Ako sa meria bazálna teplota, keď mám cyklus 28 - 29 dní?

leyla9
29. máj 2020

Ahojte som tu nova chcela by som sa spytat ako sa mera bazalna teplota ciklus mam 28 az 29dni pravidelný 😉plodne dni mi zacinaju 10ty den ciklu od akého dna mam skúšať merať? A koľko stupňov mam mat pred ovu a koľko po nej ďakujem 😊

amelia000
29. máj 2020

@leyla9 skus si vyhladat v starsich temach tu na MK...ohladom bazalnej tu uz toho bolo popisane kopec. 🙂

veronikaszabova
29. máj 2020

@leyla9 bazalnu si musis merat od zaciatku cyklu, lebo potom nebudes vediet vyhodnotit graf.
Pozri si diskusie tu na MK, je ich tu vela.

paskolinka
29. máj 2020

teplotu je najlepsie merat kazdy den cely cyklus, kreslit graf a zistis, kolko stupnov mas kedy 😉 je to individualne

81anina
29. máj 2020

zacni merat hned ako ti skonci ms bazalnym teplomerom najlepsie v posve.Vzdy rano v rovnakom case hned po prebudeni.Idealne nevstavat nejst na wc az po odmerani.Zapisuj do aplikacie najlepsia je fertility friend.Po ovulacii musi teplota vystupit o 0,2 stupna a drzat sa hore aspon 3 dni.Takto vyzeral moj graf ked som otehotnela.Zvysla cervena ciara oznacuje kedy bola ovulacia.Rob si ovulacne testy sleduj hlien a zapisuj do grafu aby aplikacia vedela spravne vyhodnotit den ovulacie.