Dokrmovanie umelým mliekom

bluubluu
8. apr 2024

Ahojte, mam 2 mesačne bábätko. Väčšinou odsavam a dávam mliečko cez fľašu. Občas ho mam aj na prsnikoch aby mi vytiahol hrcky. Lenže z prsnikov sa nevie dostatočne najesť tak som mu dávala ešte z flase môjho mliečka. Lenže už nastáva problém ze mliečka nie je dostatok. Dávam raz do dňa aj fľašku umeleho mlieka.
Chcem sa opýtať ak dám drobcovi z prsnikov a nebudem mat svoje mliečko už v chladničke môžem ho dokrmit umelým mliekom ?
Môže sa takto kombinovať mlieko ?
Ďakujem

ivka2112
8. apr 2024

@bluubluu jasne, moze sa pokojne kombinovat. Ja som mala rovnaku situaciu, maly nechcel sat, tak som odsavala ako blazon😀 a ked nebolo dost, dokrmovala som umelym. Aj pediatricka a dokonca aj porodna sestra mi to odobril, ze tie umele mliecka su uz velmi kvalitne a dobre a ze je to uplne v poriadku🙂

anavixy
8. apr 2024

Moze sa to samozrejme kombinovat. Len taky tip, ak chces nadalej dojcit, bolo by fajn dokrmovat cievkou na prsniku, pozri si suplementor (napr od medely) a porozmyslaj (da sa aj bez suplementora dokrmovat, ale je to zlozitejsie na manipulaciu, ale na vyskusanie by to stacilo). Ak cievkou dokrmovat nechces, tak dokrmuj, odsavaj a hlavne co najcastejsie prikladaj, aj ked sa tak nenaje dosyta, stimul bradavky ustami dietata je to najlepsie co pre tvorbu mlieka mozes urobit.

zuzpar
8. apr 2024

Takto to robievaju aj v nemocniciach ked napr. matka nema dostatok mlieka po sekcii alebo celkovo ho ma malo a maju ju pustit domov tak postupne prechadzaju na umelace.

bluubluu
autor
8. apr 2024

@ivka2112 ďakujem 🙂

bluubluu
autor
8. apr 2024

@anavixy ďakujem 🙂

bluubluu
autor
8. apr 2024

@zuzpar ďakujem 🙂