Spoločná detská izba pre chlapca aj dievča

miamia33
1. okt 2013

Ahojte maminky, hlavne tie co mate chlapca a dievca, potrebovala by so vase rady a skusenosti. 😀 ide o to, ci mam dat nase deti do spolocnej detskej izby, dcerka ma 5rokov a syn ma 2roky..uz nad tym s manzelom rozmyslame dlhsie, zvazili sme vselico, no stale som si nie ista..izba nie je najmnensia, myslim ze je dost velka, teraz je tam dcera este sama, ma tam velku postel 90x200 (mala mensiu ale nevyspala sa na nej. 😀 ) takze dve mensie postielky tam nedam a poschodovu nechcem, to je prvy problem, dalsi je ze ked pojde do skoly, neviem ci aj pisaci stôl nebude treba, ten tam potom asi vobec nevtlacim. 😲 a hlavne ako by som tu izbu ´´predelila´´ na to aby tam dcerka mala dievcensky kutik a syncek autickovy, futbalovy a neviem aky..-) a pytala som sa aj dcerky ci chce byt s bracekom, najprv nechcela potom ze mozno. 😀 a maly je asi tiez rad ze ma svoj pokoj, zase ona zaspava pri otvorenych dverach a nezaspi hned, syn musi mat dvere zavrete, aj ked si este tiez v postielke brble potom pekne zaspinka. Uz sme ich mali spolu na skusku-chvilku bolo dobre len malemu vadili tie otvorene dvere (vsade bolo zhasnute a muselo sa chodit po spickach a uplne potichu)a ked som si myslela ze uz spia, maleho postielka bola plna plysakov a aj sestry.🙂)) sumar-ja osobne by som ich dala kazdy do svojej izby, a keby chceli spat v jednej izbe ked budu starsi zase budem riesit ako to vymysliet.. vopred dakujem za vase rady, nazory a skusenosti.

luci78p
1. okt 2013

tak asi záleží na tom či máš možnosť mať pre syna jeho vlastnú izbu, ak nie, tak ho nenecháš hádam na chodbe 😀 😀 😀 😀 😀
dnes sa dá nábytok pekne poriešiť, pokukaj na nete pre inšpiráciu, a písací stolík bude určite potrebovať
moj názor teda je, že ak máte volnú izbu,kazdý určite sám, ak nemáte, tak jedine spolu 🙂

ciusinka
1. okt 2013

@miamia33 Moj nazor - ak mate na to priestor, tak urcite dat kazdeho do zvlast izby od zaciatku..Lebo ked budu starsi, tak ci tak dojde k tomu, ze bude chciet byt kazdy sam a je podla mna lepsie riesit uz odteraz kazdemu zvlast izbu ako ich prerabat potom..Napr. my mame iba jednu detsku izbu, takze tam by som si nenavyberala a deti by museli byt spolu, ale my planujeme iba jedno..

Z vlastnej skusenosti - mam brata, ktory je o 9 rokov mladsi, nasi maju 4-izbovy byt, takze kazdy sme mohli mat vlastnu izbu, na zaciatku sme byvali v izbe spolu, ale ked mal brat tusim 4 roky, tak som sa od neho odstahovala do vlastnej izby..

alex137
1. okt 2013

nasi su sice este malicki -2 r.tiez chlapcek a dievcatko a zariadujeme im prave spolocnu izbu, urobili sme im cast pre dievcatko a aj pre chlapceka, urcite budu hadky a bitky, ale clovek je tvor spolocensky a aspon sa naucia ze sa treba delit o hracky, spolu hrat a pomahat si a keby mi ta predstava predsa nevysla tak aj tak ratam ze v puberte urobime izby kazdemu zvlast 🙂, v d

dara76
1. okt 2013

ak mate moznost, tak je fajn, ked ma kazde dieta vlastnu izbu. No nie kazdy si to moze dovolit, tak sa potom improvizuje 😉. My napr. byvame v dvojizbovom byte, takze ina moznost nie je ako spolocna izba s poschodovou postelou. Pisaci stol v izbe mame, no ulohy si syn aj tak robieva mnohokrat v kuchyni pri mne

m.i.r.i
1. okt 2013

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/d...
tu su napady..ta prva podla mna je uzasna..ta podkrovna..taka mala ale super spravena..

