Celý život počúvam, že ostatní sú lepší

26. apr 2024

Ahojte, dnes som sa tak zamyslala, ze co robim zle?! Cely zivot sa snazim ludom pomoct najviac ako je v mojich silach, som k druhym ochotna, pomahajuca a chapava. Napriek tomu cely zivot pritahujem ludi, ktori maju tendenciu mi hovorir ze druhi su lepsi ako ja a to aj napriek tomu, ze robia pre toho cloveka menej. Mam sestru, ktora sa o rodicom nezaujima, ja im pomaham casovo, financne, ako mozem, ona nic, lebo povie ze ona je chudatko, nic sa jej neda, nic nemoze (aj ked to nie je pravda), napriek tomu od otca pocuvam, ako ja som ta zla, ona je super a ja na nu vlastne nemam. Takisto manzel, robim prve a posledne, aby bol spokojny, napriek tomu pocuvam, ako jeho byvalka vlastne bola super, aj ked s nou bol tretinu co so mnou a podvadzala ho a ja som horsia vo vsetkom. Cim to je, ze pritahujem to ze som stale hodnotena ako ta horsia, aj ked robim najviac ako viem a objektivne hodnotim viac ako tie ktore su “vraj” lepsie. Je mi to dost luto a v dany moment sa citim dost nahnevano a dotknuto, ked sa mi nieco take povie. Citim lrivdu, ked robim najviac a niekto mi povie ze to je malo, ze druhy, ktory nerobil ani polovicu toho co ja je lepsi.

thirstymonk
26. apr 2024

Tak pozri sa. Vždy sa nájde niekto lepší, to je samozrejmé. Niekto lepšie varí ako ty, iný rýchlejšie žehlí ako ty atď atď. Nezameriavaj sa na to. Trápil som sa podobne, aký som hnusný, že si nikdy nenájdem normálnu ženu, že som chlpaty jak pavian, mam teply hlas, nevyzerám ako chlap. Ale potom som si uvedomil, že je to len pozlátko. PRestal som chcel byť najlepší a odvtedy sa cítim lepšie. No a našiel som si najlepšiu a najkrajšiu ženu na svete 🙂

autor
26. apr 2024

@thirstymonk ja nechcem byt najlepsia, nemam problem uznat ked je niekto v niecom lepsi, ale vadi mi preco ma podcenuju ludia v nejakej oblasti, v ktorej objektivne som pre toho cloveka urobila viac a napriek tomu je na piedestale niekto kto neurobil takmer nic a este dokonca dostanem hodnotenie typu na nu nemas, ty si neurobila nic a podobne

gribka1
26. apr 2024

No preto, že to preháňaš. Načo to robíš? Aj žiješ svoj život, či len pomáhaš kade, tade? Tú pomoc chcú, či sama od seba si taká. Pretože tento štýl pomoci, si ľudia proste nevážia.

autor
26. apr 2024

@gribka1 ja tomu nechapem, ze ako niekto moze povedat si horsi a nemat na to objektivne ziadne argumenty

ivana11155
26. apr 2024

Každý si k tebe dovolí len toľko, koľko ty dovolíš. Niekde proste robíš chybu. Manžel si teda riadne dovolí, keď ta po rokoch manželstva porovnáva s bývalou. Mala si ho konfrontovať že ti to vadí atď. To isté otec, trebalo sa ohradit, že ty robíš to a to a sestra nič, keď sú takí spokojní so sestrou nech pomáha ona. Keď len čušis a nič im nepovieš, jasne že si na teba dovolia.

gribka1
26. apr 2024

Tak ťa vnímajú, s tým neurobíš nič. Prestaň pomáhať a budeš mať pokoj. Ľuďom sa nezavďačíš. Aj keď neviem ako to robíš, či ak požiadajú, či sama od seba.

