Čierny obraz na televízii

tatiana1329
12. sep 2020

Ahojte. Mozno mi bude vediet niekto poradit (skusala som pisat aj na modru strechu). Kupili sme si TV znacky Philips s android OS asi 4 roky dozadu. Fungoval bez problemov. Tesne pred zarukou sa pokazil stylom: cierny obraz ale zvuk fungoval uplne normalne. Tak sme ho dali na reklamaciu a opravili ho tak ze vymenili display. A teraz po 2 rokoch od opravy sa stala uplne rovnaka vec, samozrejme ale TV uz v zaruke nie je. Restartovanie a podobne domacke "upravy" nezabrali. Servis by sa asi financne neoplatil. Nema s tym niekto skusenost co tomu moze byt? Pripadne ako to opravime? Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana1329
autor
12. sep 2020

@viestta moj drahy by to vedel opravit keby aspon tusil kde ma hladat chybu. Lebo rozobrane to mal ale vsetko bolo tak ako malo byt. Jako novy televizor ideme kupovat tak ci tak a tento sme chceli dat do spalne. Len som skusila ci nahodou niekto nemal podobnu skusenost alebo tak ze by sme ho skusili dat dokopy a nemuseli vyhadzovat

nikiki29
12. sep 2020

@tatiana1329 keď nevie ani kde hľadať chybu nemal by sa púšťať do opravy. Cez žiadny modrý koník či strechu vám TV nikto nediagnostikuje... môže to byť tak 100 rôznych problémov 🤦🏻‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanm_
12. sep 2020

Ak ten plošák nie je extra mini tak premerať/vizuálne skontrolovať väčšie súčiastky ako kondenzátory a pod. Ak to vyzerá ako doska z mobilu tak to je bez šance, buď skúsiť neznačkový servis, alebo miestny obchod "rádio amatér", kde ak si dakto trúfa pozrie to.

tatiana1329
autor
12. sep 2020

@nikiki29 co je tazke pochopit na tom co som pisala ze ci nahodou??? Ja netvrdim ze mi to tu ma niekto diagnostikovat, len ci nahodou nemal niekto podobnu skusenost. Jako sorry ze skusam hladat pricinu ale fakt ma serie ze telku za liter mozem hodit akurat tak oknom.

tatiana1329
autor
12. sep 2020

@milanm_ uz to skusal pozriet ale nenasiel nic ze by bolo zle. Asi jedine skusit niekde zistit co by stala oprava, ci sa to vobec oplati dat opravit.

nikiki29
12. sep 2020

@tatiana1329 a čo je ťažké pochopiť na tom, že vizuálne podobný problém môže mať na svedomí xy rôznych súčiastok? 🤔
Veď ak je muž znalý oboru, pomeria, skontroluje všetko čo vie. Ak nevie, viac s tým doma predsa tak či tak neurobíte 🤷🏻‍♀️

nikiki29
12. sep 2020

@tatiana1329 okrem iného, keď je to telka za liter tak ju odnesiem do servisu, kde mi za 50€ povedia čo s tým je a či sa to dá opraviť a za koľko... a neriešim nejaké rozoberačky doma 🙄

miskooo1987
12. sep 2020

@tatiana1329 neviem, ale neplynie na tu opravenú vec dvojročná záruka?teda na vymenený display...či už aj tie dva roky uplynuli?

siska25
12. sep 2020

@tatiana1329 ale ak sa do dvoch rokov od opravy pokazila presne ta ista vec, tak by podla mna mala byt na nu este zaruka. Alebo sa mylim?