ivett1
1. okt 2013

@miamia33 tak, moja skúsenosť...ja som mala vždy izbu sama a moji bratia mali tiež svoje izby - je medzi nimi 9 ročný vekový rozdiel🙂...našťastie sme mali tú možnosť a ...čo sa týka hrania, vždy sme si našli miesto v dome na spoločné hry a "hádky" ... teraz máme dve deti - chlapčeka a dievčatko a tiež majú od malička svoje vlastné izbičky ... aj keď sú obaja veľmi spoločenskí, niekedy skrátka nemajú náladu na spoločné hry a hrajú sa každý zvlášť ... keďže sme mali tú možnosť hneď, že môžu mať každý svoju izbu, ani som neuvažovala nad tým, že by mali spoločnú spálňu a spoločnú herňu ...a to je medzi nimi rozdiel len 2 roky... ale, ak nemáš inú možnosť, tak sú super zostavy ako zariadiť jednu izbu pre chlapca a dievča ...môj brácho má tiež dve deti - dievčatko (12r.) a chlapca (7r.) a mali tiež spoločnú izbu ... niekedy síce mali problémiky - keď sa ona musela učiť a on sa hral, alebo pri zaspávaní... (mali iný spánkový rytmus, aj "rituál" pri zaspávaní - malý si vždy niečo mrmlal a ju to niekedy rušilo🙂...)
aj deti našich susedov majú spoločnú spálňu a spoločnú "herňu - študovňu"...len to sú baby (7 a 10) a už prehovárajú rodičov, aby mali každá svoju izbu🙂... no, ale ...to závisí hlavne od možností (koľko máte izieb) a ako sa budú "znášať" súrodenci ...😉 ...PS:...ak sa obávaš hlavne toho, že či braček nebude sestričku vyrušovať pri učení, tak bude...ale to vyrušuje aj ten náš😀 ...takže... vyber si🙂

elenka31
1. okt 2014

Ahoj.No moje deti sú rovnako staré ako tvoje.Synátor spi s dcerou v spoločnej izbe na poschodovej posteli od júna a sú v pohode.Najskôr ide spinkať krpec tak okolo 19hod a dcéra chodí medzi20-20 30hod a sú v pohode.Ale keby bola možnosť určite dám každému vlastnú izbu a dala by som ich hned spinkať samých.Myslím,že to je lepšie🙂

katka_bs
12. feb 2015

Z vlastnej skúsenosti si myslím, že vôbec nie je zlé, ak majú detičky izbu spolu. Môj brat je odo mňa starší o päť rokov a celú pubertu- jeho aj moju 😀 sme to vydržali :D. Ja som vymýšľala a experimentovala s farbami a nábytkom, ale stále sme sa dohodli. Steny sme natreli na zelenú, čiže takú neutrálnu a nábytok sa nám obom v pohodičke zmestil do klasickej izby. Nekôr sme sa presťahovali do domu- to už som mala 18 a mali sme každý vlastnú izbu, normálne mi chýbal. Preto som vlastne mala dvere stále otvorené, veď keď sme boli na intráku celý týždeň, cez víkendy sme sa na seba tešili a nechceli sme byť od seba. Väčšinu času sme trávili v obývačke a kuchyni :D . Spoločne. Aj vďaka tomu máme teraz taký dobrý vzťah. 🙂 Vrelo odporúčam.

zrzulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
18. júl 2015

to my mame pre deti samostatne izby a oni si aj tak vecer rozlozia u dcery postel a idu spat do jednej 🙂 stale su spolu niekde namackani 🙂)) iba ked sa ucia, alebo si citaju, tak sa vzdialia
k ja si myslim, ze aj by nahodou aj bola iba jedna izba k dispozicii pre dve deti, tak ked chcu cez den nahodou klud, stale je k dispozicii nejaka miestnost, kam sa moze utiahnut 🙂
ale akoze mame tu moznost
teraz mame tretie a dve detske izby, mrnus je zatial s nami v spalni 🙂
aj tak vsetko zalezi od toho, ake vztay maju medzi sebou surodenci
bohuzial, niektorym rodinam sa jednoducho nezadari, aby sa znasali dobre, zalezi od povahy dietata a od roznych inych veci....

viskupovaandrea
9. sep 2015

Ahojte mamicky. Potrebujem radu
Budeme sa stahovat uz behom tyzdna. Potrebujem poradit ako mam zariadit izbu pre dve male deti. (syn 5mesiacov a dcerka 18mesiacov). Uz som vsade mozne hladala ale nenasla som nejaky namet ci inspiraciu. Prosim viete mi poradit po pripade mi poslat fotky ?
Dakujem vam moc moc za radu 😀

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

zariadzovanie detskej izby je úplne umenie pokiaľ je dostatočný rozpočet 🙂 http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/ ... pokial chcete spoločnú izbu pre chlapca a dievča tak počítajte s tým že sa budú často biť medzi sebou

viskupovaandrea
4. nov 2015

ahoj patkaza
Tak sme to vyriesili tak ze sme ich dali spolu do izby ,maju postielky vedla seboa ale tak ze medzi nimi je maly stolik detsky,zatial som spokojna,ved prikladam aj foto ako sme to s manzelom vymysleli.
Zatial su este malicky ale budem dufat ze tieto bitky medzi surodencami nas obidu aj ked chcem asi vela 😀
Dakujem velmi pekne za radu

chips_a
13. júl 2018
Používateľ chips_a je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od chips_a.

Tiež nas čaka zariaďovanie spojenej izby, ale skôr ma desí, že neviem ako pokombinovať proste tie chlapčenské a dievčenské veci :D Už teraz je v tom pekný chaos a to majú len kútik na hranie zatial. No bohužial byt vačší nevykúzlime :/

siska53
13. júl 2018

@miamia33 pozri,my inu moznost nemame,tak budu,vlastne uz su spolu v izbe. Tiez je dost velka a ked dojde aj nabytok,budu mat kazdy aj vlastny a aj spolocny a priestor na hranie si tiez nejak podelia. Mozno tak,ako ja so sestrou 🙂 buducnost je daleko a kedze izby nemame rovnako velke, asi nebude mozne sa utiahnut do prechodnej obyvacky a im dat kazdemu vlastnu,kedze jedna je velka,druha mensia..

3kvietok3
19. júl 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

@chips_a je to uplne v pohode, neboj. Ak neni medzi nimi moc velky vekovy rozdiel tak je spojena izba v poriadku, staci len prisposobit styl nabytku, tiez to tak mame par rokov 🙂

celasapremenim
20. júl 2018

@viskupovaandrea aj bitky treba ...akože na kom sa majú deti naučiť presadzovať asertivne správanie a vlastný názor..na súrodencovi a rodičoch...možno sa pár krát pobijú, aspoň máte možnosť názorne ukazat, že rozhovor a dohoda je lepšia...

viskupovaandrea
20. júl 2018

@celasapremenim tento prispevok som davala v roku 2015 😁
Dnes maju izbu rozdelenu na dve casti. V jednej casti je Natalka ( ma tam princeznovsku postel a hracky a v druhej casti ma zas alex postielku a hracky.
Obcas sa poskriepia ale lubia sa, ludia okolo nas sa cuduju ze maju medzi sebou taky silny vztah... Ale su podareny, ked alex ma hracku ktoru natalka strasne chce tak jej ju da ❤. Su to strasne dobre, vesele a usmievave deti ❤❤❤

celasapremenim
20. júl 2018

@viskupovaandrea mám tri 🙂

jana_moro
21. júl 2018
Používateľ jana_moro je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jana_moro.

