Mazanie starých diskusií

tinki
10. júl 2012

Ja si myslím, že je tu mnoho opakujúcich sa tém a prečo? Pretože v starých, hlavne ak je tam veľa strán, sa nikomu nechce listovať..A okrem iného, je tam, tak ako v každej téme, veľa strán o tom, ako medzi sebou mamičky "diskutujú", alebo sa presviedčajú o svojej pravde..Takže ak chcem niečo nájsť, tak musím dlllllllho listovať a väčšinou sa nedozviem nič...
TAkže preto si každý otvára svoju vlastnú tému, lebo dostane odpoveď priamo k sebe a nemusí tu trčať dve hodiny hľadaním uspokojivej odpovede..
Preto si myslím, že by sa mali staré a dlho nepoužívané témy VYMAZAŤ...Tak predídeme tomu, aby zamikali nové otázky, alebo nám odporúčali linky na podobné otázky, ktoré sme si vytvorili..
A prečo? Pretože my mamičky, ak máme čas a deti nám spia, len tu sedíme a čakáme na každú novú tému, aby sme si mohli niečo napísať, niekomu poradiť, alebo sa "pohádať".. 😀 ....ruku na srdce..však je to tak...
Je to náš relax...
TAkže toto je môj návrh na zlepšenie...zmazať témy, do ktorých sa nepripája nikto dlhšie ako týždeň......
Kto je za?

simsalabim
10. júl 2012

MOzno dlhsie ako tyzden je prilis kratka doba, ale tiez som za mazanie starych diskusii...mozno ak su neaktivne 2-3 mesiace...

tinki
autor
10. júl 2012

môžu byť aj 2 - 3 mesiace... 😉

danu
10. júl 2012

Stare diskusie sa priebezne mazu, ale nie je dobre, aby temy, do ktorych sa nezapoji, resp. nenapise niekto tyzden, ako si navrhla spravne. Vela uzivateliek si najde dobre mienene rady, ktore su napisane v starych diskusiach, i ked uz nie su aktualne.
Ked sa niekomu nechce listovat v starych temach, moze ju obnovit svojim prispevkom, otazkou a diskusia dalej pokracuje.
Skus si napriklad predstavit, ze denne sa napriklad 10 mamiciek opyta na tu istu vec a zalozi kvoli tomu diskusiu. Uzivatelia sa nebudu vediet orientovat a nebudu vediet, do ktorej temy maju odpovedat, resp. ich nebude bavit citat tie iste temy dokola. Napriklad diskusie typu Som tehotna? Kolko spapa 5 tyzdnove babatko, kolko spapa 6 tyzdnove babatko a podobne.

afrika
10. júl 2012

@tinki ja rada listujem v starých diskusiách a hľadám odpovede na moje otázky 😉

1234lubka
10. júl 2012

podla aj mesiac je postacujuci....aj ja som chcela otvorit diskusiu a ma odkazali na linky z roku 2007...milion stran..kto ma v tomk listovat? brala by som keby aurorke neaktivnej diskusie prislo upozornenie ze jej diskusia je dlho nekativna nech stym bud nieco robi alebo sa vymaze

hradnapani
10. júl 2012

ja by som uvitala nejaky kompromis. Mozno zamknutie. Pretoze ja som nasla vela uzitocneho aj v neaktivnych diskusiach.
Ale take co maju 300 stran, tam precitam prve dve strany a koncim... 🙂 Ale zase na druhej strane, vzdy je moznost tie stare diskusie obnovit, aj ked sa odpovede budu opakovat. Ale vsimla som si, ze ked niekto chce aj obnovit staru diskusiu, tak reaguje velmi malo ludi...
tak neviem, ale nemazala by som, ved co ak...

bodka13
10. júl 2012

@tinki nesúhlasím....je tu množstvo tém,ktoré ožili aj po viac ako roku a mnoho mamín tam našlo radu ....keby viaceré používali vyhľadávač a už do založenej diskusie pridali svoju novú otázku,objavila by sa táto téma medzi práve diskutovanými a neupadala by do zabudnutých ....lenže tu (na MK) je problém aj ak nepríde odpoveď do 5 minút do založenej diskusie =tak rýchlo založíme novú presne tú istú otázku a poistíme sa aj diskusiou 😉
Kto chce svoj problém naozaj riešiť nevadí mu prelúskať aj viac starších tém 😉 🙂

lentilka29
10. júl 2012

@tinki

par mesiacov a potom nech ich zmazu by som navrhla....4 mesiace je tak optimalne,tema este nestihne zosediviet. 🙂 🙂 🙂 🙂

kris557
10. júl 2012

@tinki aj ja som za tiež sa mi nechce hľadať odpovede na moju otázku 1000 strán dozadu 😒

masinka
10. júl 2012

suhlasim s @hradnapani ... nemazat, maximalne ked-tak zamknut. Casto sa da nieco rozumne najst podla vyhladavaca, alebo aj google vas hodi na konika 🙂
a je tu plno "sezonnych" tem - napr. o roznych hoteloch, cestovani s detmi... tie ficia hlavne cez dovolenkovu sezonu, v zime napr. apratmany v Taliansku alebo v lete lyzovacku v Dolomitoch nikto riesit nebude.... a vazne by bola skoda keby bolo treba taketo temy zakladat kazdy rok odznova.....

