Obrat vonkajšími hmatmi v Trenčíne

rakso
17. mar 2022

Ahojte, budúci týždeň nás možno čaká otočenie v TN, keďže je malá stále KP a rada by som sa pripravila na všetky možnosti, ak sa sama neotočí. Na zákrok ale musím cestovať zo Žiliny. Máte niekto skúsenosť ako to prebieha, koľko dlho to trvá a či je potrebné zostať po zákroku na nejaké pozorovanie alebo podobne? Ďakujem moc.

appletree
17. mar 2022

@rakso Ahoj mne sice nerobili v Trencine ale v Anglicku ale mozno info pomoze. Predtym spravili ultrazvuk ci je vsetko ok. Cele to robili 2 doktori a povedali ze je asi 50% pravdepodobnost ze sa to podari. Otacanie trvalo asi 2 minuty bolelo to ale stalo to za to. potom napojenie na pasy ci babo neni v strese a dalsi ultrazvuk. Robili to na sale ak by bol nahodou problem a museli by spravit cisarsky. Isla by som do toho znovu. Aj ked po zakroku som si povedala ze ak sa babo otoci znovu opacne uz to necham tak nastastie ostala ok a porod prirodzeny bez komplikacii.

drobcek221
19. mar 2022

@rakso ahoj ja som zistovala v skupine porodnica trencin. Najprv ti spravia pasy, potom sono aby zistili polohu, robia to na sale zevraj(manzel moze byt pri tom), tecie ti cely cas magnezko do zili. A ta vo pisala ze to trvalo cca 10 minut

rakso
autor
20. mar 2022

@appletree ahoj, ďakujem aj za takéto info. Tak to je super, že to vyšlo. No ono, ak by to nezabralo alebo by s bábo otočilo zas naspäť, tak už asi bude nejaký pádny dôvod. Ale tak nádej umiera posledná 😃

rakso
autor
20. mar 2022

@drobcek221 ahoj aj v tejto diskusii 😄 ďakujem za odpoveď. Ja som tam minulý týždeň teda volala, ale nezisťovala som ako čo presne. Len sme sa nakoniec dohodli, že ak sa do štvrtku neotočí samé, tak by ma zobrali hneď v piatok ráno. Ja sa najviac obávam toho cestovania naspäť, lebo som čítala aj to, že to môže spustiť pôrod, ale tak uvidíme. Bodaj by sa tie naše deťúrence trošku umúdrili 🙃

drobcek221
20. mar 2022

@rakso
Tak ja som citala ze sa da ostat na pozorovanie cez noc ak treba. Ale sak to by si bola uz 38tt?

rakso
autor
20. mar 2022

@drobcek221 este nie uplne, ale budem uz 37+2. Len ked jeden doktor to uz berie ako 38 tt a niektory ako 37 tt 🤷‍♀️ neviem fakt, tak mi povedala sestricka, ze mam zavolat ak sa neotoci a da ma na piatok. Aj ked je mozne, ze mi to nabuduce zodvihne ina sestricka a povie zas nieco ine 😅
No tak dufam, ze ak uz tam pojdeme, tak nebude treba zostavat cez noc 🤞 clovek si hovori, ze je to menej ako hodinka cesty, ale aj tak.

drobcek221
20. mar 2022

@rakso no ja idem v stredu do poradne to budem 36+1 ak nebude otocene pojdem do nemocnixe. Mozno budem mat skorsie info

rakso
autor
20. mar 2022

@drobcek221 boze to je hrozne, ja uz ti zavidim aj tu stredu 😅🤦‍♀️ ja to do stvrtku asi nevydrzim, neznasam, ked vsetko zalezi iba na jednej veci a nemozem sa pohnut dalej ani nic naplanovat, kym neviem ako to dopadne. Ale na spontanne otocenie to u nas asi nevyzera, pohyby citim stale na rovnakych miestach, aj pohmatom citim, ze je furt rovnako 🙄

drobcek221
20. mar 2022

@rakso tak ja pojdem v stredu lebo dostanem ziadanky na cisarsky a to vybavujem tam. Takze v ramcibjedneho poriesim aj druhe.
U nas tiez rovnako hlavicka furt az na rebrach navalena a zle sa mi dycha

