Pomoc pri písaní knihy

29. apr 2024

Ahojte, videla som podobný príspevok, tak skúsim aj ja 😊
Rada by som napísala knihu - príbeh a celkovo už mám všetko vymyslené, jediné s čím si neviem rady je jedna postava.
24 ročná mladá žena, ktorá žije s rodinou na vidieku. Pracuje aby sa mohla osamostatniť a začať študovať ďalej, vzdelávať sa. Miluje knihy, prírodu, zvieratá a rôzne druhy dobrodružstva. Je nápomocná, kľudná, vyrovnaná a šťastná. Nevidíte ju plakať alebo hnevať sa, kričať.
Predstavujem si ju ako veľmi ženskú nežnú osobu, v ktorej prevláda ženská energia.
Viem, že je vyslovene dokonalá ale to je zámer. Príbeh sa skladá práve z takejto dokonalej nežnej osoby a o jej opaku.
Otázka znie, ako sa volá? Čo chce študovať? Čo pracuje?
Aby ste chápali, takáto žena nebude policajtkou kde je dôležitá ráznosť a mužská energia. Chcela by som niečo, čo sa hodí k tomu aká je. Nežná, ženská, jemná.
Prikladám fotky ako si ju predstavujem.
Ďakujem za každý nápad 😊 Ak raz budem slávna, napíšem vám poďakovanie 😁

aeruginosa
29. apr 2024

Hodí sa mi k nej meno Ella, študovať by chcela veterinárne lekárstvo, nech to sedí do konceptu, že má rada zvieratá😁alebo hocakú pomáhajúcu profesiu/niečo s deťmi a pracuje v obchode s kvetinami/záhradkarstve?😁Príp. si ju viem predstaviť, že robí čašníčku v nejakej pokojnej čajovni, zašitej niekde na rohu rušnej ulice😁

aeruginosa
29. apr 2024

…alebo sa mi k nej hodí aj meno Gréta… 🙂

uglybetty1234
29. apr 2024

Podla mna sa vola Freya a aranzuje kvetiny alebo uci deti na flautu, alebo vyraba sperky.

lelelienka
29. apr 2024

Ja si ju predstavujem na nejakom malom ostrove na severe Európy alebo vo francúzskom ospalom mestečku, volá sa Lili alebo Olivia a má malé kvetinárstvo, alebo maluje obrazy 😁
Ale myslím, že s takýmto príbehom z toho veľká sláva nebude, takých je mnoho…

0silvia0
29. apr 2024

Marina a robi canisteterapiu a chce byt veterinarkou.

thereisabear
29. apr 2024

Poznám veterinárku, ktorá vyzerá skoro rovnako.

larinka552
29. apr 2024

Amélia, Natália, Gréta.
Pracuje ako učiteľka v MŠ/ ZŠ. Veterinárka. Predavačka alebo čašníčka 😃

pleja
29. apr 2024

Volá sa Lívia chce pracovať so staršími ľuďmi, pomáhať im a byť pri nich keď nechce nikto.

danica2711
29. apr 2024

prepáč, ale je to tvoj príbeh, takže by si si aj detaily mala vymyslieť sama, inak to nemá cenu. A ešte raz prepáč, ale presladených ženských románikov o blondínečkách s kačacími perami je na trhu viac než treba. Okrem toho dostať knihu na trh je oveľa ťažšie než si myslíš. Kto myslíš, že ti knihu vydá? Či si ju zafinancuješ sama? Kebyže píšeš len pre vlastné potešenie, OK, pekná záľuba, ale ty tu splietaš o sláve, takže treba myslieť aj na praktické veci

autor
29. apr 2024

@danica2711 netreba brať všetko tak vážne 🤗

h2
29. apr 2024

@reanda Ty si minule veľmi dobre poradila tie mená, doteraz sa smejem, keď si na to spomeniem. Nechceš aj tu poradiť? 😃

heni79
29. apr 2024

Ak knihu nedokážeš napísať sama, tak ju nepíš. 🤷 Neveríš sama sebe, nevieš vytvoriť postavy, ktoré by boli živými literárnymi typmi. Tvoríš iba figúrky a ešte potrebuješ k tomu pomoc. 😲🤔 Bude z toho maximálne „ženský román". Čiže, 👎

trema
29. apr 2024

podla mna sa vola Laura a chce studovat modne navrharstvo, teraz pracuje v nejakom nobl butiku ako dievca pre vsetko a ma naprd sefku.. a vo volnom case si sije oblecenie

maxalla
29. apr 2024
martinmmartin
29. apr 2024

Robi aio obsluha lanovky ponad rozkvitnutu luku. Chce studovat zmvetwrinu ale bojo sa ze pojde na prax na bitunok.

zafir01
29. apr 2024
reanda
29. apr 2024

@h2 na taku hlboku temu si netrufam 😀

belasy_motylik
29. apr 2024

Volá sa Stella, pracuje ako asistentka na veterinárnej klinike, cez voľný čas pracuje ako dobrovoľník na detskom oddelení v nemocnici 🙂

sun_shine_2020
29. apr 2024

Ucitelka v materskej skole 😊

surama
29. apr 2024

Diana a studuje psychologiu 🙂

petronelag
29. apr 2024

Len kto takú knihu vydá a z akých financii, ani neviem kto by si takú knihu kúpil.

janickacrazy
29. apr 2024

Dokonalá žena, ktorá nikdy neplače, nehnevá sa, nekriči, podľa mňa blbosť, lebo keď je teda taká nežná a ženská, tak určite občas plače do vankúša, keď jej napríklad ťažko ochorie nejaký psík alebo iné zviera. K žene patria aj emócie.

pralinka86
29. apr 2024

Isabella, dobrovoľnícka v utulku, ucitelka v ms

beata_k
29. apr 2024

Vola sa Helen, pracuje v pozicovni surfov a chce studovat oceanografiu aby pomohla zastavit klimaticke zmeny.

Dokonalost sama o sebe. Nemas zac. 😃😉

heln
29. apr 2024

vola sa Magdalena, pracuje v dedinskom obchode, kde vyklada tovar, miluje Annu zo zeleneho domu pretoze ma rovnako hlavu v oblakoch, chce studovat medicinu, pretoze chce pomahat ludom.

ekira1
30. apr 2024

Tak toto by som odložila po prvej strane i v 15tich rokoch. Dúfam, že to nie je hlavná hrdinka a dej bude I nejako zaujímavý, aby udržal čitateľa. Už len predstava na život s niekým, čo neprejavuje emócie okrem úsmevu a šťastia, až mi zimomriavky prebehli po chrbte..