@chips_a presne ako hovorí 3kvietok3, ak kupis napriklad takuto nejaku zostavu v takych farbach sconto. sk/produkty/detska-izba-joker.html tak nemas absolutne problem skombinovat dievca a chlapca dokopy 🙂 neboj, casom uvidis ze detom aj tak na tom moc nezaleží

nmonika
21. júl 2018

My sme spoločnú izbu, dievca 6r a chlapec 3r riesili par mesiacov,Davidka sme zo spalne dali k Natalke, zvykli si, len tam spali, hernu mali osobitne, sme v dome. Od minuleho tyzdna maju vacsiu izbu, spoločnú... aj sa tam hrajú. Mne bolo luto ich oddelit, neprotestovali ani raz, az podrastu a budu mat rozdielne zaujmy, budu osobitne. Zatial to takto maju vsetci nadi nasi známy, susedia,kamarati... tak sa tešíme, su si blizky hoci to neklape vzdy na 100% 😂

nmonika
21. júl 2018
nmonika
21. júl 2018

Este doladime nieco na stenu, nalepky biele, ci poličky, lebo je to take hole na stenách

celasapremenim
21. júl 2018

ja som to uplne inak riesila
skrina na mieru, postel dub rozkladacia na knihu, aj tri deti sa tam vyspia ked chcu byt spolu....pisaci stol obrovsky, iba stolicku dokupim potom a komoda drevo....zeleno oranzova....v podstate..skusim zajtra odfotit, tam su dvaja a potom este syn ma samostatku mensiu izbu, modru viacmenej, chcela som tam zlte doplnky, ale to este nevydalo, iba daco sem tam inofarebneho

nmonika
21. júl 2018

nabytok sme uz mali tento z dcerinej izby, pisaci stol o rok budeme riešiť, da sa nam to v tomto priestore rozne prehadzat tak sa to bude menit podla potreby deti

naty_s
9. nov 2018

Ahojte, je to uz starsia tema, ale aktualne ma trapi to iste😁. Viac-menej som rozhodnuta pre samostatne izby (aj ked muz je presvedceny o opaku😂). Problem je, ze teraz maju deti krasnu velku izbu (21 m2). Ak ich budem delit, kazdy dostane polovicu, t.j. cca 10 stvorcov, co je asi malo. Tak teraz neviem. Riesit sukromie na ukor zivotneho priestoru? Aky mate nazor? Dakujem vopred🙂

rooskoliv
9. nov 2018

Odpoviem ti úplne inak a na inom príklade. V domácnosti majú 2tv aby žena mohla pozerať seriál a muž futbal. Naučia sa spolupracovať a spolu riešiť problémy?

kathhii
9. nov 2018

Ahoj,
ja som vyrastala s bratom v jednej izbe- vekový rozdiel medzi nami bol 6 rokov. Preźili sme, nepozabíjali sme sa... Naučili sme sa tolerancii.
Učenie naš ivyriešili tak, že v ich spálni som mala stolík na učenie, aby mi brat nevrčal autíćkami popod stol, lebo som sa nevedela sústrediť... Ale inak sme mali spolu izbu, niekedy sme sa hrávali spolu..
Pokiaľ máte možnosť tak možu byť aj osobitne.Ale v paneláku ťažko.Naša spoloćná izba nemala viac ako 12 m2.

naty_s
9. nov 2018

@kathhii takto to mal aj manzel....izba spolu so sestrou. Prezili....preto sa priklana k spolocnej izbe. My sme boli 3 baby, tak neviem co je to delit sa v puberte o izbu s chlapcom 😋.
Prave obe sestry ma tlacia do oddelenych izieb. Asi neboli spokojne s nasim spolunazivanim 😁.