mozno este tak tie temy typu : som tehotna....? by som po 9 mesiach zmazala ;-D

tinki
autor
10. júl 2012

@danu áno, súhlasím, ale to už by tu bola nová téma, kde by sa dalo zapojiť...píšem kvôli tomu, že ak som potrebovala niečo poradiť, našla som si nejakú starú tému, napísala som do nej, ale nikto na ňu nereagoval..a myslím,že preto, lebo nebola zaujímavá..a nebolo pri nej červeným označené "nová"
Ja súhlasím s kompromisom, lebo sú témy, ktoré sú "in" a tie by bolo zbytočné odstraňovať...
@bodka13 A takisto nehovorím o tom, ak niekto za 5 minút vytvorí 3 rovnaké otázky...Zasa ja pri svojich deťoch nemám toľko času, aby som listovala niekoľko strán...nemôžem si to z časového hľadiska dovoliť...hlavne ma vytáča, keď pomedzi riešenie problému musím čítať urážky a osočovanie..

bodka13
10. júl 2012

@tinki 3 rovnaké témy za 5 minút bol jeden z príkladov....niektorým sa nechce zapojiť ani do diskusie vytvorenej pred týždňom hoci je v nej možno 10-20 odpovedí,čo teda na čítanie nie je veľa 😉
...a čo sa týka toho prispievania a čítania diskusií: o Chorvátsku sú tu dve staršie a myslím,že dosť aktívne témy,ale teraz v dovolenkovom období som si všimla minimálne 5 nových otázok/ diskusií Kam s dieťaťom do Chorvátska; poraďte dobrý hotel, kde sú pieskové pláže atď ....toto ja volám lenivosť a pohodlnosť -nebudem čítať,ani sa nespýtam v rozbehnutej téme,odpovedajte priamo mne ....a to zase nebaví mňa 😉

ani3012
10. júl 2012

a čo tak označiť diskusiu,do ktorej sa prispelo po dlhšom čase ako "obnovená" ? 🙂

mandragora22
10. júl 2012

pripajam sa. nasla som mnozstvo diskusii s podobnymi nazvami, ked som riesila svoj problem, mozno 4-5 diskusii sa tykali toho problemu, vsetky boli stare. posledne prispevky boli z pred vyse roka, dokonca rekord bol takmer 3-rocny prispevok!! oslovila som tam tie baby, ale nikto sa mi vtedy neozval, zrejme tu uz ani nechodia, mozno maju nove nicky, mozno boli bloknute, co ja viem? ale skutocne...niektore diskusie su priiiiserne stare a radu tam nedostanem, ani sa velakrat nedocitam, lebo boli dajme tomu uz tak tie diskusie "rozbehnute", ze sa tam tie zeny uz bavili davno o niecom inom... ved vieme, ako to chodi. zacneme k teme a prejdeme dalsimi 7 temami a clovek sa potom v tom uz straca 😕

danu
10. júl 2012

@tinki Suhlasis s kompromisom pri temach, ktore su "in". Lenze ako to vyselektovat? Pre teba su in temy ine ako napriklad pre dalsiu uzivatelku a dalsiu. To sa neda takto brat.
Ako som pisala, stare temy priebezne mazeme, a niektore, ktore su zaujimave, resp. je tam vela uzitocnych rad nechavame, aby mohol uzivatel zadat novu otazku.
Ako pisala aj napriklad @masinka v zime mame zmazat temy typu Chorvatsko, Grecko, Turecko, len preto, ze niekto tam niekolko mesiacov nenapise?

katren
10. júl 2012

aj ja suhlasim s @hradnapani 😉 staci zamknut, nie mazat....aj v starych temach sa daju najst dobre rady 😉
@masinka podla mna sezonne diskusie sa budu zakladat stale, nikto si nevyhlada, ci sa take nieco nahodou neriesilo 😅
@tinki neviem, ja si myslim, ze ak mamina tak surne potrebuje pomoc, najskor si vyhlada co najviac infosiek a potom bude zakladat diskusiu a "cakat" na odpovede, ci??? 😕

tomika
10. júl 2012

@tinki máš pravdu,su tu aj roky staré témi,a ak tam napišem lebo mám otázku,nikto mi neodpovie..Tak aspoň mohli by zmazať také kam 1 rok nepiše nikto..

