Umývačka riadu - nedopatrením naliaty olej namiesto leštidla

sovica
26. apr 2023

Kočky, dajte tip, ako by ste vyčistili nádobku na leštidlo v umývačke riadu resp. čo by ste spravili?
Manžel nedopatrením nalial do nádobky na leštidlo použitý rastlinný olej. Nikdy túto činnosť nerobí. Nepozrel sa a namiesto leštidla zobral nádobu s olejom🙈 Áno, čiastočne je to aj moja chyba, lebo ja som do prázdnej nádoby od leštidla liala starý použitý olej a neupozornila som ho na to (ináč, nádoby nie sú rovnaké, tá správna je priesvitná, tá, kde bol starý olej je modrá). Teraz to "hádže" na mňa, že som mu to mala povedať. Fakt sa normálne starám o umývačku ja, dopĺňam, čo treba, čistím, vyberám a dávam umývať riad na 95% ja. Preto mi ani nenapadlo ho na to upozorniť. Teraz som, samozrejme, na chybe ja😈
V každom prípade, čo by ste robili, aby ste odtiaľ ten olej dostali von? Ja som navrhla dať prípravok na čistenie umývačky a nechať otvorenú nádobku na leštidlo, nech sa lepšie a rýchlejšie premyje. Manžel to tak nechcel, že keď je už umývačka plná, tak dáme tabletku a teda, že tú nádobku necháme otvorenú. Spustili sme program na 60°C. Viem, teraz musím len počkať, ako to bude vyzerať po skončení programu. Ale ak máte nejaký iný tip, sem s ním. Ďakujem😉

anjelicek26
26. apr 2023

ja by som to striekackou vycucla a nie ze zapnut...

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
26. apr 2023

Nechápem,čo riešite....nechaj otvorenú nádobku na lestidlo a pár krát to pustite normálne s riadom a tabletkou.Normalne sa to umyje.Toho lestidla sa tam zas nevojde pol litra.Par cyklov a bude to ok.

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
26. apr 2023

pozri si youtube navod ako vybrat dispenzer a vycistit podla znacky https://www.google.com/search?q=dishwasher+rins...

syslik81
26. apr 2023

@martinq54 a kde akoze to lestidlo je? v nadobke nevylieva to len tak do tela umyvacky 😀

luccija
26. apr 2023

@martinq54 my máme nádobu, ale nepoužívam to.Mam z toho husiu kožu, keď chytím taký pohár🙂

sovica
autor
26. apr 2023

Ďakujem za každú radu a pridávam info. Umývačka umyla riad dobre, na dotyk nie je vôbec mastný a na pohľad vyzerá úplne čistý. V tej nádobke na leštidlo ale ešte nejaký olej ostal😠 Asi fakt najlepšie bude, keď to odtiaľ skúsim "vycucnúť", ako si poradila Ty @anjelicek26. Teba tá kreativita neopúšťa ani pri oprave/čistení domácich spotrebičov👍 Striekačku som doma našla, ale ten "dzindzík" je veľmi krátky, potrebujem aj ihlu, ktorú doma nemám. Musím zajtra skočiť do lekárne, snáď mi to normálne predajú.

luxus10
26. apr 2023

@sovica pocuj olej akurat tak dobre premasti loziska a nemalo by sa nic stat... vycucni co sa da, mozno vam bude umyvka menej hucat...🙂

lija22
26. apr 2023

no tohto sa aj ja bojim, ze sa mi raz stane, pripadne dam olej do konvice miesto octa 😃