Za všetko môžem ja - čo si o tom myslíte?

13. júl 2020

Ahojte...
Viete, niekedy sa na človeka sypú veľmi bizarné obvinenia, tak ako na mňa teraz. A aj keď viem, že je to hlúposť, časom začnem aj tak pochybovať. Tak sa teda pýtam vás, naozaj som taká zlá?
Priateľ pracoval s jeho bratom v zahraničí, slušne zarobili, nič nenasvedčovalo tomu, že by sa to mohlo zmeniť. Brat si chcel kúpiť auto, ale ako je u neho zvykom, nemohlo to byť také hocijaké, ale drahšie, nech vydrží. Vzal si naň pôžičku, ale nejaké peniaze mu požičal aj priateľ. Sľúbil mu, že mu peniaze vráti. Prešli dva roky, peňazí nikde. Nebola to teda malá čiastka, brat nemal ani záujem ani snahu priateľovi peniaze vrátiť. Až po čase, keď sa pohádali a teraz sa nebavia, priateľ si tie peniaze vypýtal. Z jednoduchých dôvodov, v zahraničí už dlhšie nepracujú, chceli by sme ísť do nájmu a proste už by sa aj patrilo tie peniaze vrátiť. A tu nastáva problém. Vraj za to môžem ja, ja som ho nahuckala aby si tie peniaze vypýtal, vraj je to moja chyba že sa nerozprávajú, moja chyba že spolu nechodia do práce.... A ja už neviem ako ďalej. Cítim tlak zo strany brata aj svokry, aj keď mi nič do očí nepovedia, ale to neznamená, že o tom neviem....

luccija
13. júl 2020

Od 18 r je zodpovedný sám za seba a svoje rozhodnutia😀

autor
13. júl 2020

@luccija Veď práve a ja neviem za čo ho majú, či si fakt myslia že nedokáže sám rozmýšľať ale všetko musí mať odo mňa...

jaskolka
13. júl 2020

Brat ti vyčíta, že si priateľa nahuckala, nech si vypýta vlastne peniaze? Co je to za blud? Ved keď sám sa nemal k vráteniu, tak každý normálny človek si ich vypýta. Veď to nebol celoživotny darček, ale pôžička.Ja by som sa hanbila, keby dakomu dlzim, on si musí to pýtať a nie ešte budem sa urazena tváriť

luccija
13. júl 2020

To oni hovoria?som myslela, že partner to hádže na teba.Pravda je len jedna je dlžný, tak nech vráti čo má nebudú prieky, ale je to jedno už sú vzťahy zle.

ivkazba
13. júl 2020

Svokry by som sa opýtala, prečo synovi tie peniaze nedala ona, keď sa jej zdá v poriadku, že brat mu ich požičal a dotyčný ich nemieni vrátiť. Veď ho mala zafinancovať ona, keď si myslí, že nenávratné pôžičky sú okej. A inak by ma to vôbec netrápilo, čo si myslí priateľov brat a jeho mama, ak majú takéto názory. Takýto ľudia ti môžu vieš čo...

autor
13. júl 2020

@jaskolka áno, vyznie to úplne nezmyselne až hlúpo, ale presne si to vystihla.

@luccija áno, to svokra a priateľov brat.

@ivkazba ona nemá moc peňazí, nedokázala by mu toľko požičať. Keď sa niečo s priateľom rozprávam ci už ohľadom peňazí alebo hocičoho, už to podľa nej robím naschvál a chválim sa... Škoda slov.

marryen
13. júl 2020

Keď je svokra múdra, tak nech vráti peniaze za syna ona. Že nemá moc peňazí? A vy máte, aby ste dotovali niekomu drahé auto? Asi tiež nie.....

autor
13. júl 2020

@marryen No nemáme najviac peňazí, ani sa nemáme najhoršie ale tie peniaze by sa nám zišli či už ako depozit alebo na opravu auta... A vôbec, už sú to dva roky. Pomedzi to si brat nakúpil kadejaké hovadiny ktoré nikto neriešil, ale keď sme si my kúpili oblečenie už sme marnotratni.

tykat
13. júl 2020

Ale ved nech vrati peniaze, o to ide nie? A nech nehlada za tym kto koho "nahuckal". Mali dohodu, pozicane peniaze, treba ich vratit. Bodka. Ake mi tam "huckanie". To su len vyhovorky. Nie "huckanie" ale nesplateny dlh medzi nimi stoji. Nech to brat vyrovna a mozu sa spolu rozpravat s cistym stitom

autor
13. júl 2020

@tykat áno, ide o to. Ale ani po dlhšom čase sa k tomu nemá... Proste musí nakydať najskôr na mňa, že je to moja chyba, akoby sa mal uvedomiť a splatiť to. Rozprávať sa s ním priateľ už asi nebude, cíti sa dosť ublížený kvôli tomu, čo všetko na neho a mňa narozprávala svokra, toto je iba vrchol ľadovca.

ndrag
13. júl 2020

😂 😂 lol, nikdy ma naprestane bavit ako vedia neschopni jedinci zvalit svoju vinu na niekoho ineho. Aspon ste sa prave vsetci poucili, ze peniaze sa nepoziciavaju ani vlastnej rodine.

hettinka
13. júl 2020

Veď ty nemáš svokru. Máš frajera, s ktorým chceš bývať v najme a jeho peniaze sú jeho vec. Ako aj vzťahy s jeho bratom, ktorý ti tiež nič nie je.

autor
13. júl 2020

@ndrag prednedávnom som čítala takú peknú vetu, rodine sa požičiava iba taká čiastka, ktorá nám nebude chýbať... Bohužiaľ, je to pravda.

