Existuje nealkoholické víno?

hruska91
28. jún 2023

Ahojte viem že je to trápne- som tehotná v 21.tt a mám strasnu chuť na vino. Neviete či existuje nejaké nealko vino? Vino ani bežne nepijem, ani iný alkohol, ja neviem prečo, no už asi týždeň mám chuť :D a chcela by som si ho vziať na dovolenku. 😅 dá sa niekde kupit? Existuje to?

maca1984
28. jún 2023

áno, existuje. Hľadaj dealkoholizované víno

kvetinka75
28. jún 2023

áno

sajmonka_1216
28. jún 2023

ja som tiež hľadala, ale ani jedno nebolo 0,0% ... všetko bolo 0,5 napr. a pod..
ale tak trochu by ti nemalo uškodiť

biaa
28. jún 2023

@hruska91 anooo v hoteli sme ho bezne mali keď sa organizovali svadby a podobne 🙂)

selest
28. jún 2023

Hubert ma dobry nealko sampus, vina mne nechutili

h2
28. jún 2023

@selest Ten som pila a bol fakt výborný.

athena27
28. jún 2023

@hruska91 nealko šampanské je výborné

o__o
28. jún 2023

Existuje google

nanulka24
28. jún 2023

Ja si kupujem Carl Jung Merlot. Sú kadejaké, ružové, biele, červené. Dealko vína som už videla aj v Bille

85miska
28. jún 2023

@hruska91 odporúčam matyšák je sladké ale dá sa s vodou zriedit. Je biele aj červené

lejllamt
28. jún 2023

@hruska91 poznám niečo, čo sa volá Bobulo....https://akevino.sk/karpatska-perla-bobulo?gad=1...

jankalukasova
28. jún 2023

Áno, najradšej mám značku Appalina. Mávali v Tescu. Biele, červené, ružové a šumivé.

jana0215
28. jún 2023

Aj Hubert je nealko. 🙂

petronellla87
28. jún 2023

@hruska91 ano ale vobec nechuti ako vino😂

jamimo
28. jún 2023

@sajmonka_1216 trochu by nemalo uškodiť? Koľko je trochu? Toto mi hlava neberie, sorry 🤷‍♀️ Placenta, plod, nedokáže odbúrať a štiepiť alkohol!!! Dovzdelaj sa prosím, prečítaj si niečo o FAS,
(fetal alkoholový syndróm) choď sa na tie deti pozrieť do DD.... Ak ti docvakne, hneď ťa ten pozitívny vzťah k alkoholu prejde🤦‍♀️
https://www.zdravotnickydenik.cz/2014/10/alkoho...
https://www.wikiskripta.eu/w/Fetální_alkoholový...

tiezjedna
28. jún 2023

@jamimo človeče, ja som nebola striktne nealko ani u jedného zo svojich troch detí a div sa svet, to najstaršie hovorí 3 jazykmi plynule, študuje Karlovku v Prahe a dve mladšie vypadajú ako premianti svojich tried celkom zdravo i po fyzickej stránke 😎 Odporučila by som nedémonizovať ani nepreháňať👍

jamimo
28. jún 2023

@tiezjedna nedémonizujem, ani nepreháňam. Od FAS tú máme odbornú komunitu z oblasti perinatálneho a prenatálneho vývoja, gynekológov, adiktológov, pediatrov, z oblasti detskej neurológie, pedopsychiatrie, psychológie, špeciálnych pedagógov... To, že tvoji potomkovia sú zdraví, nemení na fakte, že alkohol v tehotenstve je absolútne tabu! Ak počujem, čítam... "ále, veď za pohárik môžeš..." nedokážem to pochopiť, aj keby som hlavu ako glóbus mala.
PS: Etylalkohol je prokázaný teratogen, který nepříznivě ovlivňuje vývoj plodu – a to po celou dobu těhotenství. Syndrom popsali jako samostatnou klinickou jednotku Američané Jones a Smith roku 1973.
Teratogenně ovšem působí i jednorázový příjem většího množství etylalkoholu (večírek, oslava). Navíc neexistuje všeobecně uznávaná "bezpečná dávka alkoholu" v těhotenství – proto je nejlepším doporučením pro všechny těhotné nepít alkohol vůbec. Z tohoto pohledu je problematických hlavně několik prvních týdnů těhotenství, kdy žena o své graviditě často ani neví. Etylalkohol však působí patologicky po celou dobu gravidity, nejen v prvním trimestru.
Zdroj: WikiSkripta
PS 2: FAS má mnoho podôb a variácií. Nie na každom dieťati je viditeľný, môže sa prejaviť rôzne, aj v období adolescencie alebo dospelosti. Napr: osobnostnými nepriaznivými črtami, OCD, sklon k závislostiam, neschopnosť zaradiť sa do života, toxické vzťahy, sociálno-patologické javy....

sajmonka_1216
29. jún 2023

@jamimo mne to nemusíš vysvetľovať, ak si dobre prečítaš komentár, tak v ňom píšem, že ja som tiež hľadala nealko, ale ani jedno nealko nebolo, hoci to tam bolo napísané... za celé tehotenstvo som nemala ani kvapku alkoholu... mňa poučovať nemusíš.. každá je zodpovedná sama za seba a za svoje dieťa...
určite je rozdiel byť alkoholičkou, opíjať sa a piť tvrdé, ako si niekto dá pohár vína za celé tehotenstvo...

