ADHD v dospelosti

19. mar 2024

Viem, že tu je veľa tém ale zaujima ma, ako sa tie stredné až horšie formy prejavujú v dospelosti? Dokážu ľudia viesť plnohodnotný život? Dokážu obsadiť aj vyššie pracovne funkcie? Neviem o tom zatiaľ nič, len sa s ňou zoznamujem

docq
19. mar 2024

Určite áno , sú normálne začlenení do spoločnosti a sú uspesní v roznych povolaniach.

martyzpp
19. mar 2024

Pracujem v IT firme a vela kolegov ma ADHD. Su to posty ako IT analytik, projektovy manazer, konzultant, kontraktny manazer…

1ivanka1
19. mar 2024

Je to velmi velmi rozne a zalezi stupni adhd.

ana82
19. mar 2024

keď som bola u dr so synom mi povedala, poznáte Sajfu ja na ňu kukám, no vidíte jasné adhd a kam to dotiahol😂

oriesocek
19. mar 2024

@ana82 musím sa ho opýtať🙂 a inak jeden môj spolužiak na gymply bol jasný adhd.. teraz robí vo veľkom korporate seniornu pozíciu.

ana82
19. mar 2024

@oriesocek možno o tom ani nevie😂 kto to kedysi riešil

marianarem
19. mar 2024

Mozes si precitat tuto knihu:
https://www.martinus.sk/870799-rozptylena-mysel...
Sam autor ma ADHD, je uspesny lekar a autor viacerych bestsellerov.
Vela ludi s ADHD je normalne uspesnych. Ono to nie je o tom, ze by sa nedokazali na nic sustredit. Co ich velmi bavi, tak do toho sa praveze vedia zazrat. Takze to mozu dotiahnut do vysokej odbornosti a vykonnosti. Problemy maju asi skor v skole, kde je okrem zaujimavych veci aj vela nezaujimavych povinnosti, no a potom v beznych praktickych zalezitostiach, kde sa prejavuje roztrzitost, zabudlivost atd.

kacena4
19. mar 2024

zalezi od toho co myslis tym stredna az tazka forma... ci lekarsku dg. alebo len tvoj pocit. ty co maju tazku formu potrebuju medikamentoznu liecbu ak ju nemaju ich zivot je velmi tazky od depresii, uzkosti, vybuchov hnevu, negativizmu cez alkoholizmus, drogy, vezenie...
to si chcela pocut ci? vsetko zalezi od toho ci sa clovek lieci a hlavne pracuje so svojou dg. ci sa uci ovladat svoje emocie alebo na to kasle

autor
19. mar 2024

Ďakujem. Zaujíma ma aj bežný partnerský život. Chcela som skôr skúsenosti reálnych ludi

galioska
19. mar 2024

@marianarem ano prave v skolach sa to prejavi najviac. Sediet a sustredit sa je hrozne aj moj syn to ma, prvy prejav ohryzovanie nechtov a ja tiez neobsedim, nic neviem
dokoncit ale dari sa mi v inych veciach a aj moj syn sa od 15 venuje dizajnu cez seriozne stranky a zaraba si.

tinqua
19. mar 2024

ADHD obvykle nechodí sama, takze koktail môžeš dostať rôzny...ja mám skúsenosť s ADHD/OCD/asperger v jednej telesnej schránke...a hyperaktivita bola najmenší problém 😀 v parnerskom vztahu sa mozes pripravit na chvile ticha, vzdy ked sa do niecoho pusti...praca ci hobby...vtedy neexistuje svet okolo

mnau123
19. mar 2024
domi2425
19. mar 2024

to je veeelmi individualne, my zijeme spolu dvaja ADHD a celkom sa zabavame (vacsinou🤣🤣)

babkaland
28. mar 2024

Mam taku otazku na vas. To ze mam skoro vsetky priznaky ktore tu spominate, este neznamena ze to mam aj ja dufam?