Nepokazí sa svadobné víno?

8. apr 2022

Ahojte , nemám s tým žiadne skúsenosti, preto sa skúsim spýtať tu. Snáď mojou otázkou nikoho nenaštvem. 🙃 Jedna sa o malinkú svadbu (7 ľudí) a víno ako výslužku. Máme nakúpené zelené sklenené fľašky, dnes sme priniesli v 5L fľašiach víno že to prelejeme . Moja otázka znie že to víno sa nezkazi ? A korkové štuple sa mi podarí zatlačiť úplne ? Ďakujem

nevenka
8. apr 2022

A to ste nemohli kupit normalne vino v obchode? My sme na vysluzku vzdy davali tak.
Vino zo svadby, z hostiny, co ostalo, sa rozdalo blizkej rodine, kto chcel, to treba cim skor vypit.

kkovacovak
8. apr 2022

Ja ti nechcem kaziť plány ale ja ako milovník vína ti poviem že je to blbosť. Kúpte radšej nejaké víno normálne vo fľašiach ak to už musí byť. Takéto víno sa musí hneď vypiť a nie skladovať

autor
8. apr 2022

@nevenka no dali sme si spraviť etikety vlastne tak za to som to takto riešila

solange7
8. apr 2022

Otazkou nenastves urcite. Ale je to totalna blbost. Pre 7 ludi ste mohli kupit 7 flias vina. Ked to prelejes, tak sa to akurat tak sekne.

autor
8. apr 2022

Za to som to takto riešila lebo sme dali spraviť vlastne etikety a chcela som nech to je na čistej fľaške

autor
8. apr 2022

Dá sa niekde také víno kúpiť prosím ?

kkovacovak
8. apr 2022

Tak prelep pôvodné etikety svojimi 🤷‍♀️

autor
8. apr 2022

@kkovacovak tak sme to robili na krst a nevyzeralo to pekne

abigail88
8. apr 2022

@kkovacovak aj my sme to tak robili. Nakúpili sme normálne víno a potom etikety prelepovali našimi svadobnými. My napríklad máme vinotéku a čo sme dostali vína zo svadieb, tak máme odlozene na pamiatku už pár rokov

abigail88
8. apr 2022

No my sme pôvodne etikety strhli a dali naše....bola s tým robota na týždeň po práci (asi 60 fliaš) ale ľudia sa tomu potešili, tak to stálo zato 🙂

autor
8. apr 2022

@abigail88 nejaký tip ako to ide lepšie dole ? Či tak pod horúcou vodou ?

abigail88
8. apr 2022

No ťažko to išlo :( Doma nám hovorili, či nám šibe 🙂 Navlhcili sme to a potom lupali, trhali ..už je to pár rokov dozadu, ale pamätám si, že sme sa s tým potrápili...Ale tiež sme nevedeli, ako to vymyslieť...Keď sme to prelepili, tak to nevyzeralo pekne a ked sme si už sami predtým vyrobili etiketu, už sme to chceli mať naporiadok 🙂

kkovacovak
8. apr 2022

Vraj idú nálepky a etikety dobre dolu olejom. Naolejovať a potom oškrábať a malo by ísť dole aj lepidlo

autor
8. apr 2022

Dobré ľudkovia ďakujem

sisa_s
8. apr 2022

Kup si odstranovac etikiet v papiernictve, ide to lahsie ako sa babrat s olejom

paulinkaa2
9. apr 2022

My sme si vo vinárstve obj fľaše vína bez etikiet
2.50e flasa

cacianka
9. apr 2022

Ako odstrániť etikety a nálepky je tu veľa tém a návodov

keytinka136
9. apr 2022

Staci napustit vanu vlaznou vodou a flasky s vinom nechat odmocit. Po chvilke pojdu etikety uplne samucke dole. Utries flasky a nalepis svoje etikety. Nic tazke. My sme mali velku svadbu, vela vin a do 2 hodin som to mala hotove aj s etiketami, priveskom a odmocenim 😉

vikes
9. apr 2022

Mohli ste kúpiť domácu slivovicu, marhuľovicu- tie sa určite nepokazia.

lucia147852
9. apr 2022

Nám vo vinárstve nalepili na fľaše vlastne etikety. A to sme mali podstatne viac ľudí a vyslúžok a cenovo to bolo úplne v pohode.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuz1177
9. apr 2022

Ja som svadobne vino na vysluzky kupila priamo od vinara. Dohodli sme sa tak, ze ked bude flaskovat odlozi mi flasky bez etikety aby som si tam mohla nalepit svoje. Neviem odkial si? Kedze ja byvam v Pezinku, tu je vinarov vela a dohodnut sa da bez problemov.

basska_b
9. apr 2022

Toto sa zvykne robit kvoli financiam a ak sa to vino vypijr rychlo, bude to ok. My sme take vino nechali lezat par mesiacov, biele moc nepijeme a bol to strasny grc...

saxana000
9. apr 2022

Zalezi ako dlho ho budu mat doma my sme davali z vinarstva original pecatene v cistych flaskach s nasimi etiketkami a kto ho nevypil do mesiaca zacalo mu sumiet jedno sme si odlozili a otvorili na prve vyrocie a pili sme take jemne sampanske.takze ti nikto nezaruci ani ze to original flaskovane vydrzi..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. apr 2022

@vikes máme domácu už vypálený pripravenú aj to bude

autor
9. apr 2022

@viestta 14.5. a pôjde to len rodičom bratovi a kamoške. Ako ja som mala plány také že im to ostane na pamiatku vo vytrinke medzi ostatnými fľašami

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
9. apr 2022

veď víno je na pitie, a nehnevaj sa určite by som nemala vyloženú fľašu s vínom z bandasky niekde na poličke 🤦‍♀️
ako písali baby predtým, kúpiš fľaše vína aj bez etikety.

autor
9. apr 2022

No moja otázka znela či sa to pokazí, a už sa to tu začína veľmi zmudrovať. Tak ďakujem za diskusii spravíme to tak aby bolo dobre