katren
10. júl 2012

@ani3012 dobry napad 😉

mandragora22
10. júl 2012

@tinki mazat temy, kde sa nezapajaju dlhsie ako tyzden....ano, pokial su to temy typu: jozinko, cize niekto ma nejaky svoj konkretny problem, ktory si on sam vyriesi mozno za den-dva a tema tam potom zbytocne trci. su vsak temy, napr. porodnice v konkretnych mestach, ci regionalne temy, ci temy "rovnaky termin", kde je sanca, ze sa vzdy niekto este prida alebo si aj po roku precita nieco uzitocne. ale temy, kde riesime smiesny osobny problem, ktory patri viac-menej do pravnej poradne, ci na socialny urad... tak tam ano. ak sa neprispieva, bolo by dobre premazat

cicimon
10. júl 2012

priklad... ja som si precitala celu temu o strabizme zalozenu v roku xy kedze to bolo od jesene pre nas aktualne... keby sa vymazala a mala by som zalozit novu tak neviem, ci by niekto napisal resp by som si precitala tolko ako bolo tam, kedze to nie je taka tema, ktora sa tyka vacsiny ludi

takze skor by som zatvarala mala temy ako bolo hore spomenute... moze 5,6,7, tyzdnove, mesacne dieta to a to/// a pod

katren
10. júl 2012

@tinki
@bodka13 kocky, nemusime chodit tak daleko....... len cez vikend 5 diskusii ohladom vyrazok a potniciek.....to si myslim, ze tie rady si mohli aj vyhladat a precitat, nie??? urcite tam nebolo 300 stran odpovedi na citanie 😉

tinki
autor
10. júl 2012

@katren @katren no ja to tak robím, ak mám teda čas, pozriem, pohľadám...
ale mnoho mamičiek to nerobí...
A zasa, ako som písala, veľa mamičiek chce poradiť, chce vyjadriť svoj názor, teda mnoho mamičiek si chce niečo napísať, no a do starej témy......tam by sme sa len opakovali a to by už nebola žiadna zábava... 😉 😀

cicimon
10. júl 2012

@katren @katren tak s poslednym nesuhlasim podla toho co tu vidim, lebo to vyzera, ze niektore maminy ktore maju nejaky surny problem radsej zalozia novu temu akoby mali hladat... lebo je to surne 😲 😲

mandragora22
10. júl 2012

@katren ano, su to fakt tak smiesne problemy, ktore sa daju bez problemov riesit vygooglenim, ci navstevou poradne. ja ti tak napisem, ze ked malo dieta 6.chorobu, ja som sa nepytala tu, na konovi, lebo odpovede typu: mozno je to to a mozno je to hento som nepotrebovala. potrebovala som najst konkretne obrazky a priznaky a sama som zistila, ze je to 6.choroba. potom som s kludom zasla k dr.,ktora mi to potvrdila, poradila a bolo vybavene.. takze ako uvadzas, tolko tem s rovnakymi problemami a stejne to tu tie zeny velakrat nevyriesia. alebo temy: spinim a som v 3. mesiaci. spinim a som v 6 tyzdni. spinim.... a spinim.... proste VZDY jej baby napisu, nech ide do poradne, za gynekologom, a fuuuuuuuurt sa tu tie temy vynoria nove a nove a zrejme sa ani nepremazu 😀 😀

hajanka
10. júl 2012

@tinki nesuhlasim, v starych diskusiach je mnozstvo cennych rad a kazda si z nich nieco vyberie
ja som za mazanie novych opakujucich sa diskusii, rovnako to hovoria aj pravidla fungovania tejto stranky!

mandragora22
10. júl 2012

@cicimon ano, presne. su naozaj temy "k veci". a tam to treba ponechat, lebo rozne choroby a problemy a vykyvy vyvoja deti su skutocne veci, ktore sa nemenia a tie choroby maju rovnaky priebeh aj po niekolkych rokoch..

mandragora22
10. júl 2012

@hajanka no ved mam pocit, ze v tomto sme sa tu zhodli viacere, mozno i vsetky, len kazda to napise "svojim jazykom" 😀

katren
10. júl 2012

@cicimon ale vies, ked je to surne, neriesim to na internete, ale tam, kde mi pomozu hned... /myslim tym lekar atd/ take surne som myslela 😉

hajanka
10. júl 2012

@tinki ak nie je cas na studovanie tak to napis do fotoblogu, vzdy sa tu najdu ludia co poradia

katren
10. júl 2012

a kocky, ruku na srdce.....aj tak sa tam potom preberaju sprostosti a nic k teme 😅 😀 😀 😀 😀