rakso
autor
20. mar 2022

@drobcek221 aj mne sa riadne zle dýcha, to máš veru pravdu. Ja sa len bojím, aby tá naša princezná nebola dokonca priečne, pretože aj na pravom boku už ma niekedy tlačí. No a to by už asi teda nepomohla ani svätená voda k tomu pretočeniu 🙄 joj no sme to teda vychytali, čo?...a že len 4% bábätiek sú zle otočené...mi to nevychádza 😃

drobcek221
20. mar 2022

@rakso ja som pri dvoch drtoch vobec s timto problem nemala. Som si povedala ze toto 3 si chcem uzit tak si ho uzivam naplno teda.

rakso
autor
21. mar 2022

@drobcek221 možno tie naše deti budú o to poslušnejšie keď už budú na svete...ako kompenzácia týchto komplikácii a stresov 😂😂😂

drobcek221
23. mar 2022

Dostala som takyto papier. Chceli mi urobit otocenie hned ale bola obsadena sala takze az o tyzden . Som sa potesila ze by som dnes vedela vo a ako a takto zas tyzden cakat. Ze rodenie KP sa rozhoduje aspon tu tak ze dieta max 3,5 kg a to sa robi ultrazvuk pri prijme a podla toho.

sima1415
23. mar 2022

Mne hrozil pri malom obrat a krpec sa v deň keď robili to sono otočil :D takže ešte nie je nič stratené

rakso
autor
23. mar 2022

@drobcek221 no tak to je ozaj škoda, že bola obsadená sála. Ďakujem za info. Ja som zvedavá, čo sa dozviem zajtra na poradni. Ale zázrak nečakám, ani podľa pohybov a vypuklín na brušku to nevyzerá na spontánne otočenie 😒 no a potom budem teda volať k vám do TN, či by ma zobrali hneď v piatok, tak ako sľubovala sestrička.

drobcek221
23. mar 2022

@rakso ani nevrav ja som sa neskutocne potesila ze ideme na to. Aspon nemusim nad tim rozmyslat. No mneuz dali presne termin na cas kedy prist

rakso
autor
23. mar 2022

@drobcek221 tak to máš super. Držím palce, nech sa malé podarí otočiť, najlepšie keby sa ešte rozhodlo samo dovtedy 🙃
ja sa obávam, že môj gynekológ vôbec nebude nadšený, keď mu oznámim môj zámer a ma bude odhovárať. Som z toho taká zmätená, lebo ja chodím zatiaľ len k nemu, nikam ma neposlal na ctg, monitor, pásy ani nič. Ale tak robí mi sono na každej poradni, tak aspoň to.

drobcek221
23. mar 2022

@rakso moja dr tiez mi povedala ze by nesla ale viac to nekomentovala kedze vie ze mam sestru dr. Ale je to moje rozhodnutie a idem to risknut.
Aj tebe drzim palce, ja som tiez dnes vedela ze nie je otocene.

drobcek221
25. mar 2022

@rakso ako si dopadla?

lubkecha
28. jún 2023

@drobcek221 som na tom podobne čakám 3 tieto chlapca 2v pohode a 3 ti vymýšľa od začiatku teraz som začala 35 týždeň ...kedy sa informovať o to otočenie v 36 mám kontrolu a sono u dr mám až potom ? podarilo sa otočenie a pôrod podľa predstáv ? mám z toho obavy

drobcek221
28. jún 2023

@lubkecha ahoj; ja som isla po poradni v 36tt lebo ja som odmietala rodit prirodzene KP lebo som tvrdila ze mala bude velka. Obrat mi urobili v 38tt ( ak sa nemylim) trvalo to dlhsie ( teda obrat nie ale to vsetko okolo bola som tam 3 hodiny) a za mna to teda nebolo nic prijemne ale podarilo sa- a rodila som presne na termin. V den obratu tvrdili ze ma 3200g ze mizem todit KP a este ze som sa nedala odradit pretoze cuduj sa svete mala 4060g. Co primar povedal ze jednoznacne sekcia.
Manzel bol cely cas so mnou. Ja v case covidu hold musela som mat rusko to bolo zle ale ak by som mala nieco take absolvovat este raz tak idem .
Cely cas sledovana