Antidepresíva a víno

11. dec 2021

Ahojte, mám otázku. Viem že na SSRI by sa nemal piť ale môže alkohol. Myslite, že možné aj na SNRI ? Nie úplne sa ozrat ale dať si tak 2-3 poháre vina.

irusa
11. dec 2021

Čo viem ....Na žiadne antidepresíva sa neodporúča alkohol...

denda007
11. dec 2021

Raz som to skúsila, a požulo má ako pásku v magnetaku. Ja moc neodporúčam a mám aj dosť veľké okno 🙂 z malého množstva alkoholu

ella_price
11. dec 2021

Na antidepresíva sa nemôže piť alkohol z dobrého dôvodu, jednak môže tvoje stavy ešte zhoršiť a prehĺbiť. Také dva deci vína by nemali spôsobiť skoro nič. Inak to máš na každom príbalovom letáku.

julka828
11. dec 2021

Ja si dam hockedy a v pohode

allie458
11. dec 2021

Nie nemala by si na to pit. Na ziadne lieky ktore ovplyvnuju centralny nervovy system by sa nemal pit alkohol.

autor
11. dec 2021

Jasne že by sa nemalo, ako na každé lieky to viem. Ale keď si otvorím SUKL tak tam je napísané že sa to nijako neovplyvňuje. Tak som len chcela vedieť či pár deci vina neuškodí

autor
11. dec 2021

@julka828 no ja sa zatiaľ celkom bojím 😃 a keď tu vidím takéto odpovede tak neviem. Ale aj lekárka mi povedala, že kľudne môžem

stanulienkat
11. dec 2021

Tak 2-3 pohare su aj pol litra. Aj dost....

irusa
11. dec 2021

No 2-3 poháre...to máš vyše pol litra...tak neviem ...ja vypijem 2 dcl a mám dosť,víno je ťažké a to AD neuzivam

irusa
11. dec 2021

Jeden pohár cca 0.2 dcl fajn ,nie vyše pol litra

mpg
11. dec 2021

V každom príbalovom letáku pri lieku sa píše, či sa môže používať s alkoholom, ale hlavne u antidepresív je alkohol nevhodný, lebo znižuje účinnosť týchto liekov.
Ak už náhodou, tak nejaké 1dcl, že 4 dcl za týždeň neovplyvnia liečbu, ale určite nie 3 poháre za jeden deň. Poznala som zopár ľudí, ktorí sa týmto kombinovaním liekov na CNS a alkoholu stali takými troskami, že im potom nepomáhalo nič, ani lieky ani alkohol.

autor
11. dec 2021

@mpg ja ich beriem už pól roka, vôbec na ne nepijem. Raz som si dala na krste 2 poháre vina ale to som brala ešte aj neurol 0,5mg 2x denne a bola som veľmi unavená. Odvtedy nič, kamarátka ma oslavu tak by som si tie 2 poháriky chcela dať.

autor
11. dec 2021

@mpg tak som len chcela, ze ako to pôsobí keďže vôbec neviem. Určite nie pravidelne a veľa piť

ndrag
11. dec 2021

Sorry, ale to ide niekto nutit pit, ked vobec rozmyslas nad tym, ze si das na lieky 2-3 pohare vina? To nieje vobec malo. Preco proste neodmietnut a dat si nieco bez alkoholu?

autor
11. dec 2021

@ndrag nie nikto ma nenúti 😃 ale tiež si nemyslim, že kvôli tomu že beriem lieky už doživotne nemôžem ani trochu vina

zuzi56
11. dec 2021

Ja si tak raz v roku vypijem, ale tak, že neviem ani ako sa volám 🤣🤣🤣, inak vôbec nepijem.
Mne to práve pomôže ako keby úplne vypnúť mozog, a ma to pre mna pozitívny účinok.
No ale čo vraví pečeň neviem 😂

julka828
11. dec 2021

Mne moja aj ked som jej priznala ze som sparala pol litra fernetu povedala ze nemala by ste ale inak z toho vedu nerobila. Len pozname ako tie lieky sa zle znasaju z alkoholom ale ja si dam hockedy a ziadny problem nemam neobmedzujem sa ked je oslava alebo nejake posedenie

euka210
11. dec 2021

Na lieky ziadny alkohol to vies....a zase ked ad beries asi rano, naobed a vino vecer, tak obcas moze...ja tiez nemozem odolat varenemu vinu na Vianoce a 1x si doma urobime

vanda323
11. dec 2021

A musíš si ho dať? Inak existuje aj nealko vínko Hubert ma

tepka
18. máj 2023

Myslím že dva poháre či dve pivá ok