mabenn
26. apr 2024

nizka sebahodnota nastavena rodicmi v detstve, ktora sa prejavuje uprednostnovanim potrieb inych pred vlastnymi

katka700
26. apr 2024

Prestaň pomáhať ľuďom čo si ťa nevážia. Tým ze všetkým robíš sluzticku sa nikomu nezavdacis, nikto ta kôli tomu nebude mať radšej.
Pri prvej príležitosti čo tvoj muž povedal že jeho ex bola lepšia si mala povedať "nech sa páči tu sú dvere, keď je lepšia choď za ňou držať ťa tu nebudem".
Rodičia - buď aj ty ta chuderka ktorej sa nedá, rada by pomohla no nemá čas.

autor
26. apr 2024

@ivana11155 ja som mu povedala presne argumenty, co ja robim a sestra nie, ale vzdy z jeho ust pocuvam len absurdne obhajovy tipu, ale ona je citliva, ona ma zleho muza tak nemoze a podobne …. A muz ano, vytaca ma tiez ked mi povie ze nejaka frajerka, s ktorou sa stretal raz do tyzdna po dobu troch rokov je lepsie ako ja jeho zena 10 rokov, ktora mu vari, perie, zehli, upratuje, vsetko, ja nechapem ako logicky objektivny vobec moze toto povedat, ked s nou nic vlastne nezazil a porovna ma ze som horsia

autor
26. apr 2024

@gribka1 aj ked poziadaju, ale aj sama od seba ked vidim ze su v nudzi

autor
26. apr 2024

@mabenn ano, aj si hovorim, ze som si vlastne nasla muza, ktory mi robi to iste čo otec

gribka1
26. apr 2024

Ale kto v núdzi? Veď si to nevážia, načo? Skús žiť sama pre seba a uvidíš ten rozdiel. Nemaj čas pre iných. Lebo aj to ako sa obhajuješ je len tvoj pohľad. ak nechceš, aby sa ti takýto ľudia dostali do života, musíš sa zmeniť ty.

gribka1
26. apr 2024

No a muž ti povedal v čom si horšia?

autor
26. apr 2024

@gribka1 no napriklad rodicom sa pokazil spotrebic, tak som im dala na novy, otec potrebuje niekom odviest, odveziem ho, nudi sa, zariadim mu program na vikend a sestra nic, povie ze nema peniaze (aj ked ma miliony), nemoze ho zaviezt lebo povie ze ona je chora a podobne a nakoniec raz za rok ide rodicom upratat a on povie ze na nu ja nemam, ona je dobra a ja som zla

autor
26. apr 2024

@gribka1 ze vo vsetkom, ze ona mala lepsiu povahu, bola sikovnejsia, poriadkumilovnejsia, proste povie ze ze ona bola inde ako ja a pritom objektivne neviem na zaklade coho napriklad hodnoti poriadok ked s nou nikdy nezil, som vzdelanejsia, ona sa mu zvykla vysmiatvza jeden zdravotny problem, ja ho tolerujem, aby som mu neublizila, ale aj tak ona bola dobra a ja zla

komplikovana
26. apr 2024

mas 2 moznosti, budes pokracovat v tom co robis a stale budes za zlu, alebo prestanes robit poskoka a pomozes, ked budes ty chciet a nebude ta to obtazovat. ( Aj v tom pripade budes za zlu, len uz nebudes mozno tak ustvana a mozno ti ostane viac casu na seba. ) Ludi nezmenis, takze zacni od seba. Co chces? Uznania a lasky sa od nich nedockas.

gribka1
26. apr 2024

Vykašli sa na nich. Vidíš, že ťa to nerobí šťastnou. Ak chceš pomáhať, nečakaj, že ti budú vďačný. Takže zmeň prístup. Tvoji rodičia sú ako starí?

