Výhovorka, prečo neísť do práce

21. júl 2021

Caute, možno divna otázka, momentálne hladam nejaku super vyhovorku prečo neisť do prace. Potrebujem ostat pár dní doma, ake vyhovorky ste použili, musim tam zavolat a povedať prečo nepridem. Mozte mi s tým pomôcť? Nejak som to do teraz nerobila, Poprade klamstvo nemusim, no teraz to surne potrebujem🙏🙏🙏 prosim nesudit, neodsudzovat a nevysmievat sa, len čisto k veci. Ďakujem

simsalabim
21. júl 2021

No v dnesnej dobe kontakt s pozitivnym 🤷‍♀️ No nechcela by som ta za kolegynu…

nafka0483
21. júl 2021

Neviem ci je tvoja praca holubnik, ale moja nie je, cize nemozem si vymyslat vyhovorky, potrebujem svoju absenciu ospravedlnit podla zakona:
- poziadat o dovolenku
- predlozit potvrdenie od lekara o osetreni
- predlozit tlacivo o PN
- poziadat vopred o neplatene volno, ktore nadriadeny posudi a nemusi schvalit

V tvojej praci to funguje len tak, ze zavolas, povies nejaky dovod a je to ok? A co ti pisu do dochadzky?

autor
21. júl 2021

@simsalabim nie, to nie je také jednoduché, treba test, dôkaz o teste a výsledku. Písala som že som nikdy nepouzila vyhovorky, neviem v tom chodiť, tak naco to rypanie.

autor
21. júl 2021

@nafka0483 som v zahraničí, prvé 3 dní mozes byť doma bez papiera od druhej. Sú neplatené tie dní. Funguje to trocha inak.

autor
21. júl 2021

Malo byť od " Dr. "

mogaa
21. júl 2021

Rodinné problémy, choré dieťa, chorý rodič...všetko záleží od toho čo akcetujú ako výhovorku bez doloženia dôkazu😉

buberova
21. júl 2021

Koľko máš rokov 15?

nafka0483
21. júl 2021

Tak potom je to jedno, ked mozes byt doma, tak mozes povedat hocico, ze sa necitis dobre, ale na lekara to nie je, alebo ze mas nejake osobne problemy, rodinne problemy, alebo potrebujes vybavit nejake sukromne zalezitosti...

komplikovana
21. júl 2021

Crevna viroza

gertrudka222
21. júl 2021

Mna nikdy nenapadlo takto klamat, som rada, ze mam pracu, no ludia su vselijaky. No ty sa chces vyhovorit a neberies ohlad na toho kto si to za teba odrobi, co ak je to mamicka ktora nebude mat kam dat svoje dieta kvoli tebe. Trosku porozmyslaj

nerya
21. júl 2021

Migréna je spoľahlivá výhovorka, niektoré sú totiž riadne silné, že človek nezvládne ísť do práce. Dá sa to použiť na jeden a kľudne aj na tri dni, navyše to možno použiť opakovane. Ak robíš s potravinami a výhovoris sa na črevné problémy, musíš ostať ďalších 48 hod doma, ale po migréne môžeš prísť hneď na druhý deň 😉

nerya
21. júl 2021

@gertrudka222 pokiaľ robí niekde vo väčšom kolektíve, môže jej to byť jedno. Je rozdiel keď robí napríklad sestru, kde sú dve na odd a absencia by tu druhú dohnala do šialenstva, a keď robí niekde kde je kopa ľudí, prípadne aj ľudia z agentúr. Nám dnes neprišlo 9 ľudí napríklad 😀

anna_maria1
21. júl 2021

Hmmm tazko povedat, akeho mas sefa alebo nadriadeneho a co na neho zabera. Ale tak menzes a problemy s nim spojene, by tiez podla mna mohli zabrat

autor
21. júl 2021

Diki za každú radu, nie nemam 15,ale 40,nikdy som sa nevyhovarala ani neklamala. Zobrat dovolenku je neskoro, povedať pravy dôvod by som nepochodila. Nakoniec tá migrena spolu s vysokým tlakom ktorým trpim plus horúčavy, no bolo mi blbo z toto ,alw proste tak vyšlo. A nie, nebude za mna odrabat žiadna mamicka, pracujem v spedicnej fieme,tak si kolegovia potiahne overtime Aj ja som už tak tahala. .Popriali mi hlavne nech som v poriadku. Išlo o to, že pre mňa klamstvo je " Cez" Ale tak človek sa dostane do rôznych situácii.

simona139469
21. júl 2021

A nemôžeš povedať že z nejakých rodinných dôvodov? Alebo že sa proste necítiš dobre ( to už písali tu) 😉

oli18
21. júl 2021

Len raz v zivote som sa vyhovorila na fiktivnu chorobu. A ta skutocne dosla.

vedorka
30. nov 2021

@oli18 Haha, ja som mala presne to iste! Vymyslena choroba, vypisala ma na PN. Cela stastna som cestou od Dr. roztrhala recept na atb a na druhy den som dostala presne vsetky veci, co som jej povedala, vratane horucky 😀 O dva dni som sa zase dopotacala spat k nej po ten recept na atb, sa na mna divala ako na kravu, ze co som urobila s tym prvym...

autor
30. nov 2021

@vedorka no nahodou som to vtedy dala, bola som mesiac doma. Nech si myslí, kto- čo chce, niekedy to proste tak vyjde. Vlastné mi celkom vyhovovalo, že sa neordinuje face to face😆 volala som dr. a narozpravala, čo má napadlo, z z časti to bola pravda. Dr. vyhodnotila, že to bude vyhorenie😉 že potrebujem vypnúť.