Čím to je, že niekto vyzerá staršie a niekto mladšie ako na svoj vek?

29. júl 2022

Čím to je, že niekto vyzerá staršie a niekto mladšie ako na svoj vek?
Je to jemnejšími črtami tváre? Výškou? Čo je to, čo robí človeka starším?

viestta
29. júl 2022

Niekedy aj výraz. Úsmev síce robí vrásky, ale omladzuje.

pinkgirl
29. júl 2022

Je to súhra viacerých okolností - v prvom rade genetika a to neovplyvníš, potom jeho oblečenie, správanie, gestá a v neposlednom rade tvoje vnímanie osoby - keď máš 18r tak ti každý okolo 50r pripadá veľmi starý, no a keď budeš mať 40 tak ti tá 50tka až taká stará nepríde😁😉.
Samozrejme isté oblečenie a účesy pridávajú človeku na vážnosti a tým aj na veku.

elviku11
29. júl 2022

ja som vzdy vyzerala starsie na svoj vek, lebo som zdedila taku problematicku plet - tenku, lahko reaguje, cervene zilky a do toho rozsirene pory a akne

mimi3008
29. júl 2022

Povacsine aj stihli ludia vyzeraju mladsie. Ale stihli, nie vychudnuti, lebo taki potom maju ostre rysy, ktore ich zostaruju

janulka1802
29. júl 2022

Niektoré ženy majú takú dievčenskú tváričku, že dlho im tipujú omnoho menej rokov. A veru súhlasím so spomenutým vyššie, že úsmev rozžiari každú jednu tvár. Ja mám veľmi rada, ak sa ľudia na seba milo usmejú. Hneď je krajší deň.

stanulienkat
29. júl 2022

Genetika, hmotnost, starostlivost o plet, starostlivost o seba, upraveny zovnajsok, zafarbene sediny, vystupovanie...vela veci zohrava rolu pri tom, ako staro/mlado posobis.

asia83
29. júl 2022

Životné skúsenosti, choroby, nedostatok spánku. Pokiaľ môžete, stále spite v maximálnej tme. Počas spánku v tme sa vylučuje hormón, ktorý spôsobuje pomalšie starnutie, laicky povedané.

deti95060810
29. júl 2022

štíhlym ľuďom sa ťažšie háda vek...

leskovael
29. júl 2022

Črty tváre aj postava... Ja som nízka, útla chudučká, vždy som vyzerala mladšie, mám takú "detsku tvár.".. Dodnes si občas vypýtajú OP keď si idem kúpiť vínko (29r) 😂 tak snáď mi to vydrží a v 40tke budem vyzerať ako nejaká čerstvá 30tka 🙏😂

michu_
29. júl 2022

podla man hl.zivotny postoj a zdravy sposob zivota-nielen fyzicky, . ak si v psychickej pohode, s laskou pristupujes aj k svojmu telu, aj k dusi, viac dbas na to, co jes, ako spis , ako reagujes na veci, udi, co si do zivota pustas, kazda emocia sa odraza na tvari a na tele. ja mam 32, som stihla, pred par dnami sa ma pokladnik pri kupe piva opytal, ci uz som mala 18 😂❤

savanna
29. júl 2022

Podla mna najviac robi plet, postava a vlasy. Niekto ma zostarnutu plet, hlavne, ak sa vystavoval dlhe roky slnecnemu ziareniu bez ochrany, fajcil, pil alkohol, alebo napr. pracoval v bare v zadymenom prostredi. Mam pocit, ze aj ludia, ktori robia nocne, posobia viac strhane. A potom samozrejme do velkej miery aj genetika.
Crty tvare a vyska podla mna nezohravaju nejaku ulohu, ale nadvaha dokaze rozhodne pridat roky navyse. A aj odrastene sediny robia svoje.

amelie2017
29. júl 2022

No mna sa uz v 15 v prvaku na gympli pytali, pani profesorka, kde je chemicky labak? Na vyske detto, prosim vas, kde je ucebna ... a to som este ani vrasky nemala. Tie sa dostavili v 20. Zdedena "vraska hnevu" medzi obocim a casom isli dalsie. Ale ja som bola aj hlavou vzdy popredu. Dost tazke detstvo, ako dieta som riesila problemy, o ktorych sa vacsine mojich rovesnikov ani nesnivalo. Mam skoro 34 a 35 mi odhaduju uz tak 10 rokov.

karelova
30. júl 2022

Nejde ani tak o vrásky a životosprávu ale tvár. Niekto proste má tvar, ze vyzerá mlado (aj s vráskami) a niekto ma tvár a vyraz, ze vyzerá staro od mladých cias. Životospráva, starostlivosť a váha sú až druhotné faktory.

janulik2008
30. júl 2022

Ja mám 28 a včera pri pokladni stojím rozmýšľala som ani neviem nad čím a zrazu predo mnou dievča možno max 15 malo, mi hovorí "dobré tričko máš" 😀 reku ďakujem 😀 ...
Inak neviem čím to je že niekto vyzerá mladšie/staršie 🤔

laura164
30. júl 2022

Ja mám 31 a vyzerám na cca 18-19. Som chudá, mala a nemám žiadne vrásky, aj keby som chcela aby som vyzerala staršie. Keď idem s dcérou, si myslia, že je to moja sestra 😄 moja babka má 78 a vyzerá na 50 a keď ide k dr, si myslia, že klame, že to jej mamy dokumentacia. Ona je tiež z toho mimo, že v jej veku jej stále neveria a to si celý život na tvar patlala len niveu, opaľovala sa stále bez SPF. Je to asi genetika