@hettinka Ach, toto slovičkárenie. Nechce sa mi za každým rozpisovať mama môjho priateľa, priateľova matka. Tak skrátene, myslím, že ostatné baby to pochopili že nie sme zobrati. Mimochodom, mám kamošku ktorá žije a priateľom už asi 3 roky v ich vlastnom byte a tiež mamu volá svokra. Čo je na tom zlé? Ďalej, kde som napísala, že ma trápia jeho peniaze? Mňa trápi to, že ma obviňujú z nezmyselného huckania. A vzťah s bratom je samostatná kapitola. Bohužiaľ, obe veci sa ma, aj keď nepriamo, dotýkajú.

laguna28
13. júl 2020

Myslím že ty to ani nemusíš riešiť. Tvoj partner by sa k tomu mal postaviť ako chlap a riešiť to s bratom. Podľa mňa jeho brat ani nemal v pláne mu tie peniaze vrátiť. Akože dva roky? Koľko si toho za dva roky odoprel a koľko doprial, že nevedel vrátiť bratovi peniaze. Celé zle. Faktom však ostáva "čo s tým máš ty". Je úbohé ako sa budúca svokra s budúcim švagrom vedia zhodnúť na Tom, že za všetko môžeš ty😂. No museli nájsť nejakého vinníka. Mamička vychovala nezodpovedného synacika a ani jeden si chybu neprizná. Typické pre egoistov.

hettinka
13. júl 2020

Ja chcem len povedať, že rodina tvojho frajera ti je nič a ich názory môžeš mat v paži. A frajerovi povedz, nech ta tým nezaťažuje a problémy so svojou rodinou nech si rieši sám.

autor
13. júl 2020

@laguna28 My sme sa v tom zhodli, že určite ich nemal v plane vrátiť. On je totiž veľmi rozmaznaný podľa priateľa, dostal vždy všetko čo chcel a ostalo mu to. A to, ako sa správa k ženám je tiež na zamyslenie, ale o to tu nejde. V podstate všetky veci, ktoré sa dajú, zhodia na mňa. Nechce tam ísť, lebo som mu zakázala, nemá chuť sa rozprávať, lebo by som bola nahnevaná a podobné voloviny. Vôbec si nechcú pripustiť, že by aj oni mohli mať svoj podiel viny...
@hettinka ďakujem, zrejme potrebujem aj trochu nadhľadu, máš pravdu

cacianka
13. júl 2020

Zmýšľanie primitivov
- najlepsia obrana-utok.len sa snazia udupat opravnene nároky a zamaskovat dlh.
Ubohe.za 2 roky mohol vratit aj v drobakoch.keby chcel vrátiť.
No riesit to musí tvoj priatel a mal by razne.predzalobna vyzva a pod.nech mlady vie ze brata neodrbka.
Ty ho max podpor ze ma pravo ziadat svoje tazko zarobene €. Brat nebrat

ufatess
13. júl 2020

Vždy je najlepšie hodiť vinu na niekoho iného, čudujem sa, že vôbec sa týmto zaoberáš. Ach joj. Sú ľudia, ktorí v živote nepripustia nejakú chybu a ukazujú furt prstom len na iných.

autor
13. júl 2020

@cacianka Povedala som mu, že nie je jeho hanba pýtať si, čo mu patrí. Je skôr hanba to, že za ten čas to nebol schopný vrátiť a ešte hádžu vinu na mňa...

cacianka
14. júl 2020

Aj ja som pozicala s mojim chlapom kamoske pre dcerine potreby 200€, ked sme ich pytali späť, tak som sviňa a on uchyl, ze si o mne nemyslela aka som podrazacka ked viem aky ma tazky život (no jej dcera robi uz farmaciu a tam su platy že až).
Ano ako studentka potrebovala v tazkej dobe požičať, ale teraz ona ma raz taky plat ako my dvaja spolu.....

autor
14. júl 2020

@cacianka priateľ požičal tuším 4 tisíc, ak nie viac... Nehovoriac o tom, že brat zarobil v zahraničí viac než dosť a nerobilo problém to kedykoľvek vrátiť. Ale mal iné veci, na ktoré bolo treba míňať, samé hlúposti a nikto mu to fakt nevyčítal. Keď si priateľ kúpil auto, tak vraj na čo mu bude, veď brat má... Ale že mu ho málokedy dobrovoľne požičal, sa nedalo povedať....
Tiež ste pekne skončili...

cacianka
14. júl 2020

A to som jej ja krava chcela pomôcť cez modre z neba, moja naj kamoska - isli jej dcery z nejakeho študentského programu do USA jazyk+dobre platená brigada- tak jej sama od seba chcela vybavit aby mlada isla s nimi aj požičať/zaplatiť naklady, ze po navrate jej vrati a este jej zostane vreckove na rok......moj chlap jej vybavoval pracu o minim 300€ viac.....no a je uchyl a ja sviňa

cacianka
14. júl 2020

Inak to už je riadna palka 4t, to nie je 5 e.....
Kľudne to riešte aj pravnou cestou,