evkamotka
12. sep 2020

Neviem ti poradit. Ale vies co ja uz len cakam a dufam, kedy sa pokazi nasa tv za 700e. Zistili sme, ze my tv vlastne vobec nechceme :D magio sme uz zrusili, sluzi ako obcasna premietacka.... Strasne :D

tncka
12. sep 2020

@tatiana1329 ked ta telka stala tolko co pises,oplati sa ti ju dat do servisu,nemyslim nejakeho suflikanta doma,poriadny autorizovany servis. Ja mam telku na celu stenu obyvacky takze ak sa pokazi,tiez uz nie je v zaruke,urobim aj nemozne aby fungovala dalej 🙂

tatiana1329
autor
12. sep 2020

@miskooo1987 plynula zaruka ale len pol roka. Neviem preco tak kratko ale je to tak. Ale inak to teraz niekedy na prelome mesiacov budu znovu 2 roky od opravy.
@siska25

@evkamotka tak to je este fajn, ale ja mam doma filmovych nadsencov. Jako nepozerame ju od rana do vecera ale u nas ju treba.
@tncka ono chceli sme ju dat do spalne a do obyvacky kupit novu lebo sa ideme stahovat teraz. Preto nad tym uvazujeme ci sa to oplati strkat do nej na opravu, ked vlastne v spalni moze byt aj ovela mensia ako je tato.

miskooo1987
12. sep 2020

@tatiana1329 6 mesačná záruka je na opravu... teda na nejakú mimozarucnu... ak bola prvá oprava v záruke riešená výmenou časti, tak pri pokazenú toho istého platí druhý odsek tohto pragrafu občianskeho zákona:
§ 627
(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.

simca06022011
12. sep 2020

Tak ale môže byť zlý cely displej. A bude ho treba vymeniť?? Ako aj minule..

tatiana1329
autor
12. sep 2020

@miskooo1987 dakujem za info, hned v pondelok ich obvolam a skusim si to zistit... 🙂
@simca06022011 niekde je chyba asi v obraze, lebo ono podsvietenie funguje... Skusim si zistit to s tou zarukou ako pisal miskooo1987

miskooo1987
12. sep 2020

@tatiana1329 ono vždy ta chyba môže mat iný pôvod, ale ak ti v telke vymenili display tak plynie naňho nová záruka 2 roky, ak ti vtedy odišiel display, a teraz niečo iné, čo vtedy nemenili, tak proste smola...

tatiana1329
autor
12. sep 2020

@miskooo1987 jasne to chapem. Ale kedze to urobilo uplne to iste co vtedy, tak predpokladam ze je to ono. Vyskusam to a uvidim co mi povedia. Mozno ma len rovno poslu vies kam...

miskooo1987
12. sep 2020

@tatiana1329 ono vtedy možno odišla vstavaná elektronická jednotka v display, teraz možno ani ta hlavná neposiela obraz dalej, takze vyzera rovnako, ale problém môže byt v inej časti...

janka2273
13. sep 2020

@miskooo1987 Prosím ťa,ak sa postupne ( v priebehu rokov) robia čierne horizontálne čiary cez obraz,je to opraviteľné?😉
Mám plazmu od Samsungu už 10 rokov a v podstate šlape ako hodinky,len sa mi začali robiť cez obraz tie čiary hlavne v spodnej časti a v hornej🤔🙄 sú to len tenučké čiary cez celú šírku a našťastie len hore a dolu,čo pri pozeraní neprekáža 😉 vďaka

tribratri
13. sep 2020

@miskooo1987 nova zaruka plati len pri vymene celeho produktu za novy, nie za vymenu suciastky v nom

milanm_
13. sep 2020

@janka2273 Plazmové panely sa už nevyrábajú, to už ťažko.

miskooo1987
13. sep 2020

@tribratri máš tam vyššie odcitovany zákon,,, aj pri vymene súčiastky platí na ňu nová záruka.🙂

janka2273
13. sep 2020

@milanm_ čiže na plazmu už v servisoch náhradné súčiastky nebudú,tak to mám chápať?😉 ani som nejak s opravou nepočítala,skôr ju nechám len dožiť 😜keďže má to nejak v sledovaní neobmedzuje...len čiste zo zvedavosti som sa pýtala,či si sa s takouto závadou nestretol