jamimo
29. jún 2023

@sajmonka_1216 citujem:"ale tak trošku by ti nemalo uškodiť" Koľko je tá "bezpečná troška"?Decko, dve? Reagovala som na tvoje pozitívne vyjadrenie k alkoholu... nepoučujem...Písala som fakty a objektívne vyjadrenie, tak si predstavujem diskusiu. Ak by si ty čítala s porozumením, tak by si pochopila, že ani pohár vína nie je v poriadku. Pekný deň prajem.

hefo
29. jún 2023

@jamimo Zas to toľko netreba hrotiť, 0,5 % bude snáď aj v jemne skysnutom ovocí...

jamimo
29. jún 2023

@hefo nehrotím, pointa zjavne uniká...

sajmonka_1216
29. jún 2023

@jamimo mala by si sa ukludniť a nechať to na každého zodpovednosti.. či si dá deci, či dva... každý vie, že alkohol nie je dobrý v tehotenstve, nevynašla si teplú vodu..
a ked sa oháňaš čítaním s porozumením, tak by si si všimla, že autorka sa pýta na nealko víno... pričom som jej vravela, že ani to nealko nie je nealko... čiže určite som jej nepovedala, že trošku jej neuškodí a nemyslela som pritom domácu 52ku..
pôvodná otázka bola o niečom úplne inom, takže tento tvoj výstup je tu zbytočný

jamimo
29. jún 2023

@sajmonka_1216 vždy píšem slušne a k veci. Aj tebe. Citujem:"ale tak trošku by ti nemalo uškodiť" Reagovala som hlavne na to...
Jediná "poštípaná" s horkou slinou si tu ty. Ja som absolútne kľudná. Ešte raz, pekný deň prajem...

vroni
30. jún 2023

@jamimo, odpovedás možno slušne, ale obsah je fanaticky. Predpokladám, ze žena, ktorá sa pýta na nealko víno si nechce dať zo tri fľašky ale jeden pohárik. Čiže množstvo, ktore obsahuje alkoholu asi toľko ako sirup proti kaslu, mnohe liečivá, sirupy a dokonca aj niektoré sladkosti. FASom síce všade nadšene strašia, ale pre istotu sa výskumy nerobia, aby sa nedaj boh nezistilo, ze množstvo alkoholu x je neškodné a y už nie. Takže áno, je rozhodne ideálne vzdať sa akéhokoľvek alkoholu počas tehotenstva. Úplne bez debaty. Ale tiež sa nič nestane, ak si dám pohár vina ci piva a ešte k tomu nealkoholického (tvrdý alkohol ani kvapku, tam je vysoká koncentrácia v malom množstve). Samozrejme, ze nie denne.

jamimo
30. jún 2023

@vroni keď myslíš, že fanaticky píšem, tvoj názor, ja som svoj odôvodnila. Ak tomu nechceš rozumieť tvoja vec. Ak si myslíš, že si väčší odborník ako odborná verejnosť, gratulujem! Teba citujem : FASom síce všade nadšene strašia, ale pre istotu sa výskumy nerobia, aby sa nedaj boh nezistilo, ze množstvo alkoholu x je neškodné a y už nie. 🤦‍♀️ FASom nadšene strašia? Ako si predstavuješ výskum? Ulievať výskumným skupinám alkoholické nápoje? Placebo? Aká výška promile? V ktorom týždni, trimestri? Určité výskumy sa nevykonávajú a to z dôvodu etického, humánneho, medicínskeho a ľudskoprávneho, logicky... Ako som písala v príspevku vyššie, od FAS tu máme odbornú komunitu neonatológov, pediatrov, gynekológov a pôrodníkov, adiktológov, preventistov, špeciálnych pedagógov, psychológov, pedopsychiatrov...nie pojmy a dojmy z MK 😏
Za mňa takto: Empíria nepustí, preto si za svojim príspevkom stojím. Možno, to nedokážeš akceptovať, tak som pre teba fanatička. Nevadí, dokážem s tým žiť v mieri.
PS: Myslíš že viac ako 200 detí narodených s FAS/ ročne na Slovensku je málo? Odpovedz si sama. Mne už neodpovedaj. Ďakujem za pochopenie.
Prajem všetko dobré.
https://www.nadaciapontis.sk/novinky/pivovarnic...

https://m.vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000663/15729...

vroni
30. jún 2023

@jamimo, manipulačné techniky nefungujú. Je fajn, ze empiriu považuješ za vedeckú metodiku, vela to vysvetľuje. A áno, potvrdila si moju domnienku viac než dokonale. Názor môžeme mať akýkoľvek. Keď budem názoru, ze 2+2 je 17, tak to stále bude môj slobodný názor, ktorý môžem šíriť, ale napriek tomu sa to pravdou nestane. Vôbec ma tvoj názor neruší, kľudne si ho nechaj. Len mam názor na tvoj názor, to zase akceptuj ty 🤷‍♀️🤷‍♀️

princezna_bosorka
27. jan 2024

@hruska91 nealko vino chuti ako detska malinovka... to si skor daj vineu