Ako sa prejavuje v dospelosti človek, ktorý bol v detstve týraný?

katkamatka7
21. feb 2022

Ako sa podľa vás prejavuje človek v dospelosti, ktorý bol v detstve týraný?

bosorka2302
21. feb 2022

Poruchou osobnosti, drzi si odstup, je yzkostlivy ale moze byt aj agresor. Zalezi od viacerych faktorov a na kazdeho to vplyva inak

oli18
21. feb 2022

@katkamatka7 Podľa toho, ako týraný.

1sally12
21. feb 2022

Fyzicky či psychicky?

katkamatka7
autor
21. feb 2022

Môžeme sa na to pozrieť z pohľadu fyzického týrania spojeného so psychickým a aj len z pohľadu psychického týrania. Fyzické týranie má viditeľné rany. Keďže psychické je ťažko dokázateľné a jeho rany nevidieť, zaujíma ma skôr tento pohľad.
Rada si prečítam vaše skúsenosti, pohľady či názory, ktoré môžu pomôcť iným.

yvanielka
21. feb 2022

@katkamatka7 pozri si na IG profil - Deti jsou taky lidi
Tam je popísaných veľa tráum. Má to vo výberoch.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nerya
21. feb 2022

@yvanielka aj mňa to hneď napadlo 😉

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
negymama
21. feb 2022

mozu byt vselijake prejavy...

nevyrovnane emocne prejavy, impulzivnost, agresivita pri banalnom podnete.
nedovera k ludom, ale aj prilisna vtieravost a snaha sa zapacit a zavdacit.
mozu byt aj strachove reakcie pri nahlom zvuku ci pohybe, vytvaranie si zavislosti - alkohol, drogy, digitalne zavislosti.

neschopnost tvorit zdrave vztahy, kamaratske aj partnerske.

aliaray1
22. feb 2022

@katkamatka7 kazdy inak v zavislosti od toho ako sa mu s tym podarilo vyrovnat. Poznam ludi, na ktorych by si to vobec nepovedala. Su vyrovnani, plni optimizmu, lasky k zivotu, partnerom a uspesni v zamestnani v stastnych dlhorocnych manzelstvach a bez stopy po mindrakoch.

andulka1988
22. feb 2022

@katkamatka7
Ahoj, v detstve som bola fyzicky aj psychicky týraná aj so súrodencami. Každý to teraz v dospelosti inak znasame. Záleží od osobnosti,povahy a taktiež aspoň podľa mňa od toho ako sa to pochytilo v detstve. Osobne som navštevovala psychológa a psychiatra,samozrejme sme boli odobratý rodičom. Ale mávam niekedy strach pri niektorých situáciách ktoré som v detstve zažila,zvyknem chodiť to predýchať na vzduch

babkaland
28. mar 2024

Vlastne to nespôsobuje ani tak šikana v minulosti ale povaha ovce. Buď má človek povahu leva alebo povahu ovce. Lebo šikanovať skúšajú každého ale niekto má také vyžarovanie že si k nemu nedovolia. A niekto zase aj keby sa snimi pobil v rámci sebaobrany tak by si ho počkali a dali by mu príučku. Proste ak človek vyžaruje že je ovca, nikdy ho nikto nebude rešpektovať aj keby ovládal karate. To nejako z človeka vyžaruje a celý život je taký. A potom to tak vyzerá že á veď tohto v detstve šikanovali preto je taký ťuťko… ale ťuťkom bol v skutočnosti celý život.

mareka49
28. mar 2024

@babkaland uf.
Čierno biele videnie sveta.
A nič medzi tým?
Len dve kategórie ľudí?

babkaland
28. mar 2024

Osobná skúsenosť.