Zlý nočný spánok

ivonka27
14. feb 2022

Ahojte.
Môj syn má cez deň pekný režim, no v noci nie je schopný spat dlhšie ako1,5 hodiny v kuse (aj to výnimočne). Do dakeho 5-6 mesiaca to bolo lepšie, ale potom to išlo “dolu vodo”. Štandardne sa budím tak každú hodinu, niekedy aj častejšie. Teraz má 9 a ja som nevyspata. Už som si zvykla, ale aj tak má to hnevá. Všade som sa Dočítala len to že sa to upravilo po odstavení kojenia, do čoho sa mi až tak nechce… máte daktora podobnú skúsenosť? Alebo ste písali spankovej poradkyni a pomohla vam? PS: cumel nemá ani nikdy nemal.

im709vf
14. feb 2022

@ivonka27 u nás pomohlo keď sa naučil pit z flase plus cumel. V noci dostal flasu s vodou, a zastuplovala som usta cumlom 😄 ale akože stále sa chcel mojkat, cítiť ma, tomu som sa vlastne ani nechcela vyhnúť. Spavala som dlho s nim na jednej posteli

ankare
14. feb 2022

@ivonka27 neodstavuj ho. Je uzasne,že pije Tvoje mliečko a práve dojcenim sa upokojuje a uspava, je to veľký pomocník.
Ja som dojčila syna veľmi dlho a neskôr mal dojčenie už len na uspatie a v noci sa nedojcil. Aj tak zle spával.
Držím palce, nech je to len obdobie a nech Ti dieťatko krásne spinká!

aliaray1
14. feb 2022

@ivonka27 z toho co som doteraz pocitala z knihy o spanku (Prosim pospinkej) som pokojnejsia ked viem, ze kazde dietatko to ma inak a ze ak je zdrave a nic ine ho netrapi (pocikanie, kakanie, grganie, prdkanie, prehriatie, zima a pod), mozno len tuzi byt v tvojej blizkosti celu noc. A ze vsetkym detickam sa rozne striedaju spankove cykly a neexistuje daky spravny manual a ze nasilu cvicit a trenovat babo na spanok je blbina rovnako ako pouzivat vyplakavanie a nechat ho osamele vo vedlajsej miestnosti.

No uvidim aka mudra a pokojna budem, ked sa nam male narodi 🤦‍♀️.

Drzim palce 🤗

lienka9
14. feb 2022

@ivonka27 napis aky mate zhruba rezim.skus pozriet aj na FB Lepsi spanok babatiek,je tam vela dobrych rad 🙂

diamond007
14. feb 2022

@ivonka27 mne pomohlo jedine nedávať prso každú hodinu... Ale rátala som tie 3h čo musí vydržať a potom sa mi menej budila. Ale trvalo to až do vyše roka... Je to u nich normálne, mne sa budila 10-12x za noc. Je to spôsobené aj vývojom, rastie, mozog deťom spracováva aktivity cez deň. A je teda otázne či je s tebou v posteli alebo sám... Ak je sám môže cítiť separacnu úzkosť

ivonka27
autor
14. feb 2022

@diamond007 on má cez deň pekný režim…papa každé 3-3,5 hodiny…prso po jedení alebo ešte raz za deň v strede dňa. Aj spánok má krásne 2x za cen 1,5 a 1 hodinu….podľa toho “lepsispanokbabatiek” by to malo byt ok. Akurát príde večer a už ide do jeho hodinového kolotoča. Separácnu úzkosť asi nemá, lebo postieľku mame pri posteli a je v nej minimálne….on je skoro furt pri mne. Ja furt verím že sa to upraví, tým že spi pri mne na to hodinové budenie som si aj zvykla…akurát je náročné že ako začal stvornozkovat a stavať sa tak je do toho ešte aj hodinu v noci hore a to už je ozaj veľa…

enoula
14. feb 2022

Presne takto sme to mali aj my... Cca do pol roka relativne ok nocny spanok, potom kazdu hodinu a pol mrncanie, ak dostal prso hned, neprebral sa a spal dalsiu hodinu a pol a takto dokola.. niekedy to bolo aj menej ako hodina a pol. Nevedel prejst z jedného spánkového cyklu do druheho bez pomoci.u nas aj cez den mal spanok hodinu a pol alebo 3, pripadne zacal mrncat po 45 min a nasledne spal 1,5h. Trvalo to rok takto v noci. Po roku sa to trosku zlepsilo, ale stale x krat mrncal. No a potom zrazu prespal celu noc. Aj dojcenie prestalo, ani nic pit nepytal, proste len spal zazracne 😃 takze podla mna to chce len cas. Lebo za ten rok nespania co sme mali, sa zmenilo milion veci, ci v rezime, ci strave, dennom spanku atd, jedine co sa nezmenilo, bola noc

ivonka27
autor
14. feb 2022

@enoula bože to úplne ako u nás…nuz asi mi ozaj zostava len vydržať…ďakujem za komemt, aspon viem že to je normálne… budem teda čakať na ten krásny deň kedy prespí noc 😀 (alebo aspoň polku)

enoula
14. feb 2022

@ivonka27 drzim palce, nech to prejde co najskor 🙂 a zatial ostava asi len spat s dietatom cez den, nech sa clovek spamata z tej noci nejak

ivangeline
14. feb 2022

Hmm. U nas to tiez bolo tak,ze vekom sa to zlepsovalo. Nie su to zubky? Bmoze to byt chvilkove.

zuzanna33
15. feb 2022

@ivonka27 Mi to máme zase opačne cez deň plač a málo spánku a v noci lepšie aspoň 4 hod spí.Nekojím ale nechce tiež dudku no zistila som že aj viac krát musím dať odgrgnut alebo bruško pomasirovat či dasienka natrieť keďže sa pravdepodobne tlačia zúbky a vždy dám teplú vaničku (nechám ho nech sa únavy kopka vo vode špliecha) a spinká v pohode len cez deň ako malá opička na mne zavesený 🙈😊 Postieľku zo začiatku vôbec nemusel no skúšala som všetko a zatiaľ...v pohode ale samozrejme úplne verím aké to je nespat hlavne keď sú deti choré a noci preplacu ale od toho sme maminy.Tak veľa šťastia 🍀