mu môže prísť príliš intenzívna. Čo neznamená ze ta nemá dostatočné rad, len ste inak nastavení. Toto je na (kľudný) otvorený rozhovor.

autor
30. apr 2024

@sevrin mesiac zatial len

tora23
30. apr 2024

Ak spolu byvate len mesiac, tak suhlasim s @haley7897 to je naozaj kratko a hned zacat vycitkami a hadkami je jasne ze prehodnocuje.

simca06022011
30. apr 2024

myslim, ze realne netreba cakat, ze popri klasickom spolubyvani, praci a vsetkom bude vsetko cukrikove ako ked sa randi... nemusel sa ani zlaknut ani nic, ale ma aj ine starosti a zaujmy atd ako okolo teba lietat a to je podla mna ok... vztahy, ale aj bezny rok kazdeho cloveka ma rozne "fazy" (u mna urcite), kde je proste viac praca v predu, inokedy viac rodina atd..

autor
30. apr 2024

@haley7897 vsak prave on bol ten hrr kazdy den sa chcel stretavat chcel vztah ja som sa tak neponahlala a ked uz sme spolu tak proste cakam ze raz za par dni si na mna najde par hodin kvalitne straveneho casu vo dvojici a nie pred telkou. Ze ma vela prace ktoru mal aj predtym ja za to nemozem on chce tolko robit a zaraba si len pre seba ja od neho nic nechcem. Akurwt ze rozmyslam naco chce clovek vztah ked nema cas a praca je jeho zmyslom zivota zjavne a nic ine. Ja tiez pracujem a okrem toho sama taham domacnost lebo on nema cas alebo je unaveny ale pre mna nie je zivot proste len o praci. Tak asi mam nerealne ocakavania

autor
30. apr 2024

@tora23 vycitky su casto aj z jeho strany len pre objasnenie..

sevrin
30. apr 2024

@stvura pozor ja som nadväzoval na jej citát. On nemá uzatvorenú minulosť a preto som sa pýtal, ako dlho bývajú.

tora23
30. apr 2024

co ti zvykne vycitat on?

autor
30. apr 2024

@simca06022011 to ani necakam ale sme na zaciatku..nie je tam poriadny spolocny cas uz ani zaujmy iba kazducky kazdy den je v praci lebo to tak bolo u neho vzdy no na zaciatku sluby ako budeme to a to a neviem co a nic z toho. Tiez pracujem a okrem toho sama taham domacnost kedze on je v praci do vecera alebo je unaveny. Zaraba si len pre seba...cely den nic od neho nechcem neotravujem ho atd..a chcem raz za vas viac ako vecer pred telkou tak asi mam prehnane ocakavania

autor
30. apr 2024

@tora23 napr ze ho nevypocujem co je blbost lebo denne sa zvacsa bavime o nom a jeho praci a vzdy ho pocuvam. Alebo ze som nieco nespravila podla jeho predstav alebo som sla niekam alebo nieco sa zmenilo v mojom plane, kedze chodim vsade sama ked on nema cas, a nepovedala som mu to dopredu a taketo veci

sevrin
30. apr 2024

AUTORKA takže on nemá uzatvorenú minulosť, dlho bol sám a podľa teba sa zľakol nejakého záväzku. Všetko so sebou súvisí, aj to, že spolu bývate len mesiac a škrípe to. U neho nastala zmena, s ktorou sa mentálne nedokázal vyrovnať. On si jednoducho zvykol na tú samotu, byť single, ktovie čo so sebou ešte ťahá z minulosti a do toho mu skočilo spoločné bývanie so ženou. Možno by aj chcel niečo zmeniť, ale keďže ten vzťah medzi vami škrípe, to je znak toho, že nie je vyrovnaný s tým, čo kedysi stratil a nie je pripravený na ďalší vážny vzťah. Ba dokonca si myslím, že toto je jeho obranná reakcia na to, že raz by ťa mohol stratiť - znie to trochu divne, ale je dosť možné, že už teraz má v hlave strach, že čo keď raz ten váš vzťah bude veľmi vážny a niečo sa stane, že sa rozídete. Podľa mňa on toto v minulosti zažil, nie je s tým doteraz vyrovnaný a preto má obavy zo vzťahu, ktorý sa začal prehlbovať a začalo to tým spoločným bývaním. Ak sa nedokáže odtrhnúť od minulosti, podľa mňa je to už asi pasé.

