Je potrebné nechať umývačku po dokončení vyvetrať?

14. jan 2021

Ahojte prvy krat som dnes pouzila umyvacku riadu, predtym som umyvacku este nemala, nejak mi to nechybalo a nepotrebovala som ju mat. Po skonceni umyvania a otvoreni umyvacky bola umyvacka aj riad, samozrejme, horuci. Chcem sa opytat treba nechat umyvacku otvorenu vyvetrat? Mam vstavanu. Pripadne mate este nejake uzitocne rady a tipy? Dakujem.

danica2711
14. jan 2021

áno, naša po skončení umývania "piští", kým jej nepootvoríme dvierka

janci05
14. jan 2021

Ja hneď po doumývaní otvorím a nechám aj s riadom poriadne vyvetrať a vyschnúť. Inak tam nový špinavý riad začne plesnivieť.

autor
14. jan 2021

@danica2711 aj ta nasa, ja som ju otvorila ale myslela som skor, ze ci dajme tomu ked vyberiem riad ci ju treba nechat vyvetrat alebo sa moze zatvorit

tyrkysova_kobyla
14. jan 2021

Ja som nikdy nenechala otvorenu umyvacku a zatial v pohode, nikdy mi nesmrdel ani riad ani umyvacka 🙂

sabinkabublinka
14. jan 2021

Ani ja neotváram.Vyschne vo vnútri a pekne vonia- nič neplesnivie

letfenixa
14. jan 2021

Tak ako práčku aj umývačku nechávam pootvorenu.

3petka
14. jan 2021

Ja som sa tiež naučila po umyti hneď otvoriť. Pekne poschne všetko, napr plasty.

miriam_s
14. jan 2021

Nejako špeciálne ju nevetrame, vyvetrá sa kým ju vyložíme 🙂 akurát je dobre raz za 3/4 týždne zapnúť program na čistenie umývačky s špeci tabletami na to určenými... A ak máš keramické nože, nedávaj ich tam, otupia sa a je väčší problém ich nabrusit znova

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hastrmistr
14. jan 2021

Keď do umýva tak ešte 15min zavret nechat a potom otvoriť nech riady vychladnu

nikadamko
14. jan 2021

Naša umývačka nedava žiaden signál ked dokončí umývanie, riad mozem mat aj den po umytí uzavretý v myčke a nič mu nie je

hanah3007
14. jan 2021
Používateľ hanah3007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hanah3007.

Umývačka by sa nemala otvárať pokým je horúca a a ide z nej para. Poškodí to pracovnú dosku, poprípade môžu napučať okolité skriky.
Ja ju nenechávam pootvorenú nikdy, iba keď ideme na dovolenku.

h2
14. jan 2021

Mám umývačku, ktorá sa ku koncu sama pootvorí, asi tak 7 minút pred koncom programu. Takže asi by sa mala nechať vyvetrať.

tanapeta
14. jan 2021

no asi treba, naša sa automaticky otvára sama, keď doumýva

gabriela_obzerova
14. jan 2021

@h2 to je zaujimave. Mne stolar, ktory robil kuchynu vyslovene povedal, ze ju nemam otvarat za horuca, ale cca 15 min pockat, lebo to ma zly vplyv na skrinky a pracovnu dosku

tanapeta
14. jan 2021

@gabriela_obzerova ja mám normálne na to prispôsobenú skrinku a aj pracovnú dosku zospodu, kvôli otváraniu umývačky. Mám tam zospodu taký plast, nie drevo na tej časti. Tak mi to namontovali, keď sme kuchynu dali urobiť

h2
14. jan 2021

@gabriela_obzerova Neverím, že kvalitnej doske a dvierkam ublíži jeden obláčik pary, ktorý odtiaľ vyjde. My máme túto umývačku od leta, predtým sme mali takú, čo to nerobila. Zatiaľ som si na doske, ani na dvierkach susedných skriniek nič nevšimla. (Pracovná doska je laminát, dvierka masívne drevo. Umývačka je Elektrolux.)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreagartnerova
14. jan 2021

Naša sa sama pootvori keď doumyva, máme ju rok a všetko ok.

h2
14. jan 2021

@viestta Bože, nestraš ma! Dúfam, že nám sa to nestane.

andrea_82
14. jan 2021

Nasa umyvacka sa tiez sama automaticky otvori. Nechavam ju stale pootvorenu, tak isto ako aj pracku. Vo vnutri tych trubiek je vlhkost, podla mna nie je dobre ju tam "dusit". A k umyvacke sme mali pribalenu foliu, ktoru sme nalepili zospodu kuchynskej dosky, aby jej para neuskodila.

danica2711
15. jan 2021

ja mám už tretiu umývačku a ku všetkým sa chovám rovnako - piští ši nepiští, pootvoríme či nepootvoríme dvierka (keď nepočujeme. má smolu, ale aj tak nás miluje a verne slúži), po umývaní nijako špeciálne nevetráme, veď sa vyvetrá pri vyberaní riadu, občas je otvorená, občas zatvorená... a nikdy nič neplesnelo ani nesmrdelo, ani drevo okolo nepuchlo, proste žiadne katastrofy