Alergia na BKM a strava matky

20. jún 2022

Ahojte baby, dajte prosim tipy ako ste nahradili veci s BKM, ked vasim drobcom zistili alergiu a chceli ste dalej kojit… aktualne si vobec neviem predstavit, co idem jest 😔

Dakujem moc

lejusinka
20. jún 2022

Mliecne vyrobky uz maju kvalitne veganske nahrady 🙂

anjelicek26
20. jún 2022

A vadi mu skutocne aj bkm cez materske mlieko? Malokedy je to az tak... mojmu vadila laktoza, takze tam ani to materske, v materskom mlieku vela deti stoleruje kravske, predsalen to nie je ako s prikrmu... a tu depku nechapem, ved vsetky mliecne vyrobky maju veganske nahrady - sojove, kokosove, mandlove, lieskovcove a boh vie ake mlieko/slahacku/maslo... len treba pozriet iny regal, ako si kupovala doteraz.

amelia89
20. jún 2022

Cauko, rok som bola na tejto “supis”’dietke kvoli kojeniu. No mlieko,maslo, jogurty, dokonca aj slahacku najdes uplne bezne v obchode rastlinne to nahradis v jedle uplne v poho. Napr zemiakova kasa,ovsene mlieko,rastlinne maslo sol a ani sol nevedela rozdiel, v podstatne len kupis rastlinnu nahradu a varis tak ako doteraz. Aj zmrzku v pohode napr ben&jerrys. Musis si chvilu zvyknut na zmenu chuti niektorych veci ale to sa da …
Davaj si pozor aj na vyrobky kde je napisane “moze obsahovat stopy mlieka” fakt to musis striktne vysadit ak chces vidiet efekt.
Dezim palce, ver ze toto nie je ani zdaleka ta najhorsia alergia,vsetko je v
obchode uz a nie je to problem nahradit

anjelicek26
20. jún 2022

@amelia89 veru tie skutocne problemy prichadzaju v skolke a skole, ked tam nie su schopny tieto diety dodrzat 😖 V pohode synovi zemiakovu kasu davali a podobne perly a ten doma potom trpel, ale ved "mlieko a mliecnu ryzu mu nahradime, nebojte sa"...to je jak hrach na stenu hadzat...

amelia89
20. jún 2022

@anjelicek26 no uplne presne. mne volali zo skolky ze maju spagety so smotanovou omackou ci moze? 😂 vravim nie nemoze ze ok tak mu daju suche s kecupom 😭
nastastie on ma skoro 2 a vyzera to tak ze to pomaly mizne, klop klop klop. ale ma asi zase ine alergie,to je neverending story toto 🥹🥲

anjelicek26
20. jún 2022

@amelia89 bkm vie zmiznut veru nastastie... ta nasa laktoza je otravnejsia, strasnu zapchu potom schyta, naduvanie, konec sveta nepouzitelny pol dna potom. Ale on si to uz sam koriguje a obeduje teda kvoli tomu len doma...