Prečo dieťa tak zlé pije mliečko?

kulky96
6. apr 2024

Ahojte chcem sa opýtať, mám dcérku ktorej začal štvrtý mesiac, dávam umelé mliečko Hipp,jej pitie mliečka je hrozné,pije páru sekúnd a už nechce, začne plakať dám jej zase pije páru sekúnd a už zase plače,a stále sa to opakuje, stane sa výnimka že aj vypije mliečko do konca, myslíte že naozaj môžu ísť tie zúbky a je z toho taká nervózna? či?

aliaray1
7. apr 2024

@kulky96 ahoj, moze mat intoleranciu, reflux, nafukovat (na vetry je dobry espumissan L do kazdej flasky a/alebo aj v kombinacii s kvapkami Babycalm), masaze bruska a cvicenie s nozickami na uvolnenie prdikov.

3petka
7. apr 2024

@kulky96 tiež to môže byt cumlom. Môže jej ísť pomaly poprípade moc rýchlo. Je to na tebe zistiť.

kulky96
autor
7. apr 2024

@3petka keď mala S cumlík tak bolo vidno že veľmi sa trápi z ťahaním mliečka,tak sme dali M s vždy vypila všetko krásne,len teraz tak začala vymýšľať, možno naozaj kôli zúbkom

kulky96
autor
7. apr 2024

@3petka doletela nám povedala že to môže byť najskôr zúbkami lebo že je úplne zdravučká dcérka,že jedine to pripisuje zúbkom,len nechápem že naozaj keď sa tlačia zúbky tak môže tak odmietať papať mliečko

kulky96
autor
7. apr 2024

@3petka doktorka tak , opravujem

nikpa
7. apr 2024

@kulky96 skús ju dávať odtrhnúť aj počas kŕmenia, nie len po ňom. Môže mať reflux a vracia sa jej to spať do hrdla, preto je pri pití taka nekludná, má potrebu si odgrgnut. Môj malý robil to isté a mal reflux, keď sme ho dali aspon 2-3x počas kŕmenia odgrgnut, pil oveľa kľudnejšie.

matrioshka333
7. apr 2024

@kulky96 presne ako píšu vyššie. Skús kŕmiť v zvislejšej polohe aby si mohlo odgrgnúť a vyskúšať prietok cumlíka. Nám raz predali taký, kde nebola dobré spravená tá druhá dierka pre vzduch a nešlo to vôbec.

kulky96
autor
7. apr 2024

@nikpa určite to vyskúšam žienky

kulky96
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
haraburdova
7. apr 2024

Ja toto iste riesim dnes. Mala papa malo, cucne a krici a dokola to iste, sme s muzom obaja KO.
Napadlo mi uz aj, ci to nemoze byt teplom. Byvame v BA, tu je posledne dni uplne teplo ako v lete ... po kazdom jedle bola spotena, nespokojna, zaspat tiez velky problem. Urobila som taku vec ze som zapla ventilator v izbe, jej mliecko ochladila na menej ako izbovu teplotu a zrazu to do nej len tak slo. Ale to mohla byt aj hladna z celeho dna. Neviem kde byvate, ale ak mate tiez teplo tak skuste bejby ochladit nejako. Mozu byt zubky ale moze to byt aj teplom. Teda ani dospelym nie je dva krat do jedla ked je vonku hic... Mate s tym niekto skusenosti ze babo menej papa ked mu je teplo? Ja som velmi rychlo spotena a byva mi teplo takze som ju krmila dopotena, ona dopotena, len jacala a srkala obcasne. Navela som jej cez den davala aj dojcensku vodu nezohriatu a to pila uplne opreteky. Urobili sme v spalni chladok, mame okno dokoran, mala v bodycku zakryta len plienkou a spi nastastie pekne, skusala som ju, ma normalnu teplotu a konecne je sucha...