Ako prezývať Timeu, ak je prvorodený Timotej?

menodievcata
28. dec 2019

Ahojte dievčatá.
Chcela by sim sa spýtať na Váš názor. O pár dní porodim naše druhé dieťatko. Prvorodenemu sme dali meno Timotej a teraz uvažujem nad menom Timea. Moja otázka znie ako volať Timeu, keďže Timoteja voláme Timi, Timko, Timčo.... Ako hovoriť Timei. Ďakujem Vám za Váš názor.

natt750
28. dec 2019

Ja by som dievčatku zvolila iné meno. Lebo v škole som mala Timeu a vždy sme ju volali Timi. Takže by sa to mohlo mýliť. Ale keď sa Vám páči tak volať Timejka.

adika51
28. dec 2019

malého volať Timo a malú Timi. ale bude sa vám to miešať. dala by som iné meno. napr Tamara.

simsalabim
28. dec 2019

@menodievcata urcite ine meno. Bude sa to velmi pliest.

evamea
28. dec 2019

Mňa volali doma všelijako - Tímea, Timka, Timuška, Tímejka. Deti v škole ma však volali Timi. A v dospelosti ma volajú Timko, neviem ako sa k tomu dopracovali. :D Musíš rátať s tým, že obe deti budú reagovať na "Timi". Ale určite neberiem ako problém to, že by boli súrodenci Timotej a Tímea.

svetlanka111
28. dec 2019

Uplne ine meno...ocenia aj deti casom 😉my nemsme ani trosku podobe a je to fajn

kitycat
28. dec 2019

nahodou je to pekne..kludne by som dala Timea a boli by Timko a Timka.

Inak preco uvazujete nad menom, s ktorym si neviete dat rady lebo prezyvka? V triede spolu nebudu a spravne prezyvky im casom prischnu aj same

t1m3a
28. dec 2019

Mna volali najčastejsie Timi, Timika, Timka, Timejka, Timči, Timea..
Timoteja by som volala len (bez i na konci) Tim, Timo, Timko, Timčo
V dospelosti nebudú žiť spolu a budú ich volať Timotej a Timea, takze podla mna uplne v pohode

janickacrazy
28. dec 2019

@menodievcata dala by som úplne iné meno pre dievča, čo poznám tak vždy volajú Timeu Timi a bude to od veci, ved je toľko pekných mien, ja by som sa tiež nechcela volať tak isto ako moj bráško

jana_eyre_2
28. dec 2019

Ja mám.mena pre deti, ktoré sa na seba podobajú a áno mylim sa.. tak ako sa mýlim pri ostatných deťoch mojich kamaratiek, alebo v rodine - mena sa mi jednoducho pletu a je jedno či su si podobné alebo nie.. dokonca, keď ich všetkých volám aby sme šli - volá sa mi to ľahšie "edi, elmi, eli" dokážem povedať fakt rýchlo 😂

No a meno Timea je veľmi pekne, nezvycajnejsie a estetické.. mala som kamarátku na zakladnej škole Timeu, volali sme ju celým menom, alebo Timejka.. už vtedy sa mi meno veľmi páčilo..

sonicka96
28. dec 2019

My máme Timoteja a ak by bolo druhé bábätko dievčatko tak sme chceli Tamarku... Prvej bola aj Timejka ale taktiež sme boli toho názoru že by sa to plietlo 🙂

saskia_98
28. dec 2019

Ja mam kamarata Timoteja a volame ho Timo, co sa tyka dievcatka, nejaku prezyvku si deti najdu 🙂 mozno Timka, Tima.. neboj nic. Inac pekne mena ste vybrali. 😊

laila22
28. dec 2019

@menodievcata úplne bez fantázie.. Ako Andrej a Andrejka, Janko a Janka, Mária a Mário, Martin a Martinka, Oliver a Olívia.......

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
29. dec 2019

Volajte ich Timotejko a Timejka. Ale táto tvoja otázka je úplne nepodstatná, lebo prezývky sa tvoria časom a podľa toho ako príde. Nakoniec skončíte aj tak niekde pri skratke Timi/Tim/Timo a budete mať v tom chaos vy aj tie deti. Už len ten základ mena ich bude držať zopár dlhých rokov v strehu.
Okrem tej Tamary, čo tak pouvažovať radšej nad Terezkou alebo Táničkou?

montemotherone
29. dec 2019

@menodievcata nooo, neviem. Dala by som iné meno. To bude doma samé Timko, Timka, Timke, Timkovi, Timi, Tima... Utitíkate sa 😁

tykat
29. dec 2019

Tima a Timo, co tam ine navymyslas ked das Timeu a Timoteja? Jedine ze by ste ju volali Beata alebo Katka. Dcera mala spoluziakov-dvojicky Patriciu a Patrika a uPaťovali sa ked ich chceli oslovit.

alison11
29. dec 2019

Moju sesternicu sme volali Timča a Timotejka by sa dalo volať Timó akobo Timko.

evitka83
29. dec 2019

@menodievcata bud by som volila ine meno alebo inu skratku mena. Nemusi byt nevyhnutne odvedena od mena. Timeu by som asi oslovovala tami. Moja dcera ma uplne iny nickname ako ma v rodnom liste, nikto ju pravym krstnym menom neoslovuje 🤣 kristian ma tiez skratku kiko, stefan pista, alexander saso a pod.

dejka77
29. dec 2019

No neviem naco potom travit tolko casu s vyberom mena, ked sa potom pouziva nejaka skratka. Co tak volat ju Timea? 😉

martinka13
29. dec 2019

Iné meno...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chellina
29. dec 2019

Ja by som určite dala iné meno, podľa mňa ich to bude zbytočne pliesť už od detstva

mimi1983
19. feb 2020

My máme Timiho a keby mam ešte dievča zvažovala by som Tamarku. Boli by Timi a Tami

slaviivals
15. sep 2021

@menodievcata ake ste nakoniec dali? 😁 podla mna sa da volat aj Mea, Mejka

alison11
16. sep 2021

@menodievcata Aj Táňa by bolo pekné meno k Timimu My sesternicu Tímeu voláme Timča.

sasesoe
16. sep 2021

@menodievcata ale ved Timi moze byt univerzalne a zavolam nim naraz oboch 🙂 ako moje deti maju rozdielne mena, ale i tak sa obcas pomylim a poviem im inym 😀 len to hned vedia - Maminka, si sa pomylila...

ubriela
16. aug 2022