Maminky - nákupné maniačky

babyliss
15. jún 2016

Viete, veľakrát sa pozastavím nad vašimi albumami, v ktorých máte oblečenie svojich detí. Ja to chápem, že sa chcete pochváliť aké pekné máte 😉 Deťúrence sú fakt krásne, dievčatá aj chlapci. Len ja sa na to pozerám z dvoch strán. Jednou je že nie je veľa maminiek, ktoré si môžu dovoliť taký luxus. Niektorým to musí byť fakt ľúto (ale beriem, že je to na každom, ako si to zariadime, tak máme). To je jedna vec. No ale čo ma najviac "štve", je že aký príklad dávame svojim deťom. "Keď sa krásne oblečieš budú ťa všetci obdivovať" ??? Alebo že lacné veci nosiť nebudú, len samé značky. Potom nám vyrastá generácia arogantných detí ktoré si nevedia nič vážiť. Ja si myslím, že toto vôbec nie je dobré pre nikoho. Ani pre deti, ani rodičov ani celú spoločnosť. Prepáčte za tento výlev 🙂 ale napadlo ma to aj preto, že dnes šla dcéra (druháčka) na výlet a dala som jej 5 € nech si niečo kúpi, a ona na mňa že to je málo,lebo na minulom výlete mali niektoré deti aj 20 €. Tak toto je na mňa dosť, aby som takto rozmaznávala deti. A keď budú mať 18 tak im budeme kupovať autá, byty, domy??? Má ešte niekto podobný názor alebo to som len ja z doby kamennej?

acer11
15. jún 2016

aj ja som 😀 ak ťa to poteší,ale obávam sa,že s tým nič neurobíme 😖

janickacrazy
15. jún 2016

@babyliss tak vieš, toto je ťažko hodnotiť, každý má iný príjem a čo sa zdá jednému veľa a drahé, druhému príde normálne, ja sa nato tiež pozerám trochu inak odkedy sme stavali dom, brali hypotéku, tak som prestala kupovať kadejaké blbosti nepotrebné a zistila som, že koľko som predtým utrácala zbytočne, ja mám na toto taký názor, že občas deti vyfintím, ked niekam ideme, ale na bežné dni je im najlepšie v teplákoch a mikine, zase je blbosť obliekať do značkového na ihrisko a okrikovať, že nechod do piesku, lebo sa zašpiníš, no nie?

babyliss
autor
15. jún 2016

@acer11 veď toto. Nič s tým neurobíme 😉 len som sa tak zamyslela....

bajana
15. jún 2016

@babyliss ja som podedila komplet celú výbavu, kúpili sme akurát topánky... nepáči sa mi fintenie a stajlovanie detí, zdá sa mi to ako zbytočne vyhodené peniaze, keď tak rýchlo rastú a aj tak z toho nič nemajú - teda keď sú malé...ale albumy tu na MK sú mi ukradnuté, nepozerám si ich, už vôbec mi nie je ľúto, že moje deti také oblecko či hračky nemajú. Našťastie žijeme v malom meste, kde nie je veľa takýchto mamičiek a detí, takže ich reálne ani nestretávam. Tiež nie som spokojná s dobou, v ktorej žijeme a ktovie, v akej dobe raz budú žiť naše deti....

babyliss
autor
15. jún 2016

@janickacrazy ono je asi na každom ako to berie. Ja mám na to aby som im kúpila drahé veci a dala 20 € na výlet. Ale nechcem. Keď sme boli malí tiež nám rodičia nedávali bez rozmyslu, aj predtým boli jedni chudobnejší a jedni bohatší. A preto si viem tie peniaze vážiť. Aj keď od niekoho niečo dostanem, hoci aj čokoládku od babky na narodeniny 🙂 a to zas nie som taká stará, mám len 26. 😉 A to teraz sa niekomu nepáči keď ho babka obdaruje piškótami alebo svokra topánkami 😀 To potom bude už len horšie. Zachvíľu budú témy, že mama mi darovala FORD a ja by som chcela Mercedes. 😀 😀

babyliss
autor
15. jún 2016

@bajana mne to nevadí že obliekajú svoje deti ako modelov, je to pekné, čo si budeme hovoriť. Ale nemusia to sem dávať, aby každý videl na koľko máme. A tiež to nie je dobré pre deti, lebo potom si nevedia nič vážiť.

bajana
15. jún 2016

@babyliss mne to tu nevadi, vsak sme dospele a nech si to kazda v hlave zrovna po svojom...mne rozum stoji nad inymi vecami - zverejnovanie vysostne intimnych fotiek...nechapem, co vedie zeny k tomu, aby to robili