Aké sú možnosti s agresívnym psom?

rutyruth
3. sep 2023

Mame psa dva a pol ročnú fenu ktorá je dosť agresivna hlavne na cudzie deti. Dnes sa mi stalo ze išiel synov kamarát k nám obaja s mužom sme dávali pozor, ja som bola v tom ze ho ide onuchat ako vždy a ona ho bez varovania hryzla. Dohodli sme sa ze psík musí odísť. Nie nie je to rozhodnutie za 5 minut. Od mala riešime cvicitelov, stále je protivna na cudzie deti. Nikto k nám nechodí lebo všetci sa jej boja. Syn potrebuje kamarátov no nemôže nikto k nám. Skúšali sme ju aj darovať no keď si po ňu prsli nedokázali sa k nej ani priblížiť keďže bola veľmi nepriateľska. Nas toleruje no nikoho iného...už fakt neviem co s nou

syslik81
3. sep 2023

kastrovanie by nepomohlo? jedine skusit skuseneho chovatela a drovat alebo poriadneho cvicitela co sa venuje prave takemuto problemu

anonymanonym
3. sep 2023

Tu ti nikto neporadi. Uz len z toho dovodu, ze sa to z takehoto opisu neda. Nevidime toho psa, nevidime jeho a vase reakcie. Nevieme aku ma pes za sebou minulost, akymi metodami sa vychovaval, ako sa socializoval, ake ma skusenosti s detmi, ako sa ne/respektovali konejsive signaly a ine prejavy. Neda sa takto posudit ani to z akeho dovodu tak reaguje, ci ide o strachovu reakciu alebo o co.
Nic ine ako najst dobreho trenera alebo psika darovat skusenym rukam sa poradit neda. Aj ked pises, ze ste boli u cvicitelov, ale ono nie je trener ako trener. Niektori psa este viac pokazia 😒

tahomi
3. sep 2023

Vycvik ma? Ako ste ju socializovali?

rutyruth
autor
3. sep 2023

@syslik81 je kastrovana 😔...no hej. Snáď sa postasti a niekoho nájdeme

tahomi
3. sep 2023

@rutyruth su aj take vycvikove “tabory” pre psov. 2-3 mesacne, kamarat s tym mal dobru skusenost

rutyruth
autor
3. sep 2023

@tahomi chodievala pravidelne do mesta, medzi ludi, na vlakovú stanicu. Tam to ako keby ignoruje. Ale svoje územie si brani a deti ju veľakrát cez plot provokovali. Aj sme k nej púšťali deti pod nasim dohľadom so súhlasom rodičov 😁 aby si zvykla. No len čiastočne sa to podarilo

subartic
3. sep 2023

@rutyruth doporučujem . https://www.alfonz.sk/ . On už toľko agresívnych psov zrovnal a dal na mieru .

rutyruth
autor
3. sep 2023

@tahomi ona ma problém vyslovene s detmi

subartic
3. sep 2023

@rutyruth čo je to za plemeno ? Je s PP ?

blancheporte
3. sep 2023

@rutyruth kamoškina fenka bola v škole....🤣. Dala ju na 2 mesiace k nejakej cvičiteľke. Smiali sme sa,že bola v škole. Nemohli za ňou chodiť. 2 mesiace bola len tam. Ale prišla ako vymenená.

alickapusinka
3. sep 2023

V Novej Bani sa venujú takým psom. Volá sa to CPZ .Centrum pre výchovu zvierat. Skús tam majú aj facebook. ONI tam pracujú s takými zvieratami čo sú agresívne.

dzulli1980
3. sep 2023

A nemá nejaký neurologický problém? ... robili na veterine všetky vyšetrenia? ... a tí cvičitelia boli akí? ... lebo existujú aj špeciálne pre takéto psy ... nejak sa mi nechce veriť, že by skutočne kvalitný tréner, cvičiteľ, učiteľ nedokázal takéhoto psa "vychovať" ... len to stojí kopu peňazí ... zrejme bude problém v tom, či? ... aha, deti ju cez plot provokovali ... to máš odpoveď, prečo sa tak voči deťom správa ...
@rutyruth

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic nie je

blancheporte
3. sep 2023

@rutyruth a pozerám,že si z Prešova....tak tá "škola" je v Kysaku.

rutyruth
autor
3. sep 2023

@blancheporte len ona už nie je stena. Asi to nebude také jednoduché

subartic
3. sep 2023

@rutyruth a plemeno ?
Na papiere sa pýtam preto , lebo podľa všetkého tvoja je z množky a tam sa moc nepozerá na to ktoré jedince sa krížia a tak to aj vyzerá , ak je kríženec, niektoré prekríženia plemenami vedia byť veľmi problematické do budúcna.

rutyruth
autor
3. sep 2023

@blancheporte a posluchala potom aj majiteľov?

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic bradac

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic hej. Už sme sa poučili 🙁

hladamematku
3. sep 2023

darovat do rodiny bez deti

blancheporte
3. sep 2023

@rutyruth počúva! No skúsila by som tam zavolať,opýtať sa tej cvičiteľky,čo povie....a inak stojí to dosť peňazí.

subartic
3. sep 2023

@rutyruth vyskúšaj toho alfonza , dovezieš mu ju tam , bude ju tam mať mesiac a on si s ńou poradí . Je to bývalý bachar, cvičil psov aj pre policajtov aj pre väznice. Videla som psa ktorý k nemu išiel ( pudel stredný agresívny ako fras ) a pes ktorý prišiel , neskutočná zmena.

rutyruth
autor
3. sep 2023

@blancheporte to mi je jasne

subartic
3. sep 2023

@rutyruth bradáč , malý stredný veľký ?

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic stredný

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic Vďaka. Považujeme

trema
3. sep 2023

Na stv chodi taky serial o psoch, najvernejší si to asi vola. A tam radi cvicitel a v jednej casti sa mi zda ze bolo nieco podobne, skus si to pozriet. Pes mal velku klietku a ked prisla navsteva, siel do nej a dostal odmenu ked v nej v klude lezal

subartic
3. sep 2023

@rutyruth tak tento pes človeka nezabije , ale pohryzenie môže byť veľmi nepríjemné. Ja mám dvoch psov, jeden je totálny flegmatik , nevšíma si ani psov a ani deti ale deťom v žiadnom prípade neublíži . Druhá je fena, je drobulinka ( 1 kg ) ale nestrpí cudzie deti , vrčí po nich ale nikdy nikoho neuhryzla . Preto ak prídu deti , ju zavriem do klietky a všetci sme spokojní .

rutyruth
autor
3. sep 2023

@subartic tak asi jediná možnosť...

anonymanonym
3. sep 2023

Konkretne "trenerom" zo serialu Najvernejsi by som sa neriadila. Niektore jeho nazory, metody su riadne na hlavu (nie je to len moj nazor, ale aj nazor viacerych kynologickych špičiek)...