simca06022011
30. apr 2024

tak mozno treba mu to pripomenut, ze na co ta tlacil do byvania a stahovania sa a vztahu a hrrr sem a hrr tam, ked sa nevie teraz ti venovat ani chvilu a cele dni su o nom.. ked nic, tak nic. SU proste ludia co nevedia zit s niekym...
mne by skor blikali vsetky kontrolky za tie reci ohladom "nespravila si nieco podla jeho predstav, isla si bez neho, atd..."... pre mna je to obmedzovanie. A to je pre mna nepripustne. Vadilo by mi to viac ako cele dni v praci a popravde ani cel ú domacnost by som neriesila, NECH SI CAS NAJDE. Ked to stihal predtym ako ste spolu byvali, dokonca s tebou aj na stretnutia mal cas chodit, tak svoje veci si obriadi...

stanielka17
30. apr 2024

Ja som sa k partnerovi nastahovala po dva a pol rokoch ked som mala istotu, ze sa vezmeme, a nemozem povedat, ze by som lutovala, ze som to neurobila skor. Neviem, preco je dnes taky trend, stahovat sa spolu po par mesiacoch, ved toho cloveka absolutne nemozes poznat. Nedorieseny byvaly vztah je napriklad nieco, co nemas sancu zistit na prvych par rande. Pises, ze na zaciatku to bolo z jeho strany az prilis intenzivne, po com nasledovalo ochladnutie v priebehu par mesiacov, to je absolutny red flag. Takto sa spravaju ludia, ktori maju este nezahojene "zranenie" z bavyleho vztahu a potrebuju rychlo nahradu, alebo narcisticki manipulatori, ale tych je v populacii podstatne menej, takze tipujem, ze to bude to prve. Asi to fakt ukonci teraz, nez neskor.

autor
30. apr 2024

@haley7897 este dodam ze ja som zvyknuta fungovat samostatne aj chodim vela vsade sama atd mam svoje konicky co mi niekedy aj vycital na zaciatku ale som mu vysvetlila, ze ked on nema cas nebudem sediet doma na zadku. Uz to chape no ja som nesla do vztahu s tym ze budeme prevazne budeme fungovat kazdy sam za seba. Naco mi je potom ten vztah, ked nemame budovat nieco od zakladov a spolu

romi0310
30. apr 2024

Ja celkovo nechapem, preco sa ludia tak vo vsetkom extremne ponahlaju. Ste spolu len pol roka, ale asi uz mate vztah ako po dlhoročnom manzelstve a to je podla mna prave tym skorym nastahovanim sa. Pre mna vzdy boli najkrajsie tie zaciatky, ked sme randili, spoznavali, travili spolu, ale aj oddelene. Mam vela znamych, co to takto rychlo hrotili a prisli prave o to pekne caro, ked sa na seba dvaja ludia tesia, tuzia po sebe. Nehovorim, ze sa maju len tak tahat dlhe roky, ale niekto uz po tyzdnoch, mesiacoch sa takto spolu nastahuje a fakt sa zbytocne rychlo presytia. A dalsia vec je ta, ze pokial pre teba je on najvacsia priorita a nemas svoj vlastný zivot, tak nempzes od neho ocakavat, ze teraz zahodi pracu, konicky, volny cas len preto, aby ho venoval tebe 🙂

autor
30. apr 2024

@sevrin tak ale prave on to tak chcel a bol do vsetkeho hrr ja mam kde byvat aj on sli sme spolu do podnajmu. Kazdy den ma tahal von, raz sa stalo ze som odmietla tak bol z toho sklamany prodte zahrnal ma pozornostou ale iba na zaciatku a teraz je to uz ovela menej. Myslim ze to moze mst suvis s minulostou ako pises ale naco potom hladal vazny vztah..

