Kamarátka nevie vrátiť peniaze

13. nov 2023

Kamaratke som pozicala nejake peniaze a nechce alebo “nevie” mi ich vratit, chodi fo skoly na vš nepracuje ale peniaze ma to nie je problem, fajci takze ich musi zjavne mat, nebola to velka čiastka penazi mne ide o princip ze sa len vyhovara ze nema a podobne, uz aj 2. tyzden, vo mam robit?

dettilv
13. nov 2023

Pekne jej povedať že ak nevráti do mesiaca dáš ju na FB a peniaze budeš žiadať od jej rodičov. Toto nie je kamoška a ty sa nemáš prečo cítiť zle

autor
13. nov 2023

@dettilv nechcem zase kvoli par euram robit taketo roztržky že ju dam na fb alebo to budem riešit cez rodičov, sme dospele osoby predsa…ale ide o princip, proste ma peniaze viem to, lebo inak by nemala na cigarety a podobne.

karolinakr
13. nov 2023

Tak je to cenna lekcia, že druhy x nemaš požičiavat

aeruginosa
13. nov 2023

A to si si tie peniaze pytala alebo len cakas, kedy sa uraci ti ich vratit? Normalne za nou pridi, idealne by bolo, keby si ju odchytis pred nejakou jej partiou a vybalis na nu, kedy ti uz konecne vrati tvoje peniaze, ze ich surne potrebujes, ze to takto nejde, ze jej pozicias a potom sa bude vykrucat, aby nemusela vratit, ci nema hanbu vymyslat si vyhovorky... proste nieco taketo zhadzujuce by som zacala hovorit. Uprimne ale z toho mala, co si napisala, usudzujem, ze tie peniaze uz neuvidis. Tak si zhodnot, ci ti stoji za to jej aj nieco hovorit, mozno to este otoci proti tebe a urobi z teba tu zlu. Nabuduce nepozicaj. Nauc sa do buducna nejake frazy, ktore by si pouzila, aby ta nezaskocila nepripravenu, ze potrebuje „len” 10; 20; 30….€, ze ti ich potom vrati. Tak jej vtedy povedz, ze aj ty ich potrebujes a aj tych xy €, ktore ti este visi.

hyta
13. nov 2023

Toto sa stalo i mne, i keď som už stará korčuľa. Dostávala som od známej peniaze späť viac ako rok a to mi ich mala vrátiť po mesiaci. Následne sa mi vyhýbala a ešte sa i urazila... mám poučenie a o jednu kámošku menej.

melanta
13. nov 2023

Kvôli pár eurám? Aj keby to bolo iba 5 eur. Ak má na cigarety, tak peňazí má dosť. Tie peniaze, ktoré si jej požičala si našla na ulici? Ak nie, tak aj 5 eur je dôvod urobiť haló. A áno, kľudne by som jej povedala, že do piatku chcem peniaze, v sobotu si ich budem pýtať od jej rodičov. A viac nepožičiavaj, nikomu a nikdy. Ak niekto nebude mať peniaze na jedlo, kúp mu jedlo, ale peniaze nepožičiavaj.

lucka_ke
13. nov 2023

vždy požičaj len toľko, koľko ti nebude chýbať ak ti nevrátia... najhoršie je požičať rodine

mamina7070
13. nov 2023

je to celkom dobry test teda difam ak si nepozicala vela
ja poziciam (male mnozstvo) ak dana osoba nevrati tak uz mam stopku a viac tej osobe nepoziciam

ndrag
13. nov 2023

Ak ti na tom zalezi, tak bud ako obohrana platna. Stale si tie peniaze pytaj. Je jedno o com sa budete bavit, vytiahni to a pytaj sa. Kamaratka ked ma slabsi charakter, tak si ta poblokuje po internete, bude sa ti vyhybat a uz viac kamaratky nebudete. Ak je zodpovedna, tak sa ti ospravedlni. Ty uz nikdy nikomu peniaze nepoziciavaj, lebo vzdy to konci zle.

brloh
13. nov 2023

Asi každý má podobnú skúsenosť. Niekto požičal viac, niekto menej. Podstatné je či sa z toho poučíš do budúcna.

liz_lemon
13. nov 2023

nepoziciavam nikomu, a ked uz nahodou, tak ludom, ktori mi to obratom vratia, napr. ideme na zmrzlinu, kamoska si zabudne penazenku, tak zaplatim aj za nu, ale viem, ze ona mi to vrati, a to ide o smiesne 2 E sumy, na ziadosti o pozicianie inak odpovedam nie, aj ludom, ktorych poznam roky, ale tak nejako tusim, ze by mohli mat problem s vratenim

bodka70
13. nov 2023

Tak ako mnohým, aj mne sa stalo, že som požičala, ale nebolo mi vrátené, ani po urgenciach. Ale OK, dobré vedieť, nakoľko si daná kamarátka cení vaše priateľstvo. Presne do výšky požičanej sumy 😬🤷.

pochod
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pochod
13. nov 2023

Nepýtaj ich naspäť. Aspoň ju mas z krku ohľadom poziciavania. Ak by ich vrátila tak by určite chcela požičať znova. A mas ponaučenie. Peniaze sa nemajú požičiavať.. max tak ľuďom s ktorými ti nebude prekážať riešiť nepríjemnosti alebo v horšom prípade úplne prerušiť kontakt kvôli tomu ze ta ojebkali

klip0
13. nov 2023

A o akú sumu ide?
Priamo jej povedz napr "do zajtra potrebujem vrátiť peniaze, chces číslo účtu, alebo mi donesieš"

alexandraas
13. nov 2023

Ze daj ju na fb🤣to by ozaj nikoho nezaujimali tieto roztrzky..ja som od leta napoziciavala kamoske nieco cez 100eur.. nechybali mi ku stastiu,tiez mi islo o princip ze vedela,ze mi dlzi a pytala dalsie a dalsie..narovinu som jej napisala. Ahoj vedela by si mi vratit peniaze? Napisala,ze vraj zabudla.. no haha.. ale pekne vratila..😁

katkaseiner
13. nov 2023

@lucka_ke uplny suhlas. Svokrovcov ked sme pochovavali, nikto nemal peniaze...tak svagrovci ze nech zaplatime my a oni nas vyplatia... jeden svagor vyplatil a druhy splacal po 50 e !!!! Este som sa smiala ze po 50e...po par mesiacoch prestal a uy nam 7 rokov dlzi 500e

maranco
13. nov 2023

@katkaseiner náklady na pohreb ste mohli prihlásiť do dedičského konania, iste zanechali nejaké peniaze/majetok tak by z toho bolo vyplatené

katkaseiner
13. nov 2023

@maranco zial nic nezanechali a pardon zle som sa vyjadrila, pohreby sme zaplatili spolu ale po cca 2 rokoch sa im urobil pomnik a odvtedy sa to vlecie...cize cca 4-5 rokov nam dlzi...viem ze tie peniaze uz neuvidim

katkajaromer
16. nov 2023

Chceš přijít o kamaráda? Půjč mu peníze.. Tohle se říká...