Zmena dcérky po narodení bábätka

kristinabal
7. jún 2017

Dobrý deň prajem. Mám taký problem. Moja 7 ročná dcerka strasne ziarli na nasu 6 mesacnu dcerku. Uz fakt neviem co robit. Poviem jej ignoruje ma je strasne tvrdohlava. Vyzaduje si vela pozornosti. Poradte mi prosim co mam robit. Este aj v skole sa zhorsila, to co robi doma robi aj v skole. Dakujem Vam. ☹

lubina
7. jún 2017

@kristinabal to je prirodzene..ked sa narodila mladsia, tak starsia mala skoro 4 roky a bol to ozaj udel...skoda spominat, ale preslo ju to za par mesiacov. Ja som ju skusala zapajat do starostlivosti o babatko a dokonca som malinku dala vzdy cez tyzden aj na dve tri hodky k nasim a so starsou som vyrazila do kina, alebo do mesta, len my dve, aby nemala pocit, ze je zrazu na druhej kolaji. Chce to len cas a vydrzat. Dnes su uz nase baby velke, skolacky a su to partacky nerozlucne 😉 drzim palce

mufka1
7. jún 2017

No tu asi len cas pomoze,ona bola stredobodom pozornosti a teraz uz nieje.Unas to bolo napodoben.Dcerka robila este aj natruc nepomohlo nic len to ,ze sa jej zacalo este viac venovat aby nepocitovala opustenie.Stale sme jej vysvetlovali ,ze aj ju lubime aj malicku tak isto .Pomohol len cas u nas to trvalo cca 7-8 mes a zmenilo sa to .Sice niekedy aj tak trucuje je dost tvrdohlava ale uz je to ine.Myslim si ,ze cas pomoze je to velmi tazke .Majtre hlavne trpezlivost😀

kristinabal
autor
7. jún 2017

@lubina dakujem skusam aj mojkat aj jej hovorim ako ju lubim. No jedine asi tu trpezlivost... 🙂

waggi
7. jún 2017

Vieš čo ja si tiež pamätám, že keď som bola malá a narodil sa mi malý brat tak som naňho strašne žiarlila a stále sa mi zdalo, že sa všetci venujú iba jemu. Jedine čo môžeš urobiť je to, že je budeš stále hovoriť, že aj ju máte stále radi a nikoho neuprednostnujete 🙂 Ono to časom prejde samé

lubina
7. jún 2017

@kristinabal ano, chce to cas. Ona to pochopi, ze babatko nie je nepriatel ale spojenec...akurat vcera sme prisli zo skoly (starsia rano odisla na4 dni na skolsky vylet) a mladsia mi hovori, ze ako je doma smutno bez jej sestry 🙂...neboj, vsetko bude ok

bosoriak
7. jún 2017

@kristinabal To je uplne normalne pri tychto sendvicovych detoch (ja to tak volam, to su tie "stredne" deti, ktore boli najprv maminkini maznacikovia najmladsi a potom prislo dalsie dieta, ktore ich zosadilo z trona.) Neda sa robit absolutne nic ine, len ju lubit, prejavovat jej to a cakat, kedy sa zmieri s novou situaciou.

Taky tip - skus si pre nu vyclenit 10 minut denne, pravidelne v rovnaky cas a rob len to, co ona chce. Hocico, ale vylucne to, co chce ona. Vela detom to pomoze, pretoze vedia, ze maju "svoj" cas, kedy sa budu moct realizovat a cez den sa potom nepotrebuju tak burit. Nam to pomohlo, najma zo zaciatku, teraz uz su v pohode a tlcu sa len medzi sebou dve starsie, v ramci normalnych medzi surodeneckej lasky 😀

kristinabal
autor
7. jún 2017

@bosoriak tak to vyskusam. Uvidime co to spraví..😉

iukas
7. jún 2017

@kristinabal ono to sice prejde, ale pokusila by som sa na tvojom mieste najst si cas len a len na starsiu dcerku, chvile, ked budete len vy dve a nikto viac, nech ma pocit, ze vsetka tvoja pozornost aspon chvilu bude smerovat len na nu. Vybehnite si hoci len na hodinku - dve na nakup, na ihrisko, na zmrzlinu, a mladsiu sestricku nechajte kocikovat oteckovi alebo babke.

siska53
7. jún 2017

@kristinabal aj ju zapajas do starostlivosti o babo? Travite cas aj len vy dve? Aj to je totiz dolezite..

Ja som sice ziarlivost nezazila,ale to asi preto,ze maly,hoci ledva dvojrocny,sa na babo tesil a vzdy sme si nasli cas cisto len na neho.
A ja som tiez neziarlila ako decko..
No daj jej hlavne cas.. Nie kazde dieta je nadsene z prichodu surodenca..

maykaaa1122
7. jún 2017

Vieš čo ja si tiež pamätám, že keď som bola malá a narodil sa mi malý brat tak som naňho strašne žiarlila a stále sa mi zdalo, že sa všetci venujú iba jemu. Jedine čo môžeš urobiť je to, že je budeš stále hovoriť, že aj ju máte stále radi a nikoho neuprednostnujete 🙂 Ono to časom prejde samé

marty_4
7. jún 2017

chce to podla mna len cas. jasne, ze ziarli a citi sa byt odstrcena, i ked to tak vobec nie je. jednoducho toto podla mna zaziva asi tak 90 percent deti, ked sa im narodi surodenec. treba tomu nechat cas, mala si zvykne a vsetko sa vrati do normalu, o to by som sa nejak nebala

kristinabal
autor
7. jún 2017

@siska53 Jasne ze ju zapajam, aj si ju mojkam, aj hovorim ze ju lubim. No treba mat trpezlivost... 🙂