autor
26. apr 2024

@komplikovana asi nedočkam, ale nechapem to, ako mozem urazat a zhadzovat niekoho, kto mi z okoloa dava realne najviac …. Je to pre mňa nepochopitelne, ale ano, asi jedine prestat pomahat a kaslat na to, ked aj tak neni dobre

autor
26. apr 2024

@gribka1 nejde mi ani tak o vdacnost, len by mi stacilo keby nie som urazana ze som horsia ako oni, ked objektivne vidim, ze robim viac …. Keby vyslovene aspon nie som zhodnotena ako ta horsia

gribka1
26. apr 2024

Aj tak sa ti čudujem, že si sa dostala až do tejto fázy. Už by som sa stokrát urazila a vykašľala na nich.

autor
26. apr 2024

@gribka1 tak vies na manzela, je to tazke sa urazit, co urobim neupracem - potrestan aj seba, neoperem, tak mne sa to tam bude kopit …. Štve ma to, ale ako to vyriesit, aby si uvedomil

gribka1
26. apr 2024

Nedá sa uraziť na manžela? Nie je problém, len raz by ma porovnal k bývalej, idem na víkend sama. a nech sa stará o seba sám.

ivangeline
26. apr 2024

Možno sa príliš premáhaš a potom preto tá krivda. Nerob viac ako vládzeš. Užívaj si život viac. ;)

luccija
26. apr 2024

A prečo to tak od srdca otcovi nepovieš?nasrať každému do ruky normálne ma to nahnevalo za dobrotu na zobrotu.A preco tvoj muž nezostal s frajerkou, keď bola taká super?
Tak otcovi nerob spoločnosť, nepostaraj sa možno sa spamäta.Sestra je citlivá a keby si bola aj ty tak aká je výhovorka?u teba naozaj platí aky otec, taký muž.Raz sprav dobrý cirkus a možno sa spamataju a, keď nie tak sa neangazuj.V podstate ty nepotrebuješ uznanie od nich aj, keď chápem, že Ťa to boli, ale vo vnútri vieš, že si šikovná, postaras sa musíš sa sama pochváliť

komplikovana
26. apr 2024

ako by reagoval manzel, keby si mu povedala, ze tvoj ex bol lepsi? ( ak si niekoho pred nim mala) Alebo mu povedat, ze do manzelsvtva vstupoval dobrovolne a vedel koho si berie, tak naco tie reci? Stale moze aj dobrovlne odist, ak si mysli, ze je trava u suseda zelensia. Ak zacne znova nieco hovorit, odid z miestnosti. Ak ti nema co pekneho o tebe povedat, nech radsej nehovori nic. Inac na svete su veci, ktore je lepsie nechapat, respektive, nie sme schopni pochopit. Ludia, ktori ublizuju, si riesia nejake svoje mindraky, s ktorymi sa nevedia normalne popasovat.

autor
26. apr 2024

@luccija nezostal, lebo ona sa rozišla s nim, podvadzala ho, ale inak “uzasna” bola …. A otec ked mu poviem ze aj ja som citliva, tak mi este povie, tak ti dakujem alebo nieco podobne

betulinka1
26. apr 2024

Musis zmenit seba a potom budu k tebe pristupovať inak. Si samozrejmosť, otrok, vedia, ze vsetko spravis. Uz by si si mohla povedat dost, zvýš si sebavedomie a nedaj so sebou zametat. Je take zázračne slovíčko nie. Potom dalsie som unavena, nemozem ta odviezť nemam cas, mam uz ine plany, mam strašnú migrénu, som citliva na pocasie …. Najprv pride sok, potom vzbura, potom pridu burky, vztahy sa zacnu transformovať a ty zacnes byt slobodna. Hladaj youtobe nejake videa na tuto temu.

aprilowka
26. apr 2024

Vitaj v klube.. ja detto.. a tiež neviem čím to je

gribka1
26. apr 2024

Pretože ste sa dali na druhé miesto, aj v pomáhaní je potrebná miera.

minilla
26. apr 2024

Davas seba na posledne miesto (snazis sa pomoct, uspokojit a vyhoviet najprv inym) a preto ta aj ostatni tam davaju. Tvojou ulohou nie je robit manzela spokojneho a stastneho. To je jeho robota. Daj sa na prve miesto a nauc sa hovorit nie.