Rozpomienka na zosnulého

vanda323
25. máj 2022

Ahojte, prosím Vás pomôžte mi... poraďte...
Môjho očká som pochovala minulý rok...
V nedeľu vlastne to bude presne rok...
Sme Evanielici ale takúto vec riešim prvý krát, chcem aby Pán farár na nedeľnej Bohoslužbe spomenul ocka...
Mam vraj napísať aj niečo krátke...ale ako začať....som aj na liekoch takže mi myseľ nepracuje dostatočne som taká spomalená tak si pýtam pomoc tu.....

simsalabim
25. máj 2022

@vanda323 napis o tom, aky bol clovek, vyzdvihni jeho dobre vlastnosti, ilustruj na nejakej prihode.

deti95060810
25. máj 2022

prečo to chce pán farár... však na Službách Božích sa len spomenie že si rodina pripomína 1 výročie a pomodli sa p. farár za neho... tak to býva. Načo nejaké reči na prvé výročie - to skôr mali byť na pohrebe...
prinajhoršom povieš že chceš len aby spomenul prvé výročie a pomodlil sa....

simsalabim
25. máj 2022

@deti95060810 asi zalezi od farara.... v kazdej farnosti to je inak. My sme tiez pisali maminke - nielen na pohreb, ale aj ako spomienku.

ivanaks
26. máj 2022

@vanda323 Som r.-kat., u nás v kostole farár nanajvýš spomenie, za koho sa slúži omša, ale bola som teraz na jednej bohoslužbe, kde farár povedal pár slov o dotyčnom - kedy a kde sa narodil, s kým sa oženil a kedy, koľko rokov spoločne prežili, že to bol milujúci manžel, dobrý, láskavý a starostlivý otec, kde pracoval, koľko mal detí a vnúčat a pod. Tak možno niečo na tento spôsob, prípadne aj nejakú milú príhodu s ním, niečo osobné, prečo si naňho rada spomeniete a že Vám chýba a podobne.