autor
30. apr 2024

@romi0310 to skor ja som ta co ma konicky a traci cas sama a vela sama a on riesi len pracu ktora je asi zaroven aj jeho konickom. Sam nejde nikam a to ho vela krat posielam nech si ide vyvetrat hlavu. Dokonca ma aj na dovolenku posielal samu alebo s kamoskami lebo on na to nebude mat cas kvoli praci. Akoze dobre pojdem s kamoskou niekam na tyzden ale aby som za dva mesiace nemohka byt den ci pol dna len s partnerom a venovat sa jeden druhemu to mi proste vadi. Snazila som sa aj o kludnu debatu ale stale ako on ma toho vela a nemoze za to atd. Ale nemyslim ze je to len v tom

romi0310
30. apr 2024

Ono, muzi su vacsinou ti, co to hrotia na zaciatku. A prave my by sme mali byt tie, co maju chladnu hlavu a nehrnu sa do vsetkeho po hlave. Ono to aj tak byva, ze sa velmi nadchnu a potom to z nich opadne. Ja tam vidim aj nekompatibilitu u vas. Kedze ty si zrejme viac aktivnejsia a on pasivny. A co sa tyka tej prace. Ak je to nejaky workoholik, co chce nieco dosiahnut, tak mozte byt neviem aky harmonicky par, ale ak nemate rovnake zivotne nastavenie, tak ani ta najvacsia chemia to nezachráni. Ja ked som spoznala manzela, akurat si zacinal karieru. Dva roky sme spolu chodili, ale potom mu prisli nejake pracovne zmeny a uz proste nedokázal a asi ani nechcel sklbit pracu a vztah 🙂 v tom case si vybral pracu, lebo mal uplne ine ciele, ako rodinu a usadenie sa.
4 roky sme obaja zili kazdy svojim zivotom, ale nakoniec nas opat osud spojil, lebo si vela veci uvedomil 🙂 takze urcite ti radim komunikovat svoje pocity, ziadne vycitky, normalne s kludom mu narovinu povedat, ake su tvoje predstavy a ze pokial tam nebude zmena, tak si pojdete kazdy svojou cestou 🙂 zbytocne natahovat nieco, co nema rovnaky smer 🙂

sevrin
30. apr 2024

AUTORKA áno presne, vzťah chcel, ale keď došlo k nejakej skutočne vážnej udalosti, po ktorej by sa mu mohol zmeniť život, tak zaradil spiatočku.
Vzťah hľadať môžeš, ale s niekým, kto tú minulosť má uzavretú a vie, čo chce. U každého je to individuálne, niekto to vie uzavrieť hneď, niekto to neuzavrie ani po 10 rokoch. Ktovie čo sa mu premieta v hlave, psychológia je niekedy sviňa vec.

sashabb
30. apr 2024

Tak zrejme kalkuloval, má nižšie náklady na bývanie, viacej ušetrí a ešte mu odpadli všetky domáce práce, veď je predsa unavený, tak to urobíš ty. Ako riešite financie? dúfam, že pol na pol 🙈
Daj si sama sebe stopku! ste partneri, nie si jeho mama ani slúžka, takže pekne krásne toto hneď stopni a nech sa zapája. Ty chodíš do práce taktiež, a taktiež si unavená. Prestaň ho obsluhovať.

autor
30. apr 2024

@sevrin tak to mas pravdu no horsie je ze takyto clovek mozno nechtiac ublizuje tomu druhemu. To sa proste nerobi. Namotam niekoho a potom zacnem cuvat..

autor
30. apr 2024

@sashabb on byval s rodicmi a tiez doma toho vela nespravil robila to jeho mama ktora je ale uz na dochodku. A ano mame vsetko 50/50

rozculena
30. apr 2024

vráť sa tam,kde si bývala predtým.....nie si jeho slúžka ani matka.Podľa mňa on je tak vychovaný a čaká full servis od teba

annamarin
1. máj 2024

Aj mne presne prve co napadlo je, ze chcel mať lacnejší podnájom. Niektorí chlapi su špekulanti. 😄 Ale kde je pravda vieš posúdiť hlavne ty, keďže si v tej situácii, tak si to skús nejak rozanalyzovat. Či sa niečo stalo za ten čas alebo či to na teba hral na začiatku. Či mu je praca presnejšia alebo či to má len aktuálne rušne v práci. Treba si odpovedať na takéto otázky a podľa mňa zistíš sama viac ako ked ti niekto tu poradí.

hopsas
4. máj 2024

Sa vám baby čudujem, nepoznáte chlapa, je hrr hrrr bývať spolu a potom vyplakavate.