Poškodený pánt na notebooku

brusnatanecnica
5. apr 2021

Ahojte, vlani v lete som si kupila notebook. Dnes ked som ho vyklapala, vydal divny zvuk a prava strana pri pante ostala odcerena, pozerali sme to a srobiky sa vytrhli. Nic take som s nim nerobila, aby sa poskodil.
Neviete, vyreklamovali by mi to? Moze to vyzerat ako nejake manualne poskodenie, hoci som davala nan pozor.
Problem mam aj s tym, ze ho potrebujem. Nemozem ostat bez notebooku, kedze cele dni na nom pracujem.
Rozmyslam, ci nie je rozumnejsie kaslat na reklamaciu, aj na stratu zaruky a vymenit to doma. Pred rokmi sa to stalo synovi, vtedy mu to muz vymenil, funguje to dodnes. Len tam to uz nebolo v zaruke.
V stave ako ho mam viem na nom pracovat, len ho neviem zatvarat, musi byt v rovnakej polohe.
Ak by sme sa rozhodli pre domaci servis, potrebujeme nahradny diel a veru uz neviem ako a kde sme vtedy objednali tu cast. Tusim z Ciny.
Nevie niekto ako sa to vola? Co mam hladat, odkial objednat?

tretiedieta
5. apr 2021

mne s pokazeným pántom fungoval pár dní, tiež sme ho nezatvárali, ale ked raz deti na nom pozerali rozprávky a majú zakazane čumiet do PC a kazit si oči,tak som z celej sily zaklapla a vyhodila ho do kovošrotu a kupila novy.

kitycat
5. apr 2021

Ja by som to dala na reklamaciu. Moze to byt aj chyba vyroby. Ja mam stasie Sony Vaio a na zom sa mi rozisiel lavy pant. Cele to drzi na tom druhom ked to otvaram musim tu uvolnenu stranu drzat inak mi odide cela obrazovka. Nahradny diel nie je a je to vyrobna vada. Ak ho mas v zaruke vymen.. Neviem co mas za pracu ale nemozu ti zadovazit docasne nahradny kus?

Ak ti nevadi ze sa ti ani nie po roku pokatil pocitac tak to vymente doma na vlastne naklady..

3009
6. apr 2021

@brusnatanecnica mne aj môjmu mužovi sa to stalo. Treba to reklamovať a vymenia celý pánt.

brusnatanecnica
autor
6. apr 2021

@3009 prosim ta, kolko mali notebook na reklamacii, kolko ho budem cca mat v oprave?